preloader

Mob Wife Trendine Dair Her Şey

15.01.2024
Mob Wife Trendine Dair Her Şey

Yazı Boyutu:

Suni kürklerinizi hazırlayın, kırmızı rujunuzu sürün ve en göz alıcı aksesuarlarınızı çıkarın! Bu sezon tüm cüretkarlığımızla mob wife trendini takip ederek dikkatleri üzerimize topluyoruz!

Birbirinden farklı mikro akımlarla dolu dolu geçen bir yıldan sonra tabii ki yeni seneyi yepyeni bir akımla karşılıyoruz. 2023’te hayatımıza giren ve tüm seneyi domine eden Clean Girl, Sessiz Lüks ve Old Money trendlerine meydan okuyarak tüm göz alıcılığıyla gelen mob wife estetiği, alıştığımız tüm sadeliği, temiz güzelliği ve minimalliği unutturarak tüm maksimalistliğiyle şimdiden moda severlerin favorisi haline geliyor ve dolaplarında yer ediniyor.

Yere kadar uzanan suni kürklerden, abartılı aksesuarlardan ve cüretkar makyaj görünümlerinden oluşan bu yeni trendin temeli ise mafya kültüründen geliyor. Kulağa korkutucu ve kafa karıştırıcı gelse de aslında mob wife trendi, İtalyan-Amerikan mafya eşlerinin abartılı dolaplarından ve daima oldukça lüks ve göz alıcı gözükmelerinden ilham alıyor. Minimalliğin, zamansız ve sofistike görünümlerin hakim olduğu bir yılın ardından kışın gelmesiyle birlikte suni kürklerimizi günlük hayatlarımıza entegre etmeye ve günün her saati aşırı gözükmekten çekinmemeye bir bahane niteliğinde ortaya çıkan mob wife trendini tüm detaylarıyla inceledik.

Mob Wife Stilinin DNA’sı: Lüks ve Gösteriş Nedir?

Mob wife estetiği, ilhamını 1980’lerin aşırılığından ve mafya eşlerinin giyim tarzlarından alıyor. Adından ve ilhamından da anlaşıldığı üzere lüksü, gösterişi ve aşırılığı temel alan bu trend, yere kadar uzanan yapay kürklerden, vücudu saran ve kişiye özel dikilmiş gibi duran siluetlerden, derilerden, abartılı takılar ve aksesuarlardan, keskin ve dikkat çeken makyaj görünümlerinden, hayvan desenlerinden ve stiletto ayakkabılardan oluşuyor.

Mob Wife Stilinin İkonları ve İlham Kaynakları

Mob wife trendinin başlıca stil ikonları ise New Jersey’de yaşayan bir Amerikan-İtalyan mafya ailesini konu alan The Sopranos dizisinde feminen ve lüks görünümleri, gösterişli takıları ve Fransız manikürlü akrilik tırnaklarıyla bir mafya karısı olmanın hakkını veren Carmelo Soprano ve yine The Sopranos’ta vücudunu saran mini elbiseleri, hayvan desenleri, stilettoları ve volümlü saçlarıyla dizinin stil ikonlarından birine dönüşen Adriana La Cerva; Scarface filminde mavi, derin bacak dekolteli saten elbisesiyle akıllarımıza kazınan Elvira Hancock; gerçek bir Amerikan mafyasının hayatını konu alan Goodfellas filminde Lorraine Bracco tarafından canlandırılan Karen Hill ve büyük topuzu, kırmızı tırnakları, daima abartılı görünümleri ve takılarıyla 70’lerin tipik bir ev hanımı olan American Hustle filminden Rosalyn Rosenfeld.

Mob Wife Trendine Dair Her Şey
The Sopranos
Mob Wife Trendine Dair Her Şey
Scarface
Mob Wife Trendine Dair Her Şey
American Hustle

Her ne kadar öne çıkan görünümleriyle mob wife estetiğinin stil ikonlarından olsalar da bu isimleri ikon yapan en önemli unsurlardan biri ise tavırları! Bir mafya karısı özgüvenli, zengin ve zenginliğinin farkında, kim olduğunu bilen ve kimsenin ne dediğini umursamayan, cesur ve daima gidecek bir yeri ya da yapacak bir işi olan meşgul bir kadın. Karanlık yeraltı dünyasıyla başa çıkabilecek kadar güçlü ve bunu yaparken iyi görünmekten ve herkese kim olduğunu hatırlatmaktan çekinmeyen biri.

Mob wife estetiğinin bir parçası olmak için tabii ki bu karanlık dünyaya dahil olmanıza gerek yok ancak ‘mob wife’ların kendinden emin tavırlarını örnek almak ve dolaplarınızda stillerini oluşturan imza parçalarına yer vermek, kendinizi onlardan biri gibi hissetmenize yardımcı olacaktır!

Sezonun en güncel trendlerini keşfetmek ve tüyoları almak için tıklayın!

Mob Wife Stiline Giriş Rehberi

Mob wife stili gösterişli, lüks ve göz alıcı ancak bu gösteriş ve lüks göze çarpan renklerden ya da logomaniadan gelmiyor; mob wife stilinde gösteriş tercih edilen parçalarla elde ediliyor. Mob wife stilini oluşturan başlıca parçalar burada feminen çizgilerle bütünleşiyor ve ortaya iddialı ama bir o kadar da kadınsı bir figür çıkarıyor.

Yere kadar uzanan suni kürkler ve içlerine giyilen saten elbiseler, kişiye özel dikilmiş gibi duran etek-ceket takımlarını süsleyen büyük şapka ve gözlükler, leopar başta olmak üzere yılan ve zebra desenli, vücudu saran elbiselerin kombinlendiği abartılı altın takılar ve yüksek topuklular, yine kişiye özel dikilmiş gibi duran takımların kombinlendiği tül gömlekler ve onları daha da göz alıcı kılmak için içlerine giyilen dantel braletler, mob wife stilinde öne çıkan görünümlerden ancak burada asıl unsur daima korkusuzca dikkat çekici gözükmekte.

Sıradan bir günde, ihtişamlı bir gece davetinde ya da uyumaya hazırlanırken olsun bir mob wife daima lüks ve iddialı görünümleriyle dikkat çeker! Eğer görünümlerinize güncel trendlerden dokunuşlar eklemekten hoşlanıyor ancak mob wife stilini aşırı buluyorsanız, mob wife stilini oluşturan elementleri gardırobunuza ekleyerek kendi stilinizi mob wife stili ile eforsuz bir şekilde birleştirebilirsiniz. Mob wife stilinin imza parçası olan uzun ve suni kürkler, hem işlevselliği hem de göz alıcı görünümleriyle kolaylıkla kış görünümlerinizin kurtarıcı parçası haline gelebilir. Eğer hala uzun bir suni kürk almadıysanız mob wife estetiğiyle ortaya çıkacak yapay kürk çılgınlığı başlamadan dilediğiniz desen ve renkteki suni kürklerden edinebilir ya da ikinci el suni kürkleri tercih ederek mob wife stiline vintage bir dokunuş katabilirsiniz.

İster kot pantolonunuz ya da deri pantolonunuz ve üzerine giyeceğiniz basic örgü bir üstle, ister mini elbiseniz ve diz boyu topuklu çizmenizle giyeceğiniz uzun suni kürkünüz, sizi sıcak tutacağı gibi görünümüzüne çarpıcı bir son dokunuş ekleyerek kış stilinizi kolaylıkla yükseltebilir. Yine son dönemin yükselen mikro trendi ve mob wife stilinin bir diğer imza parçası olan leopar desenini elbiselerde kullanmaktan çekiniyorsanız son dönemin bir diğer yükselen trendi olan külotlu çoraplarda ya da yapay kürklerde tercih edebilir, mob wife estetiğinin cüretkarlığını stilinize yansıtabilirsiniz.

Mob wife stili her ne kadar cesur görünümleriyle dikkat çekse de aslında oldukça giyilebilir ve kolaylıkla herhangi bir stile uyarlanabilir bir trend. Siyah ve kırmızının hakim olduğu renk paletine dilediğiniz natürel tonları ekleyerek kendi yorumunuzu katabilir, klasik ve minimal görünümleri tercih ediyorsanız görünümlerinizi büyük, altın küpeler, katmanlanmış, abartılı kolyeler ve büyük ve cesur güneş gözlükleri ile tamamlayabilirsiniz. Oversize görünümler yerine ise vücut hatlarını ortaya çıkaran ve vücuda tam oturan feminen çizgilere yönelerek mob wife görünümlerini kolaylıkla elde edebilirsiniz.

2024’te moda dünyasında oldukça fazla gelişme var. Sektörü bekleyenler ve değişimleri bu trend raporunda bulacaksınız.

Mob Wife Estetiği ile Yeniden Yazılan Güzellik Kuralları

Saç ve makyaj hakkında bildiğiniz her şeyi unutun çünkü mob wife estetiği tüm alışkanlıklarımızı unutturmaya geliyor! Tertemiz bir cam cilt, varla yok arası bir makyaj ve sıkı topuzlarla geçen bir yılın ardından artık saçlarımızı dağıtıyoruz ve makyajlarımızı koyulaştırıyoruz. 1980’lerin aşırılığı burada da kendini gösteriyor ve mükemmel yapılmış sıkı topuzların yerini kabarık ve volümlü fönler alıyor.

Clean Girl akımı ile hayatımıza giren makyajsız makyaj görünümünün tam zıttı olan mob wife makyajı ise ne kadar koyu ve keskinse o kadar ihtişamlı görünüyor. Mob wife makyajında kusursuz bir cilt makyajına ihtiyacınız yok ancak bronz bir ten bu görünümün anahtarı. Bronz cildinizi dağınık bir eyeliner görünümü ya da smokey göz makyajı ile daha da keskinleştirebilir, siyah ve volüm veren rimelleri tercih ederek gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. ‘Ne kadar cesur o kadar iyi’ düşüncesinin hakim olduğu bu akımda her bir makyaj adımı bir öncekinden daha göz alıcı ve çarpıcı o yüzden zaten bronzluğu ve koyuluğu ile dikkat çeken makyajınızı kırmızı bir ruj ya da kahverengi, çerçeveli dudaklar ile tamamlayabilir, görünümünüze daha da iddialı bir son dokunuşta bulunabilirsiniz.

Clean Girl, Old Money ve Sessiz Lüks trendleriyle hayatlarımıza giren kusursuzluğu, tüm dağınıklığı ve aşırılığıyla ortadan kaldıran mob wife estetiği, kuralsızlığı, cüretkarlığı ve zengin görünümüyle daha senenin ilk günlerinden alıştığımız moda ve güzellik trendlerine yepyeni bir soluk getiriyor. Şimdiden Kendall Jenner, Hailey Bieber, Jennifer Lawrence ve Sofia Vergara gibi ünlü isimlerin görünümlerinde ortaya çıkmaya başlayan mob wife estetiği yalnızca kış sezonunu ele geçiren bir mikro trende mi dönüşür yoksa başlıca elementlerinin esintileri sene boyunca görülür mü karar vermek için çok erken ancak önümüzdeki kış günlerini domine edeceği ortada!

Kapak Görseli: Kendall Jenner & İç Görseller: IMDb

Sıkça sorulan sorular
Mob Wife Nedir?
Mob Wife Stili Nasıl Olur?
Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları