preloader

2023 Yaz Festivalleri

19.04.2023
2023 Yaz Festivalleri

Yazı Boyutu:

Yaz için planlar yaparken hangi festivali kaçırmamalıyım diye düşünüyorsanız bu içerik tam size göre. 2023 yılının yaz aylarında hangi büyük festivaller sizleri bekliyor?

Yılın en hareketli zamanları olan yaz ayları yaklaşırken tatil planlarınız arasına kaçırmamanız gereken festivalleri de ekleyebilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenecek festivallerle güneşin, denizin ve müziğin ön planda olacağı bir yaz mevsimi sizi bekliyor. Sizler de bu keyfe ortak olmak isterseniz sizin için derlediğimiz yaz festivallerine göz atabilirsiniz.

XI. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali

2023 Yaz Festivalleri

Opus Amadeus Oda Müziği Festivali olarak İstanbul’un oda müziği hayatına 2012 yılından bu yana katılan festival Avrupa’nın ve Türkiye’nin başarılı ve sevilen topluluklarını İstanbul’da buluşturuyor. Her festival için hazırlanan birbirinden farklı, renkli, yaratıcı, tutkulu oda müziği programlarının hepsi tarihi mekânlarda ve konser salonlarında sanatseverlerle buluşuyor. Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 12. yüzyıl Orta Çağı’nın derinliklerinden Barok döneme, 20. yüzyıldan günümüz müziklerine uzanan engin repertuvarıyla her defasında oda müziğinin göz kamaştırıcı dünyasında seyircilerini ağırlıyor.

Tarih: 23 Mart – 16 Mayıs 2023

Bilet: Biletix

İstanbul CityFest’23

2023 Yaz Festivalleri

“CityFest ile Müzik ve Eğlence Bir Arada”, KerkiSolfej organizasyonuyla Jolly Joker Arena’da müzikseverlerle buluşacak. Festival programı ise şöyle;

  • 21 Nisan 2023: Can Bonomo – Nova Norda – Konuya Fransız
  • 22 Nisan 2023: Adamlar – Jakuzi – Dilan Balkay
  • 23 Nisan 2023: Dolu Kadehi Ters Tut – Sedef Sebüktekin – İlhan Güryalçın

Yer: Jolly Joker Arena

Tarih: 21 Nisan 2023, 21:00

Bilet: Mobilet

O’Fest Çanakkale

2023 Yaz Festivalleri

O’fest Çanakkale dört günde 16 sanatçıyı ağırlayacak. Türkiye’nin sevilen sanatçılarını farklı illerde müzikseverlerle buluşturan otel festivali “O’fest”in Çanakkale ayağı, 27-28-29-30 Nisan tarihlerinde Kolin Otel bahçesinde yapılacak. Büyük İşler organizasyonuyla Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen O’fest, Gaziantep, Diyarbakır, Çanakkale, Eskişehir, Ankara ve Malatya’nın ardından 27-30 Nisan tarihleri arasında yeniden Çanakkale’de gerçekleşecek. Kolin Otel bahçesinde Athena, Cem Adrian, Pinhani, Manga, Fatma Turgut, Gazapizm, Umut Kuzey’in de aralarında olduğu 16 sanatçıyı ağırlayacak O’fest Çanakkale, dört gün boyunca müzikseverlere unutulmaz bir festival deneyimi yaşatacak.

Yer: Kolin Hotel, Çanakkale

Tarih: 27 – 28 – 29 – 30 Nisan 2023, 14:00

Bilet: Biletix

{16521}

Coffee Fest Antalya

2023 Yaz Festivalleri

Coffee Fest, 5-6 Mayıs tarihlerinde Antalya Açıhava Sahnesi’nde kahveseverlerle buluşacak. Antalya’nın ilk Kahve festivaline hazır mısın? Eşsiz kahve deneyimi, ücretsiz seminerler ve workshoplarla beraber kesintisiz müzik… Geleneksel Türk kahvesinin öncüleri, mikro kavurucular, yeni nesil nitelikli kahve akımının bilinen en iyi temsilcileri, makine ve ekipman tedarikçileri ve çok sayıda sektör profesyonelinin bir araya geleceği Coffee Fest, yerel kahve dükkânlarının yanı sıra ulusal ve uluslararası çapta birçok markaya da ev sahipliği yapacak. Yaklaşık 40 sektörel markanın yer alacağı festival kapsamında ücretsiz kahve tadımları, interaktif atölyeler, seminerler, barista şovları, sahne performansları ve konserler katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Yer: Antalya Açıkhava

Tarih: 5 – 6 Mayıs 2023

Bilet: Biletix

Isle of Escape Festival

2023 Yaz Festivalleri

Isle of Escape Festival Bodrum, 19-20-21 Mayıs tarihlerinde, 20’in üzerinde küresel ve yerel sanatçı performansları, sanat sergileri, atölyeler ve kusursuz bir yazı hissettiren deneyimleriyle 3 gün boyunca devam edecek aktivitelere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Festival deneyiminizi bir üst noktaya taşımak üzere hazırlanan ‘Festival Paket Bileti’ seçeneği ile yalnızca festival katılımcılarına ayrılan Susona Bodrum LXR Hotels & Resorts ve DoubleTree By Hilton Bodrum Işıl Club Resort’ta, Bodrum’un doğasına ve ruhuna sadık kalarak tasarlanan mimarisi, sürdürülebilir malzemelerin kullanıldığı çağdaş odalarıyla sofistike ve kişiselleştirilmiş bir konaklama deneyimine ulaşabilirsiniz.

Yer: Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts

Tarih: 19 – 20 – 21 Mayıs 2023

Bilet: Biletix

Garage Sale Sunday

2023 Yaz Festivalleri

Garage Sale Sunday kapılarını, KüçükÇiftlik Bahçe’de sürdürülebilirliğe ve farkındalık yaratmaya açıyor. İkinci el ürünler, sosyal medyadan tanıdık simaların standları, sürdürülebilir lokal markalar, gurme lezzetler ve yaratıcı atölyeler şehrin tam ortasında buluşuyor. Alternatif sahnenin canlı performanslarıyla dikkat çeken isimleri Mert Demir, Emir Taha ve Kardelen en sevilen şarkılarını söylerken, dans müziğinin tanınmış isimleri Doruk ve Ezgi eğlenceli setleriyle bu renkli günde Garage Sale Sunday’e eşlik edecek.

Yer: KüçükÇiftlik Bahçe

Tarih: 11 Haziran 2023, 15:00

Bilet: Biletino

İstanbul Müzik Festivali

2023 Yaz Festivalleri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali, Borusan Holding sponsorluğunda 1-17 Haziran 2023 tarihleri arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festivalde, Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak geliştirilen yeni projeler, asırlar boyunca Anadolu topraklarında yaşamış birçok önemli kadın figürden ilhamla yazılan eser siparişleri; Cumhuriyet’in ilk yıllarından geleneksel Türk müziği ve Türk tango besteleri; günümüz klasik müzik dünyasının yıldız solistleri, seçkin orkestralar ve disiplinler arası projeler yer alıyor.

Yer: İstanbul’un farklı noktaları

Tarih: 1 – 17 Haziran 2023

Bilet: Passo

BigFest İstanbul 2023

2023 Yaz Festivalleri

Şehrin en büyük festivali BigFest İstanbul, 3 Haziran Cumartesi ve 4 Haziran Pazar günü Life Park’ta birbirinden değerli sanatçılarla sizlerle buluşuyor. Birbirinden değerli sürpriz sanatçıların sahne alacağı ve 2 gün boyunca müziğe doyacağınız, farklı aktivitelerle günün tadını sonuna kadar çıkaracağınız festival sizi bekliyor.

Yer: Life Park

Tarih: 3 – 4 Haziran 2023

Bilet: Biletix

Wolfest’23

2023 Yaz Festivalleri

Doğa Sporları ve İyi Müziği Bir Araya Getiren WOLFEST’23, 9 -10 -11 Haziran tarihlerinde, Jack Wolfskin ana sponsorluğunda, Kemerburgaz Kent Ormanı’nda gerçekleştiriliyor. Etkinliğin sahnesinde Bedük, Can Bonomo, Deniz Sipahi, Emir Yargın, Evdeki Saat, Ezgi Yelen, Furkan Kozanlı ve Selin Sümbültepe yer alıyor.

Yer: Kemerburgaz Kent Ormanı

Tarih: 9 – 10 -11 Haziran 2023

Bilet: Mobilet

{49472}

Kendine Has Babylon Soundgarden

2023 Yaz Festivalleri

Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşecek festivalin ana sahnesinde gün boyunca Weval , Yüzyüzeyken Konuşuruz, Gaye Su Akyol, Hey! Douglas (Live), Artz & Bugy, Sattas, Dilan Balkay, Mert Demir, Bosphoroots, Geeva Flava, Simba Roots Sound System, Balkan Marching Band müzikseverlerle buluşacak. Kaan Düzarat, Hünkar, Garan Garan, Volkan Judocu, Bantmag DJ’leri, Simba Sound System, Discolog, Murat Beşer & Levent Şen, Ras Memo & Da Frogg ve kiwi ise Babylon, Popülist ve avluda DJ setinin başına geçecek.İki gün boyunca dört tarafı müzikle çevrilecek Yapı Kredi bomontiada’da, festival katılımcıları birbirinden farklı aktivitelere dahil olurken, festivale özel hazırlanmış menülerin de tadını çıkarabilecek.

Yer: Babylon, İstanbul

Tarih: 24-25 Haziran 2023

Bilet: Biletix

Picnic and Gathering

2023 Yaz Festivalleri

Şehirdeki en iyi restoranlardan bazılarının yanı sıra çeşitli canlı performanslar, gurme yemek alanı, yaratıcı sanatçılar, atölyeler ve yerel pazarın da olacağı Picnic and Gathering yazı Bodrum Plajı’nda karşılamak isteyenler için ideal bir organizasyon.

Yer: Ruins, Yalıkavak-Bodrum

Tarih: 29 Haziran 2023, 12:00

Bilet: Bugece.co

İstanbul Caz Festivali

2023 Yaz Festivalleri

Temmuz ayını müzikle buluşturan İstanbul Caz Festivali, bu yıl 30 yaşında. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 7-18 Temmuz tarihleri arasında, popüler ve yeni isimlerle dolu bir program sunacak.

Yer: Parkorman, Robert Kolej

Tarih: 7 – 18 Temmuz 2023

Bilet: Passo

What A Fest

2023 Yaz Festivalleri

Bu yaz “ne festival ama” demeye hazır mısınız? What a Fest, 19-23 Temmuz tarihlerinde İzmir’de bomba gibi bir festivalle geliyor. Kemerleri bağlayın bu yaz sadece What a Fest’liyoruz! Bu yılki program ise şöyle;

  • 19 Temmuz Çarşamba; Dolu Kadehi Ters Tut, Lola Marsh, Köfn, Sedef Sebüktekin, Soft Analog
  • 20 Temmuz Perşembe; Duman , Adamlar, Lalalar, Kazy Lambist, Hedonutopia
  • 21 Temmuz Cuma; Hayko Cepkin, Madrigal, Motive, Canozan, Selin
  • 22 Temmuz Cumartesi; Yüzyüzeyken Konuşuruz, Sagopa Kajmer, Ozbi, Aga B, Kardelen
  • 23 Temmuz Pazar; Manga, Emir Can İğrek , Mode XL , Nova Norda.

Yer: Selçuk – Efes Pamucak Sahili

Tarih: 19 – 23 Temmuz 2023

Bilet: Passo

{10708}

Gezgin Salon Festivali

2023 Yaz Festivalleri

İKSV’nin 2017’de başlayan Gezgin Salon serisi, 29-30 Temmuz’da Parkorman’da bir festival olarak geri dönüyor. Salon’un sınırlarına sığmayıp müziği bütün şehre yaymak için başlattığı Gezgin Salon bu yaz İstanbul’un özlediği hafta sonu festivali coşkusunu tekrar yaşatacak.

Yer: Parkorman

Tarih: 29 – 30 Temmuz 2023

Bilet: Passo

Kuzey Fest

2023 Yaz Festivalleri

Türkiye’nin en kuzeyinin festivali Kuzey Fest, 3-4-5-6 Ağustos 2023’de Sinop’ta… Geçtiğimiz üç yılda yaza damga vuran Kuzey Fest, 2023 yılında da Karadeniz’in eşsiz doğasıyla birlikte müzikseverleri sınırsız eğlence ve müzik ile buluşturmayı amaçlıyor. Kuzey Fest, Türkiye’nin en mutlu şehri Sinop’ta yeşilin ve mavinin buluşma noktasında keyifli bir kamp deneyimi ve festival heyecanını sunmak için katılımcılarını bekliyor. Sınırsız müzik ve eğlencenin buluşma noktası olacak festival, 3-4-5-6 Ağustos 2023 tarihlerinde düzenlenecek ve doğa manzarasıyla birleşen müziğin keyfini çıkarmak İsteyen konuklarını ağırlayacak.

Yer: Akliman Sahili, Sinop

Tarih: 3 – 4 – 5 – 6 Ağustos 2023

Bilet: Biletix

Uludağ Yaz Festivali

2023 Yaz Festivalleri

Bu sene ilk kez gerçekleştirilecek olan Uludağ Müzik Festivali, eğlencenin her halini size yaşatmaya hazırlanıyor. Uludağ’ın eşsiz doğası ve atmosferi ile bütünleşecek bir festival kurgusuna sahip olan Uludağ Müzik Festivali’nde dilerseniz çadır veya otel seçenekleri ile konaklayabilir, dilerseniz kombine veya günübirlik bilet ile festivalin her bir gününün tadını ayrı ayrı çıkarabilirsiniz Gün boyu hizmet veren oyun aktivite alanları, eğlence parkı, atölyeler, doğa yürüyüşleri, yoga, fitness, dans ve çok daha fazlası ile “dolu dolu” bir müzik festivali.

Yer: Uludağ, Bursa

Tarih: 4 – 5 – 6 Ağustos 2023

Bilet: Biletino

Electronica Festival 2023

2023 Yaz Festivalleri

Nefesleri kesen bir elektronik müzik deneyimi için geri sayım tekrardan başlıyor; Electronica Festival 1 ve 2 Eylül’de, Zorlu PSM Istanbul’da. Türkiye’de şu ana kadar gerçekleşmiş en akılda kalıcı DJ performanslarına ev sahipliği yapan Electronica Festival 19. yılını; heyecan verici sanatçı kadrosuyla, nefesleri kesen canlı performanslarıyla, göz alıcı sahneografisiyle ve kendine has, benzersiz kültürüyle, tüm elektronik müzik severlerle kutlamaya hazırlanıyor. Sizde iç dünyanızı özgürce dans ederek yansıtabileceğiniz ve sevdiklerinizle birlikte unutulmaz anılara imza atabileceğiniz #Yüzdeyüzmusic presents Electronica Festival İstanbul 2023 hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız @FG93.8 ve @ElectronicaFestival sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 1 – 2 Eylül 2023

Bilet: Biletix

Bozcaada Caz Festivali

2023 Yaz Festivalleri

Eylül ayında bağlar bozulurken, Bozcaada Caz Festivali caz ritimleri eşliğinde hem kendimizle hem birbirimizle hem dünyayla yeni ve sağlam bağlar kurmaya davet ediyor bizi… Festivalin yedinci senesinde adanın özgün ruhunu cazla ve disiplinler arası etkinliklerle keşfetmek için geri sayım başladı! 8-9-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Paribu ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan festival her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılarına benzersiz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Yer: Ayazma Manastır

Tarih: 8 – 9 – 10 Eylül 2023

Bilet: Passo

{58447}

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları