preloader

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

25.07.2022
İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Yazı Boyutu:

Ağustos 2022 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da ağustos ayında düzenlenecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri ve tiyatro oyunlarını keşfedin.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Kültür ve sanat şehri İstanbul, ağustos ayı boyunca tiyatrodan sinemaya, konserlerden atölye faaliyetlerine pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sizler de “Bu ay ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, sizin için derlediğimiz kalbinize ve ruhunuza iyi gelecek etkinliklere bir göz atın.

Konser: Turkcell’in Efsane Yaz Coşkusu “Yıldızlı Geceler” Konserleri Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Her yıl olduğu gibi bu yıl da sanatseverler, Türkiye’nin önde gelen yıldız sanatçıları ve müzik gruplarıyla coşkulu bir yaz klasiğine dönüşen Turkcell Yıldızlı Geceler’de buluşuyor.

Vadistanbul, SM Production ve Atlantis Yapım iş birliğiyle “Türkiye’nin en yeni ve en genç açık hava sahnesi” olan Turkcell Vadi’de gerçekleştirilecek etkinlik serisi, Ağustos ayında Haluk Levent konseri ile başlayarak 7 Ağustos’ta Sertab Erener konseriyle sona erecek. Art arda konserlerin gerçekleşeceği Turkcell Yıldızlı Geceler’de Haluk Levent, Berkay, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Öykü Gürman, Oğuzhan Koç ve Kenan Doğulu müzik severlere keyif dolu anlar yaşatacak.

 • Haluk Levent – 1 Ağustos

 • Berkay – 2 Ağustos

 • Yüzyüzeyken Konuşuruz – 3 Ağustos

 • Öykü Gürman – 4 Ağustos

 • Oğuzhan Koç- 5 Ağustos

 • Kenan Doğulu – 6 Ağustos

 • Sertab Erener – 7 Ağustos

Yer: Turkcell Vadi

Tarih: 1 – 7 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: MFY ve Ali Özel’den DJ Performansı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Ağustos ayının başlangıcıyla yaz boyunca sürecek müzik, dans, eğlence, film gösterimleri, spor karşılaşmaları ve daha fazlası Zorlu PSM’de! Gözde açık hava mekanı Vestel Amfi’de sahnede ilk olarak dinamik setleriyle MFY ve Ali Özel var.

Yer: Zorlu PSM Vestel Amfi

Tarih: 1 Ağustos 2022, 18:00

Konser: Ünlü Piyanist ve Besteci Fahir Atakoğlu Sizlerle…

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Başarısı pek çok uluslararası ödülle tescillenmiş ünlü piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu sahnede. Poll Production organizasyonu ile gerçekleşecek Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde Fahir Atakoğlu 1 Ağustos’ta müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Kuruçeşme Açıkhava

Tarih: 1 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Stand Up: ‘‘İbrahim Selim ile Bu Gece” %100 Studio Sahnesinde!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

İbrahim Selim’in renkli sunumu, birbirinden değerli konukları ve dinamik seyircisiyle dosta kahkaha, düşmana elem vermeye geliyor. “İbrahim Selim ile Bu Gece” her pazartesi %100 Studio sahnesinde seyircileriyle buluşacak!

Yer: Zorlu PSM %100 Studio

Tarih: 1 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Passo

Sinema: “Drive My Car” Açıkhava Sinemasında

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Japon sinemasının istikrarlı yeteneği Ryusuke Hamaguchi’nin son filmi Drive My Car, Haruki Murakami’nin bir hikâyesinden sinemaya uyarlandı. Kaybettiği eşinin yasını tutan başarılı yönetmen Yusuke Kafuku, Çehov’un Vanya Dayı oyununu sahneye koymak üzere Hiroşima’da bir festivale çağırılır. Festival kendisine 20 yaşında bir kadın şoför tahsis eder; Kafuku, hiç beklemediği bir şekilde, gizemli şoförüyle yalnızlık, kayıplar ve yasla bezeli, sırların karşılıklı olarak açıklandığı bir dizi yolculuğa çıkar. Sanatın aslen insan doğasını daha iyi anlamak için bir araç olabileceğini savunan bu zarif film, ustalıkla işlenmiş bir yalnızlık muhakemesi. Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan Drive My Car hak edilmiş En İyi Senaryo ödülünün de sahibi.

Yer: ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Tarih: 1 Ağustos 2022, 21:15

Bilet: Biletix

Festival: Cihangir “Semtlere+1 Yeşil” İle Yeşile Bürünüyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Semtlere +1 Yeşil, 1 – 7 Ağustos tarihleri arasında Cihangir’de keşif, gastronomi, eğlence dolu bir yeşil yolculuğa çıkarıyor. Cihangir’i birbirinden farklı etkinlikle yeşile boyayacak Semtlere +1 Yeşil’de, “Tabiatı Özel Buluşmalar” kapsamında Ahmet Mümtaz Taylan & Levent Erden ile “Cihangir Kafası”, Sezgi Olgaç ile “Dünyayla dost bir gezgin olmak mümkün mü?” söyleşilerine, Eray Özer ve Özgür Mumcu ile “Cihangir’de Yeni Haller” podcast kaydının yapıldığı söyleşiye, Art Stage Tattoo Gallery ve 3rd Culture’da pop-up partilere ek birden fazla atölyeye katılmak isteyenleri Cihangir’de keyifli bir hafta bekliyor.

Yer: Cihangir

Tarih: 1 – 7 Ağustos 2022

Detaylı bilgi: artibir

Eğitim: Coctail Workshop’unda Harikalar Yaratmaya Hazır Mısınız?

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

“Dünyanın en çok tercih edilen kokteyllerinin yapım aşamalarını bizimle beraber deneyimlemek ister misiniz? Yaptığınız kokteylleri sevdiklerinizle paylaşmak için Eataly Mutfak Atölyemizde gerçekleşecek Cocktail Workshop’unu sakın kaçırmayın!”

Yer: Eataly Mutfak Atölyesi

Tarih: 2 Ağustos 2022, 17:00

Bilet: Biletix

Stand Up: Komedi Kulübü TuzBiber Vestel Amfi’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Türkiye’de stand-up kültürünün yaygınlaşmasını hedefleyen ve bu doğrultuda 2015’ten beri düzenlediği Açık Mikrofon geceleriyle komedyenlerle seyircileri bir araya getiren TuzBiber, bol kahkahalı vakit geçirmek isteyen izleyicileriyle buluşacak.

Yer: Zorlu PSM Vestel Amfi

Tarih: 2 Ağustos 2022, 21:00

Bale – Dans: Dans gösterisi “Dansın Ritmi” Hodjapasha’da Sahneleniyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Bu programda Osmanlı Saray dansları ve Anadolu’nun farklı bölgelerinin dansları, oryantal danslar ve ritm show ile harmanlanarak çağdaş bir koreografi ile sunuluyor.

Program Akışı

 • Osmanlı Saray dansı – Yelpaze

 • Ege Bölgesi Zeybek Dansları

 • Trakya Bölgesi Roman Dansları

 • Solo Şaman Dansı – Blacklight

 • Doğu Anadolu Halay Dansları

 • Solo Oryantal Şov

 • Grup Oryantal Şov – Şamdan

 • Solo Azeri Dansı

 • Balkan Bölgesi Dansları

 • Solo Darbuka ile Oryantal Şov

 • Ritim Şov

 • Karadeniz Bölgesi Horon Dansları

Yer: Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi

Tarih: Ağustos Ayı Boyunca Farklı Tarihler

Bilet: Biletix

Konser: Fatma Turgut & Pinhani Aynı Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

2004’te kurulan, alternatif rock türünde müzik yapan Pinhani ve son dönemin güçlü rock sanatçıları arasında yer alan Fatma Turgut sevenleriyle buluşuyor.

Yer: Yenikapı Etkinlik Alanı

Tarih: 2 Ağustos 2022, 21:30

Bilet: Passo

Konser: Yıldız Tilbe Harbiye’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Yıldız Tilbe çok sevilen sahne performansıyla 2 Ağustos akşamı Harbiye Açık Hava Tiyatorusu’nda! Jolly Joker farkıyla izleyeceğiniz konserin sınırlı sayıda avantajlı dönem biletlerini kaçırmayın!

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 2 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Hakan Altıner’in Yönettiği “Ölü Ozanlar Derneği”, Tiyatroseverlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Ergenlik çağındaki birkaç gencin aşırı disiplinli bir yatılı okulda geçen bu hikâyesinde, okul ve aileler tarafından üstlerine yüklenen başarılı olmasorumluluğu, ailelerinin onlar için seçtiği geleceği yaşamakla kendi istediklerini yapabilmenin önündeki engeller ve bunlarla başa çıkmayöntemleri anlatılıyor. Okula yeni atanan John KEATING, önlerine yeni bakış açıları sunarak, şiir dünyasına girmelerini, günü en iyi şekilde değerlendirebilmeleri ve Walt WHITMAN’ın dediği gibi hayata kendi dizeleri ile katılabilmeleri için farkındalıklarını artırmaya çalışmaktadır.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 2 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Devrân-ı Şerîf

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Tekke kültürünün en temel unsurlarından olan “Devrân”, Postnişinliğini Mehmet Fatih Çıtlak, sanat yönetmenliğini ise Yüce Gümüş’ün yaptığı Devrân-ı Şerif, İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu ve Tasavvuf, İrfan ve Meydan Meşkleri Bölümü aracılığıyla sanatseverlerle buluşturulacak.

Yer: AKM Tiyatro Salonu

Tarih: 2 Ağustos 2022, 20:00

Bilet: Biletinial

Sinema: Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Açık Hava Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

İlhami Algör’ün aynı adlı romanından uyarlanan 2014 yapımı Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, Başka Sinema Film Gösterimleri kapsamında sinemaseverlerle buluşuyor. Kendi deyimiyle, “henüz hiçbir kitabı yayınlanmamış yazar” Arif, tam da kadınları ve aşkı anlamaya çalıştığı bir sırada Müzeyyen ile rastlaşır. Arif tanıştığı kadınların kendisinden hep bir şeyler beklemesinden bıkmıştır, Fakat Müzeyyen onların aksine kendi hayatını kurmuştur. Müzeyyen saçlarını kendisi keser, iyi bir kadın olmak istemez, konuşurken gözlerini kaçırmaz… Bir yandan kitabını bitirmeye çalışan Arif bir yandan da Müzeyyen’in gizemli dünyasını keşfe çıkar.

Yer: Zorlu PSM Vestel Amfi

Tarih: 3 Ağustos 2022, 21:00

Deneyim: Eataly ile Dolce Far Niente Aperitivo

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Eataly, yaz boyunca her çarşamba bir İtalyan ritüeli olan tüm duyulara hitap edecek şekilde tasarlanmış Aperitivo’lara ev sahipliği yapıyor. Şef Claudio Chinali’nin özel olarak tasarladığı gastronomik deneyimlerin açık büfe olarak sunulacağı Dolce far niente Italian Aperitivo’larda İtalyan kokteyl ve lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Her çarşamba 17:30 – 19:30 saatleri arasında Eataly’de gerçekleşecek Dolce Far Niente Aperitivo’lar için yerinizi ayırmayı öneririz.

Yer: Eataly

Tarih: 3 – 10 – 17 – 24 – 31 Ağustos 2022, 17:30 – 19:30

Bilet: Biletix

Yoga: Sait Halim Paşa Yalısı’nda Yoga

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Sait Halim Paşa Yalısı’nda muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde yoga dersleri ile hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirmeye ne dersiniz?

Yer: Sait Halim Paşa Yalısı

Tarih: 3 Ağustos 2022, 10:00

Bilet: Biletix

Konser: Bora Öztoprak, Sezen Aksu Şarkıları Söyleyecek

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Bora Öztoprak – Sezen Gecesi ile 3 Ağustos akşamı IF Beşiktaş sahnesinde!

Yer: IF Performance Hall Beşiktaş

Tarih: 3 Ağustos 2022, 19:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Babamı Kim Öldürdü KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

İşçi sınıfı ailesinde yaşadıklarından yola çıkarak romanlarında ırkçılık, sömürü, cinsiyetçilik, ekonomik bunalım, nefret suçu, ayrımcılık temalarını işleyen yazar Edouard Louis, bu son romanında da benzer temalar üzerinden babasıyla ilişkisi üzerine yoğunlaşıyor. Bir işçi olan babasının erkeklik, işçilik, aile gibi olgulara yaklaşımını ve bu yaklaşımındaki açmazların fark edilmesini sağlıyor. İşçiliği değişmez bir kader gibi giyinen babası, geçirdiği iş kazası sonucunda yatalak kalır. Edouard bunun sorumlusu olarak devleti görür ve babasının başına gelen felaketten devleti sorumlu tutar.

Yer: KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu

Tarih: 3 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Eğitim: “Burgers & Fries” MSA Workshop Mutfağında

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Bugüne kadar asla hayır diyemediğiniz bir ikili. Ne kadar tok olursanız olun, midenizde mutlaka yer açabildiğiniz bir ikili. Çünkü bu ikili, muhteşem bir ikili. Bugüne dek, en iyisini bulmak için sokak sokak gezdiğiniz, usanmadan siparişini verdiğiniz “Burgers & Fries” MSA Workshop mutfağında.

Yer: Mutfak Sanatları Akademisi (MSA)

Tarih: 4 Ağustos 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Molière’in Kült Eseri “Cimri” Sanatseverlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Dilimize çevirisini Sabahattin Eyüboğlu’nun yaptığı, Paris’in burjuva kesiminin çılgınlık düzeyindeki para tutkusunu alaya alan “Cimri”, Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının etkileyici performansıyla sunulacak. Parayı temel değer ve iyi yaşamanın yegane ölçütü varsayan anlayışa eleştiri niteliğindeki eser, güncelliğini korumaya devam ediyor.

Yer: AKM Tiyatro Salonu

Tarih: 4 – 5 – 6 Ağustos 2022, 20:00

Bilet: Biletinial

Sinema: Akıllı Hayat Sinema Günleri Kapsamında Honeyland Gösterimi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Balkanlar’ın dağlarında terk edilmiş bir köyde annesiyle birlikte yaşamını sürdüren Hatice Muratova, geçimini yabani arıcılıkla sağlıyor, onları gözetiyor ve ilgileniyor. Piyasayla, daha çok para kazanmak için arılarına göz diken aileyle ve doğayla mücadele etmek durumunda kalan Muratova’nın hikayesinin işlendiği 2019 yapımı Honeyland, insan-doğa ilişkisi üzerine düşünmek için yeni bir ufuk yaratıyor.

Yer: Zorlu PSM Vestel Amfi

Tarih: 4 Ağustos 2022, 21:00

Konser: Hikayede Kalmasın’da Sahne Kaan Sekban ve Emir Ersoy’un

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Zorlu Center’ın “Hikayede Kalmasın” adlı konser serisi tüm hızıyla devam ediyor. Bu defa sahne iki sezon boyunca Alt Tarafı Bi Talks Show’da birlikte çalışan Emir Ersoy ve Kaan Sekban var. Açık havaya özel konserde Kaan Sekban’ın eğlenceli sohbetine, Emir Ersoy’un müziği eşlik edecek. Birlikte şarkılar söylerken keyifli vakit geçirilecek geceye katılım ücretsiz.

Yer: Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı

Tarih: 5 Ağustos 2022, 20:30

Konser: Yetenekli DJ Şevval Kılıç Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

2014 yılından beri aktif olarak devam ettirdiği kariyerinde yurtiçi ve yurtdışı birçok organizasyonda sahne alan, Kamuran Akkor’dan techno ve house türlerine uzanan zengin set yelpazesiyle Şevval Kılıç, müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM Vestel Amfi

Tarih: 5 Ağustos 2022, 19:00

Konser: Levent Yüksel Sevilen Şarkılarıyla Harbiye’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Levent Yüksel çok sevilen sahne performansıyla 5 Ağustos akşamı Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda! Jolly Joker farkıyla izleyeceğiniz konserin sınırlı sayıda avantajlı dönem biletlerini kaçırmayın!

Yer: Harbiye Açık Hava Tiyatrosu

Tarih: 5 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Oğuzhan Koç Yıldızlı Gecelerde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

29 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’nin en yeni en genç açıkhava sahnesi Turkcell Vadi’de gerçekleştirilecek konserlerde Oğuzhan Koç 5 Ağustos’ta sevenleriyle buluşacak.

Yer: Turkcell Vadi

Tarih: 5 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Sumru Yavrucuk’un Tek Kişilik Komedi Oyunu “Shirley”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan Shirley Valentine’nin öyküsü… Komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikâyesi olan ‘Shirley’, başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla hayat buluyor. Tiyatro literatürünün en başarılı kadın oyunları arasında anılan ve dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen oyun, yaz turnesinin ardından İstanbul prömiyeriyle şehre inecek…

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 6 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Sevilen Şarkıcı Mabel Matiz Harbiye’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Mabel Matiz, KerkiSolfej organizasyonu ile sizlerle buluşuyor…

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 7 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Günümüz Yorumuyla Süt Kardeşler Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Türk Tiyatrosu’nun duayeni Nejat Uygur tarafından uyarlanarak, önce tiyatro oyunu olarak sergilendikten sonra sinemaya aktarılan oyun, Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından günümüz yorumuyla Süt Kardeşler adıyla sahneleniyor.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 7 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Sertab Erener Yıldızlı Gecelerde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

29 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’nin en yeni en genç açıkhava sahnesi Turkcell Vadi’de gerçekleştirilecek konserlerde Sertab Erener 7 Ağustos’ta sevenleriyle buluşacak.

Yer: Turkcell Vadi

Tarih: 7 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Sunay Akın ile Yüz Yüze

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Sunay Akın İle Yüz Yüze, 8 Ağustos tarihinde Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da sizlerle.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 8 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası İstanbul Konseri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 2022 Türkiye ve Avrupa turnesi kapsamında 8 Ağustos Pazartesi günü saat 20.00’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Her yıl ülkemizdeki tüm konservatuarlarda okuyan öğrenciler arasından sınavla seçilen 60 gençten oluşan TUGFO; bu yıl Türkiye, Çekya ve Almanya olmak üzere toplam 7 konser verecek.

Yer: İş Sanat Kültür Merkezi

Tarih: 8 Ağustos 2022, 20:00

Konser: MFÖ, İstanbul Festivali’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Tümüyle kendilerine ait söz ve bestelerden oluşan albümleri, yurt içi ve yurt dışı konserleri, aldıkları sayısız ödüller ile Türkiye’nin en önemli ve köklü pop & rock gruplarından biri olan MFÖ, İstanbul’un festivalinde unutulmayacak bir geceye imza atıyor.

Yer: Yenikapı Etkinlik Alanı

Tarih: 8 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu, Taş Plak Geleneğini “Taş Plak Şennur Dinleyen” Konseriyle Yaşatmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

1890’larda ortaya çıkan ve 1940’lı yıllara kadar kullanılan taş plak, dönemin klasik müzik arşivinin oluşması ve sanatçıların eserlerinin kayıt altına alınarak günümüze kadar gelmesinde rol oynayan kayıt teknolojisidir. Cumhuriyet döneminin önde gelen bestekârlarının taş plak ile yapılan eserlerinin en yalın haliyle sunulacağı konserde, yetenekli solist Şennur Dinleyen ve başarılı saz sanatçıları sahne alacak.

Yer: AKM Tiyatro Salonu

Tarih: 9 Ağustos 2022, 20:00

Bilet: Biletinial

Konser: Arctic Monkeys Uzun Bir Aradan Sonra Türkiye’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Zorlu PSM’nin PSM Loves Summer konser serisi yılın en beklenen performansıyla sona eriyor. İngiliz indie rock grubu Arctic Monkeys müzikseverlere benzersiz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Biletleri satışa çıktığı anda tükenen konserde ön grup olarak Cheer Up Baby, Falling In, My Honest Face ve Inhaler sahne alacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 9 – 10 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Mobilet

Konser: Evgeny Grinko Sevenleriyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko, dinleyicileri ile buluşuyor…

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 10 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Etkinlik: Zorlu Center’da Milonga Gecesi

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Zorlu Center, Türkiye’nin önemli sahnelerinde dans performanslarıyla beğeni toplayan Ali Alper Özdemir ve Özge Çolak’ın özel gösterileri ve La Fortune The Tango Orkestrası’nın canlı performansı ile Milonga gecesinde Latin rüzgarları estirecek. Meydan Katı’nda herkesin ücretsiz katılımına açık olacak gece, tango severleri bir araya toplayarak benzersiz bir gece sunmayı vadediyor.

Yer: Zorlu Center Meydan Katı

Tarih: 10 Ağustos 2022, 19:30

Tiyatro: Deli Bayramı Bahçe Tiyatrosu’nda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

1980’li yılları kahkahalarla hatırlayacağımız duayen sanatçı Metin Akpınar süpervizörlüğünde sahnelenen Deli Bayramı Bahçe Tiyatrosu’nda tiyatro severlerle buluşuyor!

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 10 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Sinema: “Zuhal” Açıkhava Sahnesinde Sinemaseverlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

İstanbul’un merkezinde yalnız yaşayan ve başarılı bir avukat olan Zuhal, bir gün evinde bir kedi sesi duymaya başlar. Gecelerce onu uyutmayan bu sesin kaynağını bulmak için apartmanda çaresiz bir arayışa çıkan Zuhal, o güne dek hiç iletişim kurmadığı komşularının tek tek kapılarını çalar. Kediyi bulamadıkça daha da absürtleşen bu arayış, bildiği doğruların peşinden giden Zuhal için yeni bir uyanışın da başlangıcı olacaktır.

Yer: ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Tarih: 10 Ağustos 2022, 21:15

Bilet: Biletix

Müzikal: Çingeneler Zamanı Müzikali İzleyiciyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Sinema eleştirmenleri tarafından bir başyapıt olarak kabul gören,1988 yılında Emir Kusturica’nın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Çingeneler Zamanı filminin uyarlaması niteliği taşıyan ve Kumbara Görsel Sanatlar Tiyatrosu’nun prodüksiyonunu üstlendiği “ÇİNGENELER ZAMANI MÜZİKALİ” tekrar sahnede seyircisiyle buluşuyor.

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 11 Ağustos 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Eğitim: İtalyan Mutfağının Başlangıcına Hazır Mısınız?

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Mozzerella’dan Stracciatella’ya ustalık gerektiren birbirinden leziz İtalyan peynirlerinin hazırlanışını, tüm incelikleriyle Eataly’nin ustalarından öğrenin!

Yer: Eataly Mutfak Atölyesi

Tarih: 12 Ağustos 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Gösteri: Lady Diana Müzikali Queen of The People’s Hearts

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

ABD’nin en prestijli ve ilgi duyulan Lady Diana müzikali Queen of the People’s Hearts, 13-14 Ağustos tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde…İtalyanlar tarafından ‘La Diva Turca’ olarak anılan opera sanatçısı Leyla Gencer’in ardından yurtdışında, alanında isminden en çok söz ettiren Türk mezzo sopranolardan Lori Şen, İngiliz prensesi için yazılan eserde Lady Di’yi canlandırıyor.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: 13 – 14 Ağustos 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Öfkenin Yakın Geçmişi, Selamiçeşme Özgürlük Parkı Tepe Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Öfke duygusu, modern zamanlarda birçok duygu gibi bastırılarak yönetilmeye çalışıldığı için, toplumuzda kendisini yıkıcılık sonucu ile de gösterebilmektedir.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Tepe Sahne

Tarih: 13 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Dany Brillant, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Daniel Cohen-Biran ya da sahne adıyla Dany Brillant, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde sevenleriyle buluşuyor!

Fransız pop şarkıcısı Dany Brillant, swing, rockabilly, Latin ve Fransız chanson etkilerinin canlı, retro aromalı karışımıyla Avrupa’da büyük bir hayran kitlesine sahip. Brillant 14 yaşındayken, büyükbabası tarafından kendisine bir gitar almasıyla müziğe başladı. 1996’da ilk albümü olan C’Est Toi’yi çıkardı; 1996 ve 2007 yılları arasında sekiz hit albüm çıkardı. 2009’da salsa ve mambodan etkilenen Porto Riko albümünü çıkardı. 2012’de bir stüdyo albümü (Viens à Saint-Germain) ve ilk en iyi koleksiyonunu, kısaca The Best of Dany Brilliant’ı yayınladı.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

Tarih: 13 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletinial

Spor: Aydos’un Tarihi Kalesine Yolculuk & Trekking

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihe damga vurmuş birçok imparatorun, uğrunda savaşlar verdiği Aydos Kalesi…

Yürüyüş 14 Ağustos Pazar günü konumda belirtilen parktan başlayacak olup, yeşillikler içerisinde keyifli bir doğa yürüyüşü ile kaleye ulaşana kadar devam edecek.

Uzun yıllardır revize edilmekte olan kale sonunda ziyaretçilerine açıldı. Ahmet Örnek danışmanlığında; bize anlatacağı hikayelerle birlikte keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra tarihi Aydos Kalesi’ne ulaşıp bu harika yerin tarih dokusunu yakından inceleyerek keşif sizi bekliyor. Dönüş yolunda ise, İstanbul’un içinde az bilinen ama saklı bir cennet olan Aydos Gölü kenarında sucuk ekmek ziyafeti ile bu keyifli etkinlik son bularak yeni etkinlikler için planlar yapılacak.

Yer: Rıza Çalımbay Parkı

Tarih: 14 Ağustos 2022, 10:00

Bilet: Biletix

Festival: Gençliğin Yeni Rap Festivali DRILL DOWN KüçükÇiftlik Park’ta

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Şehrin dinamiğinden beslenen yeni festival DRILL DOWN bünyesindeki güçlü müziğin vurucu tınılarından aldığı ilhamı mekan tasarımıyla harmanlayarak müziğin birbirinden yetenekli isimlerini %100 Müzik katkılarıyla Küçük Çiftlik Park’ta buluşturuyor.

Şehre yeni bir soluk getirecek olan DRILL DOWN festivalinde; müzik ve kültürel tarihin zenginliğiyle çevrili Shepherds Bush’un içinde büyüyen, Day In The Life ve Loading hitleriyle milyonlarca dinlenmeye ulaşarak kendi jenerasyonuna ilham olan Central Cee, Portekiz ve Angola mirasından etkilenerek kadın hakları ve insani değerler konusundaki filtresiz müziği ile Vogue, Elle, GQ, Wonderland, Dazed, Evening Standard, Crack, NME ve The Guardian gibi önde gelen İngiliz basının 2021 yılının dinlenmesi gereken öncü kadınları listelerinde yer alan IAMDDB, kariyerine Reckol‘le yaptıkları Kanalım Yok şarkısıyla başlayan, 2021 yılında Lütfen, Çarşamba Tatili, Riv Riv Riv şarkılarını yayımlayarak yaza damga vurduktan sonra 2022 yılında ANTRIKOT ve Benimle Gel parçalarıyla listeleri altüst eden Cakal, Cakal ile yaptıkları Glock parçaları Spotify’da listeleri alt üst ederek 20 milyon dinlenmeyi geride bıraktıktan sonra Sharingan, İstediğim Olucak, Perros Blancos parçalarının olduğu dokuz şarkılık “Özlüce Trap Boys” albümüyle büyük yankı uyandıran Reckol, Müzik İşletmeciliği ve Şarkı Yazarlığı eğitimi aldığı Berklee College of Music’e katıldıktan sonra kişisel deneyimini sürekli olarak sanatına çeviren ve çeşitli parti serilerinde boy göstererek muazzam bir dinleyici kitlesi yakalayan Lil Zey, 14 Ağustos Pazar günü KüçükÇiftlik Park’ta müzikseverlere hafızalardan silinmeyecek bir festival yaşatacak.

Yer: Küçük Çiftlik Park

Tarih: 14 Ağustos 2022, 17:00

Bilet: Passo

Festival: İstanbul Festivali Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

23 gün boyunca, Türkiye’nin en sevilen sanatçılarının konserleri ve sahne şovları, gösteriler, çocuk atölyeleri, e-spor turnuvaları, yeni medya sanatları, geleneksel sanatlar, resim, heykel, fotoğraf, ünlü şeflerin özel tarifleri, sokak lezzetleri ve çok daha fazlası İstanbul Festivali’nde.

Yer: Yenikapı Etkinlik Alanı

Tarih: 14 Ağustos 2022, 21:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Hayat Kime Güzel?” Oyunu Sizlerle…

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Annemize göre hayat babamıza güzel, “Yediği önünde yemediği arkasında.” Babamıza göre hayat bize güzel, “Ver yiyeyim, ser yatayım.” Bize göre, hayat dostlara güzel “Ekmek elden su gölden.” Sahi, hayat kime güzel? Her kameradan kaçana mı yoksa mobese kamerasına bile konuşanına mı? Her anını yayınlayana mı, yoksa her yemeğini fotoğraflayana mı? Bilime sorsak, hayat bilinmeze güzel. Güzele sorsak, hayat kendine güzel… Memura sorsak amire; amire sorsak müdüre güzel… Patrona sorsak, işçiye; işçiye sorsak patrona güzel… İşsize sorsak, çalışana; çalışana sorsak hayat aylaklara güzel. Aylaklık en eski meslek, çünkü çalışmak, adamın karakterini bozar.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Tepe Sahne

Tarih: 16 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Gabriel’in Düşü, Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Berna ile Berk, on yıllık evliliklerinin kaderi üzerine birbirlerinden habersiz kararlar almış ve eyleme geçmek için karşı kıyı Midilli Adası’nı seçmiştir. Tatil için kiraladıkları evin sahipleri, Türkiye’nin yakın geçmişinde yaşanmış 6-7 Eylül Olayları sonrasında İstanbul’dan adaya göç etmiş bir ailenin fertleri olan Angeliki ve Angelos’tur.

Çift, ‘tuhaf’ ev sahiplerinin ‘tarih kokan’ evlerine yerleşirken; Suriye İç Savaşı’ndan Almanya’ya gitme umuduyla kaçıp, Midilli’deki Mora Kampı’nda sıkışıp kalmış Mirvan ve Yana, adadaki zorunlu misafirliklerini sonlandırmanın yollarını aramaktadır. Midilli Adası, belki de tarihinin en kaotik dönemini yaşarken, adayı tepeden izleyen gizemli manastırın merhum Aziz’i Gabriel; birbirlerinden hem uzak hem de çok yakın üç ailenin kadınları için kurtuluş umuduna dönüşür.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Tepe Sahne

Tarih: 16 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Jazz Project: Fatih Erkoç&Kerem Görsev Trio ile Maximum Uniq Açıkhava’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

İstanbullular, şehrin eğlence merkezi Maximum Uniq Açıkhava’nın sıcacık ortamında, yumuşak tınıların tadını çıkarmaya devam ediyor! Canlı performanslarıyla efsaneleşen Fatih Erkoç&Kerem Görsev Trio, 17 Ağustos’ta Maximum Uniq Açıkhava’da caz müzik tutkunlarını büyüleyecek.

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 17 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Doğal Afet, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Sığınakta tek başına bir kadın. Kafasında soru işaretleri ve yaklaşmakta olan bir fırtına. Olmak ya da olmamak veya gitmek ya da gidememek. Az sonra varacak olan bir şeylerin varlığından haberdar olduğumuz o anda gelen hesaplaşma hissi. “Nerede yanlış yaptım? 1/16 gerçekleşen şiddetli bir fırtına bana mı denk geldi? Geçmişle hesaplaşma vakti. Daha doğru seçimler mi yapmalıydım? Tekrar Hamlet, gitmek ya da gidememek, hareket etme kabiliyetini yitirmek.”

Yer: KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu

Tarih: 17 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Türk Pop Müziğinin Yıldızlarından Kenan Doğulu Harbiye’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

“Yaparım Bilirsin”, “Festival” ve “Aşka Türlü Şeyler” gibi birbirinden başarılı albümleriyle, sahnedeki usta performansı ve sürprizleriyle hayranlarına sunduğu kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen sanatçı, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda yine unutulmayacak bir performansa imza atacak.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Zaman: 17 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Kuşlar, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Semaver Kumpanya tarafından modern bir uyarlama ile yeniden sahneye taşınan Aristofanes’in klasik eseri “Kuşlar” KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerle buluşuyor.

Yer: KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu

Tarih: 18 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Stand Up: Yasemin Sakallıoğlu İle “Doğru Koca Nasıl Seçilir?”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Genç komedyen; aile bağları, kadın erkek ilişkileri ve bu ilişkilerin psikolojik etkilerini çeşitli tiplemelerinden yardım alarak esprili bir dille aktarıyor. Sürpriz sahne performansı, kendi yaşamının birbirinden komik hikâyeleriyle Maximum Uniq Açıkhava’da gerçekleşecek tek kişilik gösteri için yerinizi şimdiden alın.

Yer: Maximum Uniq

Tarih: 18 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Merve Özbey Tamamen Arabesk

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Merve Özbey, 12 Ağustos akşamı Jolly Joker Vadistanbul Sahnesi’nde.

Yer: Jolly Joker Vadistanbul

Tarih: 19 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Festival: İstanbul Cocktail Festival 2022

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Yaratıcı görünümleri, birbirinden farklı sunumları, her damak tadına uygun lezzetleri ve çok çeşitli alternatifleriyle yeme içme dünyasının yıldızı kokteyllerin, Türkiye’deki ilk ve tek festivali İstanbul Cocktail Festival beşinci kez 20-21 Ağustos tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta.

Sanatçılar:

 • Jakuzi

 • Köfn

 • Melis Güven

 • Mert Demir

 • Palmiyeler

 • Selin Geçit

 • Serel Yereli

 • & daha fazlası…

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 20-21 Ağustos 2022

Bilet: Biletix

Konser: Müzik Grubu; BARABAR Maximum Uniq Açıkhava’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Serkan Keskin, Taner Ölmez, Fırat İkisivri, Caner Malkoç, Cihan Tanrıverdi, Özgür Taş, Serkan Polat, Sibel Altan’dan oluşan müzik grubu; BARABAR 20 Ağustos’ta Maximum Uniq Açıkhava’da olacak.

Her biri on parmağında on marifet grup üyeleri, BARABAR’ın bir araya gelişini şu sözlerle anlatıyor; “Bir gün kuliste ‘Ne yapsak’? diye sohbet ederken BARABAR’ı kurduk.” Türk Halk Müziği melodilerini batı müziği enstrümanları ve altyapısıyla düzenleyerek kendi tarzlarını oluşturan ve hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip BARABAR 20 Ağustos akşamı Maximum Uniq Açıkhava’da.

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 20 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Nick Cave & The Bad Seeds Avrupa Turnesinde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

İçinizi titretecek, duygu ve heyecan yüklü bir sahne performansı… Nick Cave & The Bad Seeds, 2018’de büyük heyecan yaratan konserlerinin ardından, çıkacakları ilk Avrupa turnesi kapsamında 21 Ağustos’ta İstanbul’da. Nick Cave öncesinde ise atmosfere rengini Black Country New Road verecek!

Yer: Parkorman

Tarih: 21 Ağustos 2022, 18:00

Bilet: Passo

Eğitim: Bu Workshopta Sektörün Önde Gelen Şefleri Bir Araya Geliyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

4 farklı şef, 4 farklı lezzet!

Menü:

 • Başlangıç / The Nile Event & Andrea Patrizi / Limon ve Antep Fıstığı soslu Ispanakalı Gnocchi

 • Ara Sıcak/ Gurme Atölye & Mustafa Küçükoğlu / Tütsülenmiş Beğendili Börek

 • Ana Yemek-/Mustafa Zorlu/ Sebze Yatağında Patates Örgülü Levrek’

 • Tatlı/Erkan Karapınar/ Krem Brule

Farklı pişirme tekniklerini öğrenip, dünya mutfağından seçilen lezzetli yemekleri pişireceksiniz. Atölye bitiminde ise afiyetle pişirdiklerinizi yiyebileceksiniz.

Yer: Gurme Atölye

Tarih: 21 Ağustos 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Stand Up: Zafer Algöz ve Can Yılmaz’dan, “Burda Olan Burda Kalır!”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Sosyal medyada paylaşımları ve Burda Olan Burda Kalır adını verdikleri YouTube kanalları ile çok beğenilen Can Yılmaz ve Zafer Algöz’ün, aynı adı verdikleri farklı içerik ile gerçekleştirdikleri iki kişilik stand-up gösterileri.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 23 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Aydınlıkevler” Maximum Uniq Açıkhava’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Yaşamak, zemheriye ve yokluğa direnmek ve Amerika’yla baş etmek üzerine dar gelirli ama zengin bir öykü… Burası Aydınlıkevler ve babaannem Amerika’ya karşı!

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 23 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Anne, Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda Sizlerle…

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

79 doğumlu Fransız yazar Floran Zeller’ın yazdığı bu oyun, yazarın, “Baba”, “Oğul” ve “Anne” olarak yazdığı serinin bizce en kıymetlisi. Oyun, birbirini tekrar eden sahnelerle bir ‘anne’nin modern eril aile yapılanmasında kayboluşunu, hayatının elinden kayıp gidişini ve bunu fark etmenin yarattığı psikolojik gerilimi bize tüm çıplaklığıyla aktarıyor. Oscar ödüllü yazarın bizlere de hayati perspektifler katabilecek bu çarpıcı metni, bir annenin bu savaşta verdiği irili ufaklı her mücadeleyi bizlere zekice ve sürükleyici merak unsurlarıyla içimize işlemeyi başarıyor. Bu başarıyla yazar ve yazdığı bu seri, tüm dünyada sinema ve tiyatrolarda büyük yankı bulmaya da devam ediyor.

Yer: ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Tarih: 23 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Ajda Pekkan Açıkhavada!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Poll Production organizasyonu ile gerçekleşecek Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde 24 Ağustos’ta Ajda Pekkan da müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Kuruçeşme Açıkhava

Tarih: 24 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Notre Dame’in Kamburu Müzikali, İzleyicisiyle Buluşmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Oyunda, çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo’nun ve Kral’a bağlı komutan Phoebus’un semtte yaşayan çingene Kızı Esmeralda’ya olan aşklarını, Zangoç ile Papaz’ın ruhlarında oluşan ikilemleri ve tepkileri romantik yaklaşımla ele alan danslarıyla göz dolduran Türkçe müzikal…

Quasimodo; çirkinliğiyle alay eden ondan korkan halkın içine karışmayan, insanların söylediklerini alay veya lanet saymayan, insanlara duyduğu kini her gün büyüyen biridir. Bir gün Esmeralda ile tanışır ve ona aşık olur.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 25 Ağustos 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Eylül, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Eylül, 28 yaşında trans bir kadındır. Tek odalı evinde maniler söyleyerek başından geçenleri anlatmaya başlar. Nasıl seks işçisi olduğunu… Çarka çıktığı zamanları… Askerlik muayenesini… Aşık olduğu adamı… Ailesini… Arada bir sorar: Kaç Olduk?

Bunca şeyi kime anlatır, bilinmez. Başından geçen gullüm tadındaki olaylar bir sarmala dönüşür ve gerçekler ortaya çıkar.

Hala Eylül müdür? Yoksa başka biri mi olmuştur artık…

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 25 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Hakikat, Elbet Bir Gün” Oyunu Sizlerle…

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

D22, yeni sezona Berkay Ateş’e 25.Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazandıran, Serkan Salihoğlu’nun yönettiği ‘Hakikat, Elbet Bir Gün’ oyunuyla sizlerle…

“Deli dediğin gerçeği çalınandır!”

Bütün normallerin değiştiği, değerlerin alt üst olduğu ‘uzak’ bir ülkede, hepimizin cebinden çıkması muhtemel o son mektubun şarkılarla beraber anlatılan, etkileyici hikayesi. Uzak olmayan bir distopya.

Yer: Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 25 Ağustos 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Eğitim: Aşk’ı İstanbul Eğlence ve Farkındalık Kampı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

İstanbul’da Aşk Bir Başkadır…

Tatil, eğitim ve eğlenceyi birleştirip harika bir kampı sizlerle buluşturuyoruz. Bu kampta neler bulacaksın?

İstanbul’un merkezi noktasında bulunan 5 Yıldızlı Greenpark Bostancı Hotel’de hem tatilini yapacaksın, havuz başında içeceğini yudumlayacaksın, hamam ve sauna rahatlayacak, hem de alanında uzman eğitimciler ile yepyeni farkındalıklara kavuşacaksın. Bu kampın en önemli özelliği, ilişkinizi ve aşkınızı nasıl daha çok güçlendirebileceğinizi öğreneceksiniz. Uzun, mutlu, huzurlu eğlenceli bir ilişki için evrimleştiğinizi hissedeceksiniz. Sabahları güne meditasyon ve yoga ile başlayıp alacağınız eğitimler üzerine sohbetleri bizim için özel olarak hazırlanan VIP salonumuzda ve havuz başında sımsıcak bir ortamda yapacaksın. Senin için harika bir program hazırladık sınırlı kontenjan ve kampanyalı fiyat varken hemen kaydını tamamla!

Yer: Greenpark Hotel Bostancı

Tarih: 26 Ağustos 2022, 10:00

Bilet: Biletix

Konser: Aşkın Nur Yengi Moda Kayıkhane’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Aşkın Nur Yengi, 27 Ağustos Cumartesi akşamı Moda Kayıkhane sahnesinde…

Yer: Moda Kayıkhane

Tarih: 27 Ağustos 2022, 22:00

Bilet: Passo

Eğitim: Glütensiz ve Şekersiz de Çok Tatlı Workshop

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Glütensiz ve şekersiz reçetelerle gün içinde canınızın çektiği her an özgürce atıştırabileceğiniz sağlıklı alternatifler hazırlamak istemez miydiniz? Hem hafif hem nefis lezzetler yaratmanın püf noktaları ve çok daha fazlası bu workshop’ta sizi bekliyor.

Yer: Chef’s Table Mutfak Akademisi

Tarih: 28 Ağustos 2022, 11:00 – 14:00

Bilet: Passo

Şimdiden Yerinizi Ayırın!

Konser: Kırk Yılı Geride Bırakan Efsanevi İngiliz Grup New Model Army 3 Kasım’da Zorlu PSM’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Bradford’da 1980 yılında kurulan, kökleri dönemin Northern Soul ve Punk Rock müziğiyle kurulduğu günden itibaren uzun, yaratıcı ve maceralı bir yolculuğa çıkan ve ‘post-punk’, ‘folk-rock’, ‘political-rock’, ‘goth’, ‘metal’ müzik alanlarında derin izler bıraksa da kendilerini kısıtlayacak hiçbir etiket veya akıma dahil olmayarak her müzik türünde müzikal yeteneklerini gösteren New Model Army 3 Kasım 2022 akşamı Zorlu PSM %100 Studio’da hayranlarıyla buluşacak.

Yer: Zorlu PSM %100 Studio

Tarih: 3 Kasım 2022, 21:30

Bilet: Passo

Konser: Ben Böhmer 3 Aralık 2022’de Volkswagen Arena’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Eylül 2021’de çıkardığı “Begin Again” albüm turu kapsamında baş döndürücü müziğinin sınırsızlığını kanıtlayan Ben Böhmer, yakında çıkacak olan yeni albümünün tanıtım turuyla hayranlarını yeniden büyülemeye hazırlanıyor. Yeni albümünün tanıtım turu kapsamında gerçekleştireceği konserinde son derece özel, benzersiz ve doğaçlama bir şov sergileyecek olan Ben Böhmer, kendine özgü sahne prodüksiyonu ve oluşturduğu görsel atmosfer ile “Begin Again” albümünün eşsiz hitlerini, “Breathing” gibi kült eserlerini, Monolink’in “Father Ocean” remiksini ve henüz tamamladığı yeni parçalarını 3 Aralık 2022’de Volkswagen Arena’da sevenleri ile buluşturacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 3 Aralık 2022, 20:00

Bilet: Passo

Konser: Johnny Deep, Rock Grubu “Hollywood Wampires” ile İstanbul’a Geliyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2022

Beyaz perdenin efsanevi ismi Johnny Depp ile beraber rock müziğinin idol isimleri Alice Cooper ve Joe Perry’nin kurduğu rüya grup Hollywood Wampires dünya turneleri kapsamında 10 Haziran 2023 cumartesi akşamı Life Park İstanbul’da sahne alacak.

Yer: Life Park İstanbul

Tarih: 10 Haziran 2023, 20:00

Bilet: Passo

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları