preloader

Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

14.11.2023
Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

Yazı Boyutu:

Hızlı, yoğun ve çoğu zaman karmaşık hayatımızda bu temponun aksine her zaman rahatlığı ararız. Gündelik hayatın akışına uyum sağlarken rahat olmak ve rahat hissetmek, o günkü enerjimizi yükseltirken kendimize olan güvenimizi de arttırır. Gündelik hayatta rahat olmamızın sırrı ise kıyafetlerimizden geçer.

Rahatlık arayışı ve konforun ön planda tutulmaya başlanmasıyla spor giyim, spor salonlarının aksine, sokak stilimizin de artık bir parçası. Şık görünürken rahatlığından, hareket özgürlüğünden, konforundan vazgeçmek istemeyenler için sokağa uyarlanan spor giyim, sadece spor kıyafet olmaktan sıyrılıp, günlük hayatımızdaki stilimize de eğlenceli bir dokunuş ekliyor.

Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

Canlı ve enerjik renklerin, neonların, pastel renklerin ve eğlenceli desenlerin öne çıktığı spor giyimde parçaların kesimi, vücuda uygunluğu, esnekliği, nefes alabilirliği ve kalitesi ise oldukça büyük önem taşıyor. Aynı zamanda moda dünyasında önemli bir konu haline gelen sürdürülebilirlik, burada da oldukça büyük önem taşıyor ve çevreye duyarlı malzemeler ve üretim yöntemleriyle üretilen parçalar stilimize dokunurken, dünyaya da olumlu bir etki bırakıyor.

Türkiye’nin en iyi iç giyim markalarından olan Penti, şimdi de sürdürülebilirliği odağına alarak zamansız tasarımlar yaratan Saúde ile bir araya gelerek “Penti loves SAÚDE” koleksiyonunu sunuyor. Doğallığı ve sürdürülebilirliği odağına alan koleksiyon doğa dostu yaklaşımı, kumaş ve kalıp kalitesi ve konforlu tasarımlarıyla yalnızca spor giyim koleksiyonu olmanın ötesine geçerek, her bir parçayı adeta kişiye özel hazırlanmış bir yatırım parçası haline getiriyor.

Tasarımlarında tamamen geri dönüştürülmüş polyamid ve organik pamuk-modal karışımlı kumaşların kullanıldığı taytlar, tulumlar, crop üstler, tişörtler, eşofman altları ve sweatshirt’ler, hem sürdürülebilir hem de kaliteli ve uzun süre kullanılabilecek parçalarla kapsül bir gardırop oluşturmak isteyenlerin olmazsa olmazı haline geliyor.

Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

Eğer siz de stilinizi spor giyime uyarlamak ya da gardırobunuzu genişletmek istiyorsanız, dolabınızda mutlaka bulunması gereken spor parçaları keşfedin!

Taytlar ve Tayt Tulumlar

Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

Vücudu saran esnek yapılarıyla taytlar, hareket rahatlığı ve konfor açısından spor giyimin olmazsa olmaz parçalarından. Genellikle spor salonlarında egzersiz yaparken ya da koşu, yoga gibi aktivitelerde tercih edilen taytlar, gelişen modelleri ve stilleriyle artık sokak stilinde de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Birçok farklı desen ve renkteki taytlarınızı mevsime uygun bir şekilde bir tişört, bir sweatshirt ya da aynı renk bir üstle kombinleyebilir ve kendi stilinizden bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Ayrıca son dönemlerde oldukça popülerleşen tayt tulumlarla daha şık bir görünüm yakalayabilirsiniz! Tulumunuzun üzerine alacağınız bir hırka veya bir ceketi bir çift güneş gözlüğü ve küpeyle kombinleyerek hem eforsuz, şık bir görünüm elde edip hem de rahatlığınızı ön planda tutabilirsiniz. Penti loves Saúde koleksiyonundaki dikiş detaylarıyla ön plana çıkan, rengarenk tayt ve tulumlardan sizi en çok yansıttığını düşündüğünüz bir parçaya stilinize enerjik bir dokunuş ekleyebilirsiniz!

Crop Üstler

Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

Özellikle son dönemlerde sokak stilinin en çok tercih edilen parçalarından olan crop üstler, spor giyimin de önemli bir parçası. Daha dar kalıplar ve esnek kumaşlarla spor stiline uyarlanan crop üstler, rahatlıklarının ve vücudu olduğundan daha zayıf ve şekilli göstermelerinin yanı sıra şık duruşlarıyla da spor kombinlerini yükselten bir dokunuşa sahip.

Penti’nin Saúde koleksiyonunun en güzel parçalarından Santorini Top, düz renk ve desensiz tasarımı, vücuda tam oturan kalıbı ve yakasız yapısıyla rahatlığından ödün vermeden şıklığını tamamlamak isteyenler için oldukça dikkat çekici bir seçenek!

Sporcu Sütyenleri

Spor giyimin en önemli parçalarından biri ise hiç şüphesiz iç çamaşırları. Doğru kalıp ve vücuda tam oturan sporcu sütyenleri, şıklığın yanı sıra konfor açısından da oldukça büyük önem taşıyor.

Spor sütyenleri, vücudu saran rahat kalıbı sayesinde hem spor yaparken hem de gündelik aktivitelerimizde bizlere hareket özgürlüğü sağlıyor. Penti loves Saúde koleksiyonunun orta destek sağlayan, kolsuz ve U yaka tasarımıyla özgürce hareket edebileceğiniz ve ön yüzünde bulunan fermuarı sayesinde rahatlıkla giyip çıkarabileceğiniz Mykonos Bra, dolabınızda mutlaka olması gerekenlerden!

Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

Eşofman Altları

Eşofman altları, gündelik stilde de sıklıkla tercih edilen bir spor giyim parçası. Rahat, geniş kalıpları ve yumuşak dokularıyla eşofman altları şıklıktan ziyade konforunu ön planda tutanların vazgeçilmezlerinden.

Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

Her ne kadar rahatlığıyla ön plana çıksa da eşofman altlarıyla stil sahibi gözükmek ise tabii ki mümkün! Penti loves Saúde’nin geniş paçalı, yüksek bel tasarımı ve belindeki şık kuş gözü detayıyla öne çıkan Andros Pants eşofman altınızı bir crop, biker bir deri ceket ve bir şapkayla kombinleyerek rahatlığınızdan ödün vermeden son derece stil sahibi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Sweatshirtler

Şıklığı ve rahatlığı bir araya getiren sweatshirtler eşofmanların ve taytların dışında jeanler, palazzo pantolonlar, etekler ve şortlarla da rahatlıkla kombinlenerek oldukça geniş bir kullanım imkanı sunuyor. Günün her saatinde ve her etkinlikte rahatlıkla tercih edilebilecek sweatshirtler, blazerların içine bile giyilebilecek kadar gündelik stilimize dahil.

Spor giyimin en popüler parçalarından sweatshirtlerde ise en ayırt edici özellikleri kaliteleri oluyor. Geri dönüştürülmüş polyamid ve organik pamuk-modal karışımlı kumaştan, sürdürülebilir yöntemlerle üretilen Milos Sweatshirt kalitesi ve çevreye duyarlı oluşunun yanı sıra renk detaylarıyla da öne çıkarak her kombinine enerjik bir dokunuş ekliyor.

Göz Alıcı Spor Stil İçin Zamansız Öneriler

*Bu içerik Penti iş birliğinde hazırlanmıştır.

Gizem Çıldız
Gizem Çıldız Tüm Yazıları