preloader

Yüz Tiplerine Uygun Kaş Modelleri

Yüz Tiplerine Uygun Kaş Modelleri

Yazı Boyutu:

Farklı yüz şekillerine göre kaş modellerini inceleyerek kendinize en uygun modeli bulun, en etkili kaş ürünü ile tanışın ve doğru kaş almanın sırlarını öğrenin.

Kusursuz bir yüz çerçevesinin anahtarı, yüzünüze göre doğru bir kaş şekli bulmak… Yüz hattına göre şekillendireceğiniz kaşlarınız, en önemli aksesuarınız diyebiliriz. Farklı yüz şekillerine göre kaş modellerini inceleyerek kendinize en uygun modeli bulun ve doğru kaş almanın sırlarını öğrenin. En iyi kaş ürünlerini incelemek için buraya tıklayın.

Kaş Nasıl Alınır?

Yüzünüze en uygun kaş modelini bulmadan önce doğru kaş almanın sırlarını öğrenmelisiniz. Kaşınızı kusursuz şekilde almak için takip etmeniz gereken birkaç adım var.

Yüz Tiplerine Uygun Kaş Modelleri
  1. Kaş kalemini burnunuzun kıvrım noktasında denk getirerek yukarıya doğru uzatın ve kaşınızın başlangıç kısmının üzerine bir çizik atın.
  2. Kalemi burnunuzun dışı ve göz bebeğinize doğru getirin ve kavis kısmına bir çizgi atın.
  3. Ardından kalemi burnunuzun bitiş kısmına denk getirin ve gözünüzün bitiş kısmının üzerine bir çizik daha atın.
  4. Üç çizgiyi birbirine bağlayarak bir çerçeve oluşturun.
  5. Kaşınızı hafifçe yukarı kaldırın ve altına da bir çerçeve yapın.
  6. Haritanın dışında kalan kaşları cımbız yardımıyla alın.
  7. Kalemin arkasındaki fırçayla kaşınızı yukarıya doğru kaldırıp başlangıç ve kavis noktasında kalan uzun kaşları kesin.
  8. Kavis ve kaşın bitimi arasında kalan kaşları ise alta doğru tarayıp kesin.

Ve sıra geldi, yüz şekillerine en uygun kaş modellerini öğrenmeye… Kendi yüz tipinize göre kaşınızı nasıl almanız gerektiğini keşfedin.

Uzun Yüzler İçin Kaş Modeli

Yana doğru açılı kaş modelleri, uzun yüzler için son derece uygun. Yüzünüzü daha dengeli bir görünüme getirecek olan düz kaşlara sahip olmak için, takip etmeniz gereken birkaç adım var; kaşınızın baş kısmını belirgin bir hale getirin, kaş bitiminizi gözlerinizin dış köşelerinden biraz daha geride tutun ve kaş ürününüzle boşlukları doldurun.

Yuvarlak Yüzler İçin Kaş Modeli

Yüz Tiplerine Uygun Kaş Modelleri

Köşesiz bir kemik yapısına sahip olanlar için kavisli kaş şekli ideal… Kavisli kaşlar, yüz şeklinize daha fazla belirginlik vererek size ince bir görünüm sunar. Kaş renginizden bir iki ton daha açık ürünler kullanarak kaşınızı daha kalın gösterebilirsiniz.

Kalp Yüzler İçin Kaş Modeli

Kalp yüz şekline sahip kişiler, belirgin çene yapısına sahip oldukları için yüz şekillerini dengeleyecek kaş şekli kullanmalılar; o da alçak kavisli modeller… Alçak bir kavise sahip kaş modelleri, kalp yüz yapısı ile son derece uyumlu olacaktır. Yüzün üst kısmı çeneye oranla daha geniş olduğu için kaşlar biraz daha ince kullanılabilir. Hafifçe incelttiğiniz kaşlarınızın aralarını doldurmayı unutmayın.

Oval Yüzler İçin Kaş Modelleri

Yüz Tiplerine Uygun Kaş Modelleri

Oval yüze sahip kişiler her kaş modelini taşıyabilir. Bu nedenle tek bir stil vermek hatalı olur. Ancak bizim favorimizi sorarsanız, kalın kaş modeli deriz… Kalın kaşlar, ince ve uzun ya da oval yüzler için ideal olacaktır. Bu model için, doğal bir şekilde aldığınız kaşlarınızın uç kısımlarını biraz daha kalın bırakabilirsiniz. Kaşlarınızın aralarını doldurup belirgin bir görünüm verdikten sonra kaşlarınızı yukarıya doğru taramayı ihmal etmeyin!

Kare Yüz İçin Kaş Modeli

Yüzünüzün keskin hattını kavisli kaş şekli ile dengeleyebilirsiniz. Kaşınıza kavisli bir görünüm verirken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kaşlarınızın kalınlığını korumanız. Kare yüz hattına sahip olan kişilerin yapması gereken, kaşının doğal kavisini koruyarak şekillendirmek ve kaşları yukarıya doğru taramak. Aksi halde kaş kendini gösteremiyor.

{771214}

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları