preloader

2022’nin Merakla Beklenen Dizileri

17.01.2022
2022’nin Merakla Beklenen Dizileri

Yazı Boyutu:

Yıllardır beklenen yapımlardan sürpriz olanlara 2022’de birbirinden sürükleyici diziler ekranlarda olacak. Mutlaka izlenmesi gereken dizileri keşfedin.

Fantastik yapımlardan animasyonlara 2022’de çok sayıda dizi geliyor. Leonardo DiCaprio’nun başrolünde olduğu The Devil in the White City, Game of Thrones sevenlerin heyecanla beklediği House of the Dragon, yüzüğün hikayesini en başına giden The Lord of the Rings ve çok daha fazlası dizi platformlarında olacak. Yapımcıların heyecanla duyurdukları dizilerin her birinin de hakkında çok konuşulacak.

The Lord of the Rings: The Rings of Power, Amazon Prime Video

J. R. R. Tolkien’in efsanevi kitap serisi The Lord of the Rings’ten uyarlanan ve aynı adı taşıyan film serisi 2000’lerin başına damgasını vurmuştu. Amazon Prime Video’nun The Lord of the Rings’in yayın haklarını satın almasının üzerinden 5 yıl geçmişken serinin hayranlarını sevindiren haber geldi: “The Lord of the Rings: The Rings of Power” 2 Eylül 2022 itibarı ile Amazon Prime Video üzerinden hayranları ile buluşacak. Hobbit ve The Lord of the Rings’teki olaylardan binlerce yıl öncesini konu alan dizi, yazar J. R. R. Tolkien’in Orta Dünya tarihine dayanıyor. Göreceli bir barış döneminde başlayan olay örgüsü ve Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nın tüm önemli olaylarını kapsıyor: Güç Yüzükleri’nin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’un yükselişi, Númenor Ada Krallığı’nın hikayesi ve son olarak Elfler ve İnsanlar arasındaki son ittifak.

Moon Knight, Disney +

Oscar Isaac’in Eski Mısır’da yaşayıp öldükten sonra Ay Tanrısı Khonshu’nun tüm gücünü kullanarak dirilttiği paralı asker olan Marc Spector’u oynayacağı Moon Knight bu yılın en heyecanla beklenen yapımlarından biri. Dissosiyatif kimlik bozukluğu (içerisinde birden fazla karakterin yaşadığını sanma) yaşayan Marc Spector yani Moon Knight’ı oynayacak Oscar Isaac’ın role hazırlanmak için uzun saatler ders aldığı gelen haberler arasında. İlk sezonu altı bölüm olacak olan dizinin kötü karakteri ise Ethan Hawke olacak.

House of the Dragon, HBO Max

Kış yeniden geliyor! Game of Thrones dünyasından 300 yıl öncesine giden House of the Drangon’da Targanyen hanesinde gelişen olaylar anlatılacak. Amansız bir taht kavgasının görüleceği dizinin başrolünde Kral Viserys Targanyen rolüyle Paddy Cinsidine, Alicent Hightower rolünde Olivia Cooke, Prenses Rhaenyra Targaryen olarak Emma D’Arcy yer alacak. HBO yapımı dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz netleşmese de 2022 içerisinde ejderha sevenlerle buluşacağı kesinleşti. Game of Thrones da olduğu gibi House of the Dragon hakkında da pek bir ipucu yok. Dizi gelmeden senaryoda neler olacağını bilmek isteyenler George R. R. Martin’in Ateş ve Kan kitabını okuyabilir.

How I Met Your Father, Hulu

Dokuz sezon boyunca sıkı bir izleyici kitlesi yakalayan How I Met Your Mother’ın devamı niteliğindeki çok beklenen dizi nihayet geliyor. Ted Mosby’nun yıllar boyunca ve sayısız flörtün ardından hiç ummadığı anda karşısına çıkan ‘anne’ Tracy McConnell ve yaşadıkları herkes için sürpriz bir son olmuştu. Dizi bittiğinden beri geleceği konuşulan How I Met Your Father ise 18 Ocak’ta yayına başlıyor. Hilary Duff ve Kim Catrall’ın günümüz ve gelecekteki Sophie karakterini canlandıracağı dizi yine samimi bir arkadaş grubunu ve aşkın yeni halini nasıl yaşadıklarını konu alıyor. Sophie, tabi ki çocuklara babalarıyla nasıl tanıştıklarını da uzun uzun anlatıyor. Ted Mosby, Lily Aldrin ya da Barney Stinson’ı göremeyecek olsak da How I Met Your Father’da eğlenceli bir hikaye olacağı kesin.

{772112}

Inventing Anna, Netflix

Kendini ultra zengin bir mirasçı olarak tanıtarak New York’un zengin ailelerini, bankaları, otelleri, restoranları dolandıran Rus asıllı Alman vatandaşı Anna Delvey’in hikayesi dizi oluyor. Julia Garner’ın başrol olarak Anna Delvey olacağı Inventing Anna dizisinde, bir gazeteci Instagram üzerinden hatırı sayılır bir servet edinen dolandırıcının hikayesini inceleyecek. Anna Chlumsky, Anders Holm, Caitlin FitzGerald’ın olacağı dizinin gerçek hikayeden aldığı her detayıyla ilginç olacağı kesin. Mini dizi olacak Inventing Anna’nın gösterim tarihi ise henüz net değil.

As We See It, Amazon Prime

Farkındalık yaratan yapımlardan biri olacak As We See It, Ocak ayında Amazon Prime’a geliyor. Otizm spektrum bozukluğu yaşayan 20’li yaşlardaki üç arkadaşın yaşamlarına odaklanacak dizi onların hayatlarında neler olduğunu, nasıl aşık olup, nasıl kariyer yaptıklarını anlatacak. Farklı gördükleri dünyada yaşadıkları devam etme mücadelesi oldukça farklı bir hikayenin de kapılarını aralıyor.

Peacemaker, HBO Max

Suicide Squad’ın spin-off dizisi Peacemaker için beklenti büyük. John Cena’nın ana karakter olarak başrolünde olacağı dizi 13 Ocak’ta HBO Max’de yayına başlayacak ve ilk sezonu sekiz bölüm olacak. Asıl amacı barış olsa da bunu çok farklı yollarla yapan Peacemaker DC Comics’in en sıradışı karakterlerinden bir tanesi. Öyle ki dizinin yapımcıları Peacemaker’ın şimdiye kadar çekilen diziler arasından en farklı yapım olacağını söylüyorlar. Çok ciddi görevleri en eğlenceli şekilde ilerleten Peacemaker, taşıdığı James Gunn imzasıyla da bir o kadar merakla bekleniyor.

Secret Invasion, Disney +

Emilia Clarke, Samuel Jackson ve Olivia Colman’ın başrolünde olduğu Secret Invasion 2022’nin en merak edilen dizilerinden bir tanesi. Yeni diziyle birlikte bu kez Marvel’ın sinematik evreni daha da büyüyor ve skrulls ismi verilen -diğer Marvel filmlerinde de gördüğümüz- ve şekil değiştirme yeteneği olan uzaylılar ön plana geliyor. Onları durdurmaya çalışan Fury (Samuel Jackson) ve Talos (Ben Mendelsohn) ise aksiyon dolu sahnelerle izleyicileri maceraya doyuracak. Dünyayı istila etmeye çalışan skrull’ların dünyayı ele geçirme hikayesi altı bölümden oluşan mini dizi olacak.

{771734}

Abbott Elementary

Yeni yılın ilk günü 1 Ocak’ta yayınlanacak Abbott Elementary, Philadelphia’daki bir devlet okulundaki öğretmenlerin hikayesine odaklanıyor. Tüm zorluklara rağmen eğitimci ruhlarından vazgeçmeden çalışan öğretmenler, öğrencilerin iyi bir hayata adım atmaları için ellerinden geleni yapıyorlar. Üstelik çevredeki tüm zorluklara rağmen. Bu yılın en eğlenceli dizilerinden biri olması beklenen Abbott Elementary, sıra dışı öğretmen hikayeleriyle komedi sevenlerin favorileri arasına eklenecek.

The Afterparty, Apple TV +

Sekiz bölümden oluşan The Afterparty her bölümde cinayeti farklı kişilerin tarafından anlatıyor. Lise mezunlarının buluşma gecesi alkolün etkisiyle farklı bir yere gider. Ev sahibi Xavier’in partinin ilerleyen saatlerinde ölmesi ise cinayet suçuna girer ve polisler herkesi olağan cinayet zanlısı gibi sorgular. Gizemli olduğu kadar eğlenceli de olan dizi 28 Ocak’ta yayına başlıyor.

Women of the Movement

2022 yılının gerçek hikayeyle senaryolaştırılan dizilerinden biri de Women of the Movement. Dizi, 1955 yılında 14 yaşındayken ırkçı cinayet sonucu öldürülen Emmett Till’in yaşamını ve o hayatını kaybettikten sonra ailesinin aradığı adaleti konu alıyor. Cinayeti anlatan kitaptan uyarlanan dizide hikaye, bir direnişin ve sivil uyanışın simgesi haline dönüşen Emmett Till’in doğumundan başlıyor ve cinayetin ardından ayaklanan toplumu, annesinin onun hakkını aramak için neler yaptığını anlatıyor. İlk sezonu altı bölüm olan yeni dizinin yapımcıları arasındaysa Will Smith ve Jay-Z de var. Women of the Movement, 6 Ocak’ta yayınlanacak.

Pivoting, Fox

Ginnifer Goodwin, Eliza Coupe ve Maggie Q’yu bir araya getiren Pivoting üç arkadaşın yeni hayat bakışından yola çıkarak eğlenceli bir hikayeyi anlatıyor. Arkadaşlarının genç yaşta yaşamını kaybetmesinin ardından hayatın çok kısa olduğunu fark edip yapmak istedikleri her şeyi yaparlar. Psikologun önemli kararlar vermemelerini de tavsiye etmelerinin üzerine, kısa hayatın tadını çıkarmak üzerine yapılanlar bir süre sonra orta yaş krizine dönüşür. İstedikleri gibi yaşayıp mutluluğu bulmak isteyen üç arkadaşın yeni hayatı eskisinden çok farklı ve eğlenceli olmaya başlar. Eğlenceli sahneleriyle şimdiden dikkat çeken dizi 9 Ocak’ta izlenebilecek.

{772483}

Willow, Disney +

Sihirli güçleri olan cüce bir çiftçinin hikayesinin konu alındığı Willow filmi, farklılaştırılmış bir senaryoyla Disney +’a dizi olarak geliyor. Filmden birkaç yıl sonra geçecek olan fantastik Willow dizisiyle ilgili şaşırtıcı bulunan bir detaysa başrolün filmdekiyle aynı olması. Bundan 33 yıl önce Willow Ufgood’u oynayan Warwick Davis, dizide de aynı karakterle yer alacak. İlk sezonu sekiz bölüm olacak dizinin yönetmenliğini Harry Potter ve Fantastic Beasts’te de imzası bulunan Stephen Woolfenden üsteleniyor. 1980’lerin akılda kalan yapımlarından biri olan Willow’un dizide nasıl bir konu etrafında döneceği ise şimdilik sır olarak saklanıyor.

Somebody Where, HBO Max

Kardeşinin kaybından sonra hayatını yaşamakta zorlanan Sam, tam olarak içinden çıkılmaz bir ruh halindeyken karşısına çıkan Joel ile yenilenmeye başlar. Kendisinden oldukça farklı olan Joel sayesinde Sam kendini ve hayatını keşfedip gerçek anlamda yaşamaya başlar. Artık tüm günü uyuyarak geçiren Sam yerine sahneye çıkıp şarkı söyleyebilen bir Sam vardır. Somebody Where, 16 Ocak’ta HBOMax’de yayınlanacak.

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window, Netflix – Mini Dizi

Özellikle The Good Place’deki performansıyla çok beğenilen Kristen Bell’i yeni bir dizi ile izleyeceğiz. Bell, Ocak ayında birkaç bölümlük mini dizi olarak yayınlanacak The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window her şeyden vazgeçip her akşam elinde şarapla sokağı izleyen Anna’yı canladıracak. Karşı apartmana taşınan yakışıklı komşu ile hayatına heyecan geldiğini düşünen Anna’nın bir gece tanık olduğu cinayet ve kimsenin ona inanmaması hayatını berbat bir hale getirecektir.

She-Hulk, Disney +

Marvel’ın aksiyon dolu dünyasına, dizi olarak She-Hulk da bu sene ekleniyor. Tatiana Maslany’nin dişi Hulk Jennifer Walters olarak izleneceği dizinin ilk sezonu 10 bölüm olacak. Jessica Gao’nun orijinalinden yola çıkarak senaryosunu yazdığı, Kat Cairo ve Anu Valia’nı yönettiği She-Hulk dizisinde Mark Rufalo da yine Hulk olarak görülecek. Kuzeni Hulk’a göre güçlerini daha iyi yöneten Jennifer Walters dizide avukatlık yapmaya devam edecek. Hulk olmaksa beraberinde birçok zorluğu ve komik anları getirecek.

Monarch, Fox

Amerika’nın country müzik sanatçısı Dottie ve Albie Roman, sarsılması güç bir başarıya sahiptirler. Ama aslında sahip oldukları başarıyı yola çıkarken söyledikleri yalanlara borçludurlar. Yetenekli ve müziğe tutkulu Roman ailesi, gerçekler anlaşılmaya başlandıkça hayranlarını birer birer kaybedip saltanatları da tehlikeye girer. Yılların sonunda gelen bu yenilgiyi kabullenmek Roman’lar için neredeyse imkansız bir ihtimal.

{772898}

Pam & Tommy, Hulu

Pamela Anderson ve Tommy Lee’nin bir döneme damgasını vuran aşkı mini dizi oluyor. Tanıştıktan sadece 96 saat sonra evlenen çiftin inişli çıkışlı ilişkisi ve çalınan kasetlerinin internet ortamına düşmesi Pam & Tommy’nin konusunu oluşturuyor. Dizinin magazinden aldığı konusu kadar Lily James’in bu kadar bir şekilde Pamela Anderson’a dönüşmesi de dikkat çeken detaylardan bir tanesi.

Vikings: Valhalla, Netflix

Vikings efsanesi spin-off dizisi ile geri dönüyor. Dizinin bitiminden 100 yıl sonra -11’inci yüzyılın başlarında- geçecek olan Vikings: Valhalla macerayı devam ettirecek. Değişen dünyaya ayak uydururken savaşmaya devam eden Vikinglerde de birçok değişim olacağı biliniyor. Heyecanla beklenen yeni Vikinglerin şimdilik 24 bölüm olması bekleniyor.

The Sandman, Netflix

Çizgi roman uyarlaması olan The Sandman izleyicierine korkunç ayin sahneleri sunuyor. Kitapta ölümün yedi farklı aile üyelerinden biri olarak tanımlanan Rüya, bir büyücünün tuzağına düşer ve yıllarca bir şişe içerisinde hapis kalır. Şişeden kurtulduğunda ise yenilenmek için güç nesnelerini yeniden bulmak zorundadır. Kitabın hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği yapım bu yılın en heyecanla beklenen dizileri arasında yer alıyor.

The Devil in the White City, Hulu

Martin Scorsese’nin yöneteceği ve Leonardo DiCaprio’nun başrolünde olacağı yeni dizi için heyecan dorukta! Erik Larson’ın çok satan romanından Billy Ray’in (Captain Phillips, The Hunger Games, Gemini Man gibi filmlere imza atan) senaryosunu yazdığı dizi kesinlikle 2022’nin en beklenen yapımlarından bir tanesi. Mini dizi olarak Hulu’da yayınlanacak The Devil in the White City’de 1893 yılında, Chicago’da ardı ardına cinayetler işleyen bir seri katil ve olayları çözmeye çalışan bir dedektif konu alınıyor. İlk başta film olarak duyurulan sonrasında birkaç bölümlük mini diziye dönüştürülen The Devil in the White City’de Leonardo DiCaprio seri katil Dr. H.H. Holmes’u canlandıracak.

Zootopia +, Disney +

2016’da gösterime giren ve en eğlenceli animasyonlar arasına adını yazdıran Zootopia’nın devam filmlerinin gelmesi beklenirken Disney Twitter dizi versiyonunu hazırladıklarını açıkladı. Tüm hayvanların kendi düzenleri içerisinde yaşadıkları Zootopia şehrinde geçmesi beklenen diziyle ilgili henüz detaylı bir açıklama yok. 2022 yılında Disney +’a geleceği açıklanan animasyon dizi Zootopia+’ın tam tarihi ve nelere odaklanacağı açıklanmasa da filmin baş karakterleri Judy Hopps ve Nick Wilde’ı dizide de görmeyi umuyoruz.

Wednesday, Netflix

Bu sene Netflix’e gelecek en eğlenceli şeylerden biri Tim Burton’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Wednesday izlemek olabilir. Catherine Zeta-Jones, Jenna Ortega, Luis Guzman’ın başrolünde olacağı dizi ünlü Addams Ailesi’nin kızı Wednesday’i merkez alıyor. Ailesini, bulunduğu ortamı, kendini ve yaşamı sorgulayan Wednesday bir diğer yandan da ailesini etkisi altına alan 25 yıllık gizemi çözmeye çalışıyor.

Agent King, Netflix

Elvis Presley’in efsaneleşen Rock’n Roll şarkılarını, danslarını, sayısız kişiye ilham veren stilini birçok kez ekranlarda gördük. Ama onu ilk defa Amerikayı koruyan bir ajan olarak hem de animasyon türde dizi Agent King’i Netflix’te izleyeceğiz. Elvis Presley’in eşi Priscilla Presley’in yapımcılığını üstlendiği dizinin yaratıcısı ise John Eddie. Amerika’yı tehdit eden kötülerle savaşmak için sırt roketiyle casusluk yapan Elvis’i izlemek kesinlikle ilginç olacak.

All the Light We Cannot See, Netflix – Mini Dizi

Anthony Doerr’in ağlatma garantili ve Pulitzer Ödüllü kitabı All the Light We Cannot See’den uyarlanan mini dizi 2022’nin en merak edilen yapımlarından bir tanesi. Paris’te babasıyla yaşayan örme engelli Marie-Laure Nazi işgalinden kaçmak için yanlarında değerli mücevherlerle başka bir yere taşınırlar. Alman asker Werner ile çok ilginç bir şekilde yolları kesişen ve Fransa’da görüşmeye Marie-Laure’nin İkinci Dünya Savaşı yıllarından 2014’e kadar hikayesinde ise birbirinden ilginç detaylar vardır. Dört bölümlük mini dizi şimdiden heyecanla bekleniyor.

Anatomy of a Scandal, Netflix

Siena Miller, Michelle Dockery, Rupert Friend’in başrollerinde olacağı Anatomy of a Scandal, Sarah Vaughan’ın aynı isimli kitabından uyarlama. Kamuda yaşanan taciz ve tecavüz suçlamalarını tüm taraflar açısından anlatacak olan dizinin ilk sezonunu S. J. Clarkson’un yönetecek. Dizinin her sezonunda ise farklı bir dava konu alınacak. Gerçekler, suçlamalar, mahkeme salonları, yaşanan olaylar ve travmaları anlatacak dizinin çok sürükleyici olacağı ise kesin.

He’s Expecting, Netflix

Ünlü bir mangadan uyarlanan ve toplum içerisindeki cinsiyet rollerinin değiştiği dünyayı konu alan He’s Expecting ilginç dizilerden bir tanesi olacak. Eğlenceli yapımlardan He’s Expecting kadın ve erkek arasındaki farklılıkları gösterirken bir de hamile bir erkeğin neler yaşayacağını anlatacak. Japon yapımı diziyi izlerken günümüzde bile hala devam eden cinsiyetçi kalıplara da farklı bir açı gelecek.

Archive 81, Netflix

Korku-gerilim tadında dizileri seviyorsanız Netflix’e Ocak ayında gelecek olan Archive 81’i kaydedin. Aynı isimli dört yıl süren podcast serisinden uyarlanan dizi adından da anlaşılabileceği gibi arşivlerden çıkan korkunç bilgiler etrafında dönüyor. Eski video kasetleri tamir eden Dan Turner (Mamoudou Athie) bu video kasetlerden birini tamir ederken kendini hiç istemediği bilgileri öğrenirken bulur. Tehlikeli bir tarikatın apartman dairesinde gerçekleşen çalışmalarını öğrenen genç arşivci 25 yıl önce olan olayları çözebileceğini düşünmeye başlar. Zaman zaman gerçeküstü olaylara değinen Archive 81’in hikayesi gerilmeyi sevenlerin çok seveceği türden.

Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities, Netflix

Bu yılın Netflix’teki en ilginç yapımlarımdan biri bu dizi olacak gibi görünüyor. Meksikalı ünlü yönetmen Guillermo del Toro’nun birkaç yıl önce üzerinde çalıştığı açıklanan antoloji serisi bu yıl Netflix’e geliyor. Birkaç yıl önce duyurusu yapılan dizinin oyuncu kadrosunda Rupert Grint, Andrew Lincoln, Essie Davis, Hanna Galway gibi isimler yer alıyor. İlk sekiz bölümünün her biri farklı yönetmenlerin imzasını taşıyacak dizide korku verecek her hikaye farklı bir şekilde seyirciyle buluşacak.

Florida Man, Netflix

Polisiye tadındaki Florida Man’in başrolünde American Crime Story’den tanıdığımız Edgar Ramirez yer alıyor. Eski polis memuru Mike, Philadelphialı bir çete üyesinin kayıp kız arkadaşını bulmak için Florida’ya dönmek zorunda kalır. Yıllar sonra memleketi Florida’ya dönen Mike için kolay başlayan araştırma içinden çıkılmaz zor bir işe dönüşür.

Hard Cell, Netflix

İngiliz komedyen Catherine Tate’in yarattığı ve başrolünde olduğu dizi kadın mahkumların olduğu koğuşta geçiyor. Her bölüde farklı bir karakteri canlandıracak olan Tate, altı bölümlük Hard Cell’de hem mahkumların hem de ceza sistemine mizahi bakış açısıyla ekranlara getirecek. Kurgusal bir hapishanede geçecek olan dizi komedinin yanında insan hikayelerine de dokunacak.

Lost Ollie, Netflix

2022’de Netflix’e sıcacık bir aile dizisi de geliyor. Live-action animasyon olarak hazırlanan dizi Ollie’s Odyssey adlı çocuk kitabından uyarlama. Onu kaybeden sahibini her yerde arayan küçük tavşancık Ollie ve küçük bir çocuğun çok sevdiği oyuncağını yeniden evine getirme hikayesi herkesin kalbini ısıtacak türden. Lost Ollie’nin hikayesi ünlü animasyonlara imza atan Shannon Tindle tarafından uyarlanıyor.

One Piece, Netflix

Ünlü ve yayınlandığı ilk günden bu yana çok satan manga serisi One Piece live-action dizi olarak Netflix’e geliyor. Emily Rudd, Inaki Godoy, Mackenyu’nun başrolünde olacağı dizide kahramanlarımız ‘One Piece’ adı verilen efsanevi hazineyi bulmak için çalışacaklar. Hazineyi bulan servete konmakla kalmayacak aynı zamanda Pirate King unvanını da alacaktır.

Pieces of Her, Netflix

Polisiye romanların sevilen yazarı Karin Slaughter’in aynı isimli kitabından uyarlanan Netflix dizisi hem sürükleyici hem de gizemli bir senaryoya sahip. Toni Colette’in başrolünde olduğu Pieces of Her Amerika’nın Georgia kasabasında yaşayan mükemmel bir anne ile kızının ilişkisinin bir anda değişmesini konu alıyor. Bu değişimin nedeni ise günün birinde vakit geçirmek için gittikleri alışveriş merkezinde gelişen kanlı olaylar. İlk sezonu sekiz bölümden oluşacak dizide David Wenham, Jessica Barden ve Bella Heathcote’u da izleyeceğiz.

Queen Charlotte, Netflix

Netflix’in çok sevilen dizisi Bridgerton’un spin-off’u Queen Charlotte olarak geliyor. Tek bir sezon olarak gösterilmesi planlanan dizinin oyuncu kadrosu hakkında henüz bir açıklama yok. Yani Bridgerton dizisinde Kraliçe Charlotte’u canlandıran Golda Rosheuvel’in yeni dizide olacağı mı yoksa başka bir ismin mi canlandıracağı bilinmiyor. 2022’nin ilk aylarında yayınlanması planlanan dizide Kraliçe Charlotte’un Bridgerton öncesindeki hayatı anlatılacak.

Lincoln Lawyer, Netflix

Michael Connelly’nin romanından uyarlanan ve yıllar önce Matthew McConaughey’in başrolüyle beyaz perdeye gelen Lincoln Lawyer bu sene dizi olarak Netflix’e geliyor. Başroldeki avukat Mickey Haller’i dizide Manuel Garcia-Rulfo canlandıracak. Ufak tefek suçlar işlemiş kişilerin davalarını alan avukat Haller, günün birinde zengin birinin cinayetle suçlandığı davasını almasıyla kendini hiç beklemediği olayların ortasında bulur. Gününün çoğunu Lincoln marka arabasının arka koltuğunda geçiren avukat Haller’ın bu davadan alnının akıyla çıkması imkansız gibi görünmektedir.

1899, Netflix

Dark sevenlere Netflix’in güzel bir haberi var. Üç sezonun sonunda final yapan Dark’ın ardından dizinin yapımcıları başka bir proje için kolları sıvadığını duyurmuştu. Yeni Netflix dizisi 1899 farklı milletlerden insanların içinde olduğu bir geminin yeni kıtaya ulaşmak üzere okyanusta yolculuk yaparken bir anda kabusu yaşamaya başlamalarını konu alıyor. Londra’dan New York’a gitmek üzere yola çıkan geminin karşısına çıkan terk edilmiş başka bir gemiyle okyanus ortasında karşılaşan yolcular için bundan sonra korku dolu olacak.

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları