preloader

2023 İlkbahar/Yaz Moda Haftalarından Sokak Stilleri

04.10.2022
2023 İlkbahar/Yaz Moda Haftalarından Sokak Stilleri

Yazı Boyutu:

2023 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının sergilendiği moda haftalarından en beğenilen sokak stillerini keşfetmeye davetlisiniz.

Moda her sene kendini yenileyip aslında geçmişle harmanlanan bir yaşam stili. Tüm dünyayı ortada birleştiren bir döngü. Bazen geçmişi yansıtan ama her defasında yeniliğiyle baş döndüren bir evren diyebiliriz.

Milano, New York, Londra ve Paris’te her yıl merakla ve heyecanla beklenen moda haftaları başladı. Birçok markanın bir araya geldiği podyumun haricinde izleyicilerin de kıyafetleri çok ilgi çekiciydi. Sokak stilinin podyumlarla yarıştığı kanıtlanmış oldu. Sokak stiline baktığımızda ekose modası, blazer ceketler ve takımlar, pembeler ve elektrik mavisinin göz önünde olduğunu gördük.

Ekose

Uzun bir aradan sonra ekose, sokak stili ile birlikte aramıza geri döndü. Birçok parçada kullanılan ekose genellikle takımlar halinde ya da dış giyim olarak karşımıza çıkıyor. Moda haftasında da ekoseye sık sık rastladık. Daha çok ekoseyi zıt renklerle kullanarak güzel bir uyum sağlamışlar.

Elektrik Mavisi Şıklığı

Keskin mavi sokak stilinde çarpıcı bir renkte olsa fotoğraflarda görülüyor ki çok şık bir şekilde kullanılıyor. Her bir parçada kullanılabilir. Tek bir parça kullanıp sade bir kombin ile siz de bu renklerle günlük bir stil yakalayabilirsiniz.

Takımlar ve Blazer Ceketler

Seçilen kıyafetler arasında ceketler ve takımlar görünüyor. Bu sonbaharda sokak stilinde en çok tercih edilecek kıyafetler arasında diyebiliriz. Ceketlerin ve takımların kadınlar tarafından bu kadar kullanılacağı kimsenin aklına gelmezdi. Güzel bir topuklu ayakkabının, çantanın ve takıların güzelleştiremediği hiçbir şey yok…

Pembeler

Bu sezonun bir diğer çarpıcı rengi pantone pembe. Bu renge “Valentino Pembesi” de diyebiliriz. Sonbahar trendlerinin en başında bu renk geliyor. Birçok ünlü isim bu rengi üzerinde taşıdı. Bu rengin cinsiyetleri ayırmadığının ve karşıdan bakan bir kişinin tek düşüncesinin bu kıyafeti sadece bir insanın taşıdığı olmasıdır. Bu düşünce sayesinde kıyafete bir bütün halinde bakılıp, kıyafetin inceliklerine dikkat edilmesi bekleniyor. Keskin mavi gibi bu rengi de düz sade kıyafetler ile kombinleyip siz de tek parça ile kombinlemeyi düşünebilirsiniz.

*Kapak görseli: Proud Oranicha K.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları