preloader

Sonbaharın En Trend Makyaj Stilleri

13.09.2023
Sonbaharın En Trend Makyaj Stilleri

Yazı Boyutu:

Sonbaharla birlikte makyaj çantalarımızda bir yenilenmeye gidiyoruz. Sezonun öne çıkan trendlerine göz atmak ve eksiklerimizi tamamlamak için doğru zaman.

Sonbahar her anlamda yenilenme zamanıdır. Cilt bakım rutinimizden tutun da gardırobumuza kadar pek çok alanda değişikliğe gideriz. Mevsim değişimleri cildimizi fazlasıyla etkilediği için bu dönemde özellikle makyajdan önce cildi iyice nemlendirmek çok ama çok önemli; buna dikkat! (Dilerseniz önce nemlendirici önerilerimize bakabilirsiniz). Tabii ki makyaj uygulamalarımız da bu dönemde bir değişim geçiriyor. Peşe gerçekleşen moda haftalarının da etkisiyle bazı trendler öne çıkarken, bazılarıyla vedalaşıyoruz. Peki, bu sonbaharı hangi makyaj trendleriyle karşılayacağız?

Latte Makyaj

Sonbaharın En Trend Makyaj Stilleri

Her ne kadar “latte makyaj” Hailey Bieber etkisiyle hayatımıza girmiş olsa da bu sonbaharda yükselişine devam edecek. Latte’den mocha’ya, tarçından karamele kahverenginin pek çok tonuna rastlamaya hazır olun. Üstelik bu renklere hem gözlerde hem dudaklarda hem de yanaklarda göreceğiz; yaşasın monokrom! Özellikle göz makyajları söz konusu olduğunda siyaha iyi bir alternatif olan kahverengi; şık ve klasik görünümün modern bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Görsel: @violette_fr

Too Faced

Kiko Milano

Katmanlı Dudaklar

Sonbahar ve kış mevsimi her sezon beraberinde mat rujları, kırmızı ve bordo tonlarını getirir. Tabii ki dönem dönem bu kuralı bozan akımlarla da karşılaşıyoruz. İşte yeni sezonun katmanlı dudakları da bu akımlardan biri. Etrafı sonbaharın favori tonlarıyla çevrili boyut verilmiş dudaklara olabildiğince parlaklık ekliyoruz. Siz de favori kırmızı ya da bordo rujunuzun üzerine şeffaf bir gloss uygulayarak bu trendi rahatlıkla günlük makyajlarınızda kullanabilirsiniz.

Görsel: @aysha.sow

Sonbaharın En Trend Makyaj Stilleri

Shiseido

Giorgio Armani

Minimal Işıltılar

Sonbaharın En Trend Makyaj Stilleri

Makyajda glitter uygulamalarına mesafeli yaklaşıyor ve hatta pek de “yetişkin işi” bulmuyorsanız bu sezon tabuların yıkılacağı sezon! Makyajlarda yine simlere, glitter’lara ve vücut taşlarına rastlayacağız ancak çok daha minimal dokunuşlarla. Eğer şu güne kadar cesaret edemediyseniz işe koyu renk dumanlı göz makyajınıza küçük pırıltılar ekleyerek başlayabilirsiniz. Bu dokunuş, özellikle gece makyajlarını çok başka bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Görsel: @stxph.h

“Grunge” Etkisi

Grunge ya da gotik; karanlık ve puslu makyajlar özellikle TikTok’ta adeta viral olmuş vaziyette. Tabii ki bu akımın da sonbahar trendlerinde kendine yer bulmasına şaşırmıyoruz. Koyu renk farkları, keskin eyeliner’ları hazırlayın! Dilerseniz tüm gözünüzü tamamen opak bir farkla kaplayabilir, isterseniz göz kaleminizi dağıtarak çok daha puslu ve dumanlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Görsel: @daniellemarcan

Sonbaharın En Trend Makyaj Stilleri

Make Up For Ever

Sephora Collection

Yarı Mat Ten Makyajı

Sonbaharın En Trend Makyaj Stilleri

Yazın sıkça kullandığımız, su gibi hafif, aydınlık bitişli fondötenler genellikle havaların serinlemesiyle birlikte yerini daha yüksek kapatıcılığa sahip, mat ürünlere bırakır. Ancak bu sezon arayız bulma zamanı! Çok daha kapatıcı ve kalıcı ancak yarı mat ürünler ve ten görünümleri bizleri bekliyor. Orta kapatıcılıkla, saten bitişli bir fondöten uyguladıktan sonra T bölgenize transparan bir pudra uygulayarak ideal sonbahar ten makyajınızı oluşturabilirsiniz.

Görsel: @patrickta

Belirgin Elmacıklar

Makyaj çantalarının en favori ürünü olan allıklara sonbahar-kış aylarında daha da ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle bronz tenle vedalaşmaya başladığımız şu günlerde gerçek bir kurtarıcı olan allıkları bu sezon farklı konumlandırıyoruz ve elmacık kemiklerimizin en teme noktasından şakaklara doğru uyguluyoruz. Bu taktik sayesinde hem cilt tonunuzu ısıtabilir hem de yüzünüzde bir “lifting” illüzyonu yaratabilirsiniz.

Görsel: @ash_kholm

Sonbaharın En Trend Makyaj Stilleri
Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları