preloader

Tatil Noktalarının En Güzel Kitapçıları

08.07.2022
Tatil Noktalarının En Güzel Kitapçıları

Yazı Boyutu:

Tatilinizi yaparken keşfedebileceğiniz en güzel kitabevi ve sahafları listeledik.

Amacınız ister kitabevi-kafe konseptiyle tatlı bir mola vermek, ister sahilde size eşlik edecek kitaplar bulmak olsun. Bodrum’dan İzmir’e, Antalya’dan Marmaris’e kadar, tatil noktalarının en güzel kitapçılarını keşfedin.

Be Water Coffee & Book Store – İzmir

Esra Tellioğlu ve Sahra Tellioğlu tarafından kurulan ve kitap kafe konseptiyle ziyaretçilerini ağırlayan Be Water Coffee & Book Store, sosyal sorumluluk projeleriyle de ön plana çıkıyor. Anadolu’daki pek çok ihtiyaç sahibi okula ve kütüphanelerine destek oluyor. Burada seçtiğiniz kitapları, kahve ve kitap kokusu eşliğinde inceleyebilir, isterseniz de satın alabilirsiniz. Çeşme Ilıca’da konumlanan mekânın, İzmir Alsancak’ta da şubesi bulunuyor.

Adres: Ilıca, 5074. Sk. No:14, 35930 Çeşme/İzmir

Evin Kitabevi – Ayvalık

Tatil Noktalarının En Güzel Kitapçıları

@evinkitabevi

Ayvalık’ta konumlanan Evin Kitabevi’nde, hem son çıkan, hem de ikinci el kitaplar bulmak mümkün. Kitabevinin, okurların katkılarıyla devam eden, öğrencilere özel Askıda Kitap kampanyası da bulunuyor. Ayrıca imza günleri, söyleşiler, seminerler gerçekleşiyor.

Adres: İsmetpaşa, Cumhuriyet Cd. No:66, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Poe Book & Coffee House – Antalya

Çalışmak, kitap okumak veya sohbet etmek için tercih edebileceğiniz Poe Book & Coffee House, Antalya’da yer alıyor. Geniş alanı ve iç tasarımıyla dikkat çeken mekânda, çeşitli çay, kahve, atıştırmalık ve tatlılardan istediğinizi seçebilirsiniz.

Adres: Şirinyalı Mahallesi 1541 Sokak No:8, 07160 Muratpaşa/Antalya

Kaktüs Kafe Bodrum – Bodrum

Tatil Noktalarının En Güzel Kitapçıları

@kaktuscafebodrum

Bodrum’daysanız, Kaktüs Kafe Bodrum’a uğrayıp hem lezzetli ege yemeklerini deneyimleyip, hem de sanat, felsefe, sosyoloji ve psikoloji konularının ağırlıklı olduğu kitap raflarına göz atabilirsiniz. Ayrıca felsefe konuşmaları ve atölyeler de düzenleyen kafe, her gün saat 11.00 – 23:00 arası açık.

Adres: Çarşı, Adliye Sk. No: 10/A, 48400 Bodrum/Muğla

AHTO Sahaf – Ayvalık

Tatil Noktalarının En Güzel Kitapçıları

@sahafiye.ahto

2017’de Sahaf Datça adıyla kurulan sahaf, 10 bin kitabı aşan arşiviyle AHTO Sahaf olarak, 2020’de Ayvalık’a taşındı. Kitapların yanı sıra, çay, kahve, nefis çorbalar ve pizzalar bulabileceğiniz bir mekân.

Adres: Fevzipaşa-vehbibey, Barbaros Cd. 3. Sk. No: 8, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Başka Ol – Antalya

Antalya’nın yürüyüş ve bisiklet yollarına yalnızca birkaç dakika uzaklıkta bulunan sanat ve gastronominin iç içe geçtiği Başka’da, kitap ve kahve keyfinin yanı sıra ünlü yazarların imza günleri, kukla gösterileri gibi etkinlikler de gerçekleşiyor. İtalyan mutfağı ağırlıklı menüsüyle öne çıkan restoran kısmında vakit geçirebilir veya kırtasiye, giyim, hediyelik eşya gibi kategorilerde ürünlerin satıldığı bölümden alışveriş yapabilirsiniz. Başka’dan satın alacağınız BSK bisikletleri ile de Antalya’yı keşfedebilirsiniz.

Adres: Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. No:1 Akra V Otel, Muratpaşa/Antalya

ZAİ – Bodrum

Tatil Noktalarının En Güzel Kitapçıları

@bodrum_zai

Üçüncü mekan kütüphaneler kavramından aldığı ilhamla ZAİ Bodrum, ziyaretçilerine sanat ve gastronomiyle birleşen bir yaşam deneyimi sunuyor. İstediğiniz kitabı okuyup satın alabileceğiniz geniş arşive sahip kütüphanesinin yanı sıra, ünlü ressamların tabloları ve heykeltıraşları da inceleyebilirsiniz. Okuma grubu, yazı atölyeleri gibi etkinlikler düzenleyen ZAİ Bodrum, “Kütüphanede Söyleşi” etkinlikleriyle de ünlü yazarları ağırlıyor.

Adres: Çırkan Mah. Halide Edip Adıvar Cad. No:7 (Avenue AVM arkası) Bodrum / Muğla

Sinek Sekiz – Dalyan

Sinek Sekiz Yayınları’nın kurucusu ve aynı zamanda bir mimar olan İrem Çağıl’a ait Sinek Sekiz Dalyan, doğayla uyumlu, küçük bir kafe ve dükkandan oluşuyor. Çeşitli kitapların yer aldığı yayın listesi, tohum ve gıda politikalarından feminizme, alternatif eğitimden doğal yapılara kadar geniş bir alana sahip. Kitabınızı okurken, kahve keyfi yapabilir veya ürettikleri el emeği doğal ürünleri satın alabilirsiniz.

Adres: Dalyan, Maraş n:18, 48600 Ortaca/Muğla

Books & Cookies – Dalyan

Dalyan’da bir kitap kafe olan Books & Cookies, ziyaretçilerine kitapların yanı sıra çeşitli çay, kahve ve tatlı tuzlu atıştırmalıklar da sunuyor. Bazı zamanlar resim sergisi, yazarlık atölyesi gibi etkinlikler düzenliyor.

Adres: Dalyan, Süleyman Ağa Sk. No:4/A, 48600 Ortaca/Muğla

Le Flaneur Bookstore – Datça

Geniş arşive sahip bir sahaf olan Le Flaneur Bookstore, Datça’da konumlanıyor. Hem yeni hem ikinci el, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça başta olmak üzere toplam 20 dilde 5 bine yakın kitap bulunuyor.

Adres: İskele, Atatürk Cd. No:91-c, 48900 Datça/Muğla

Adalı Sahaf – Marmaris

Marmaris’te konumlanan ve sahaf kültürünü yaşatmak amacıyla açılan Adalı Sahaf, özellikle ikinci el kitaplar başta olmak üzere, yeni yayınlardan da edebiyattan felsefeye kadar geniş bir arşive sahip.

Adres: Tepe Mah. 36 Sk. No:44 B:4, 48700 Marmaris/Muğla

Books & Coffee – Marmaris

“İyi Kitap İyi Kahve” mottosuyla İstanbul’da Caddebostan ve Karaköy dahil şubeleri bulunan Books & Coffee, Marmaris’te samimi bir taş binada konumlanıyor. Türkçe, İngilizce, Rusça gibi dillerde, felsefe, tarih, dünya klasikleri ve daha bir çok türde kitabın yanı sıra çizgi roman serileri de bulunuyor.

Adres: Tepe, 39. Sk. No: 82, 48700 Marmaris/Muğla

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları