preloader

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

12.05.2021
Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Yazı Boyutu:

İkonik sarışınların yer aldığı bu listeyi okuduktan sonra siz de sarı saçı denemeye cesaret edeceksiniz.

Yirminci yüzyılın başından beri güzellik dünyasının tartışmasız en dikkat çeken saç rengi olan sarı ve açıktan koyuya onlarca tonu, her dönem aşk yaşadığımız, vazgeçilmez bir seçim. Hollywood’un ünlü yıldızlarının imzası olmuş, tüm zamanların en eğlenceli saç rengi olan sarıyı en havalı şekilde taşıyan, sarışınlığıyla ikon olmuş isimleri bu listede bulacaksınız. Eğer yeni bir saç rengi için ilham arıyorsanız o da bu listedeki isimler sayesinde gelecek.

Grace Kelly

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Hollywood’un altın çağının en beğenilen isimlerinden biri olan Grace Kelly duru güzelliğini kusursuzca tamamlayan sarı saçlarıyla hala akıllarda. Natürel dalgalar vererek saçlarını kullanan Monako Prensesi’nin saçlarının rengi kadar duruşu ve parlaklığı da onu göz alıcı yapan detaylardan.

Marilyn Monroe

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Platin sarı saç denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Marilyn Monroe bugün bile hala saç rengi konusunda dikkat çekebiliyor. Kısa saçlarını iri dalgalı şekillendirerek bugün bile devam eden akım yaratan ikonik sarışın, kesinlikle platin sarıyı en güzel şekilde taşıyanlardan.

Prenses Diana

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Kalplerin prensesi Lady Di, döneminin saç kesim modasını en güzel şekilde taşıyanlardan biri. Saçlarını katlı ve kısa kullanmayı seven Prenses Diana saç stili konusunda da ikon olmayı başaranlardan. Özellikle 1980’ler ve 1990’larda birçok kişiye saç rengi ve kesimi konusunda ilham veren Prenses Diana’nın saç rengini ve kesimini bu kadar dikkat çekici kılanlardan biri de kraliyet kurallarını bir kenara koyup kendi tarzını göstermesi.

Margot Robbie

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Hollywood’un güzelliği ile dikkat çeken yeni nesil ismi Margot Robbie’nin saçlarının dikkat çekiciliği tartışılmaz bir gerçek. Uzun ya da lob kesim olarak kullandığı saçlarıyla kullandığı her modeli akım olabilmesini sağlayan aktris sarışınlığı mükemmel şekilde taşıyanlardan.

Kate Moss

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Bohem stili alımlı hale getiren Kate Moss’un saçlarını yıllar içerisinde ya kaküllü ya da uzun ve katlı gördük. Kendi cilt tonuna kusursuzca uyan, adeta güneş öpücüğü konmuş sarı saç rengiyle tarzını kabul ettiren model her saç modeliyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Sarah Jessica Parker

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Carrie Bradshawolduğu bir dönem kumral saçlarıyla görülen Sarah Jessica Parker’ı o renkle kimse kabul edememişti. Öyle ki oyuncu başka bir saç rengini bir daha denemedi. Kesinlikle güzelliğinin öne çıkan detayı sarı saçları olan aktrisi kıvırcık saçlarıyla tanıyor olsak da düz şekil verilmiş, katlı saçları da ona çok yakışıyor!

Charlize Theron

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Saçını birbirinden farklı modellerde kullanmayı seven Charlize Theron için sarışın olmak vazgeçilmez. Kısacık pixie kesimlerden uzun ve kaküllüye kadar çok farklı saç modeliyle kameralara poz veren Charlize Theron platin saçları kendine yakıştıranlardan. Sıklıkla açık sarı tonlarla karşımıza çıkan aktris bu saç rengiyle mükemmel görünüyor.

Sarı Saçlarıyla Şaşırtanlar

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Kumral saçlarıyla tanıyıp benimsediğimiz isimler bile sarı saçın cazibesine kendini kaptırıyor. Koyu kumral saçlarıyla tanıdığımız Emily Ratajkowski bu marjinal değişimiyle herkesi şaşırtmış; kendine yakışan bir sarı tonunu seçtiği için de çok beğenilmişti. Saçlarını sarı yaparak şaşırtan isimlerden biri de Beyonce. Kumral saçlarıyla tanıdığımız Beyonce de zaman zaman sarının farklı tonlarıyla kameralar karşısına çıkarak şaşırtıyor.

Eğer koyu renk saçlardan sonra sarışın olmayı deneyecekseniz saç rengini açma işleminden canlılığını yitiren saçın sağlığına kavuşması için özel bir bakım uygulamanız gerekiyor. Kérastase’ın Blond Absolu Cicaextreme serisi tam olarak bu noktada hayatımıza giriyor. Açma işlemi uygulanan saçları %94 oranında güçlendiren ve %85 oranında nemlendiren bu özel bakım serisi sarı saçlara hiç olmadığı kadar canlı ve parlak bir görünüm kazandırıyor.

Dört Adımda Kusursuz Sarı Saç Bakımı

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Diğer saç renklerine göre sarı saçların daha özenli ve düzenli bakıma ihtiyacı oluyor. Işıltısının kaybolmaması ve sağlıklı durması için saçların her zaman nemli olması, saçın güçlü kalması gerekiyor. Kérastase’ın Blond Absolu Cicaextreme bakım serisi güçlü içerikleri ve etkili nemlendirme özelliği sayesinde sarı saçların ihtiyacı olan bakımı sunuyor.

1. Adım: Arındırın

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Gün içerisinde saç ve saç derisinde birikenlerden kurtulmak saç bakım rutininizin birinci adımı olsun. Bunun için de saçınıza göre seçeceğiniz şampuan büyük önem taşıyor. Sarı saçlıların yaşadığı kuruluk, kırılma ve nötralizasyon gibi problemlere karşı özel olarak geliştirilen Kérastase’ın Blond Absolu Cicaextreme serisindeki Le Bain Cicaextreme saç banyosu, kremsi dokusu ile saçın derinlemesine arınmasını sağlıyor. Formülünde bulunan ikili Hyalüronik Asit ve Edelweiss Yağı’nın eşsiz birleşimi ile saçları kökten uca besliyor.

2. Adım: Nemlendirin

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Sağlıklı görünen ve ışıl ışıl parlayan sarı saçların ilk sırlarından biri de nemlendirme. Özellikle renk açma işlemiden sonra sarı saçlar kuruduğu için neme daha çok ihtiyacı oluyor ve düzenli olarak saçı doğru bakımlarla desteklemek gerekiyor. Bu yüzden sarı saçlarınızı derinlemesine nemlendirecek bir maskeyi düzenli olarak kullanmanız saçlarınızın harika görünmesini sağlayacak. Kérastase Blond Absolu Cicaextreme serisinden Masque Cicaextreme maske, açma işlemi sonrası hasar gören sarı saçları nemlendirerek saçı %94 oranında güçlendiriyor. Bu sayede de saçlar ışıl ışıl bir sarıya dönüşüyor.

3. Adım: Parlaklık Kazandırın

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Kusursuz ve pürüzsüz görünen saçların sırlarından biri de saç bakım yağları. Özellikle ısıyla şekillendirilen ve işlem gören saçlarda düzenli olarak bakım yağı kullanırsanız saç dipten uca besleniyor ve göz alıcı bir canlılık kazanıyor. Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme bakım yağı, açma işlemi sonrası hassaslaşan sarı saçları güçlendiriyor ve saçın dış faktörlere karşı dayanıklılığını arttırıyor. Saçı 230 derece ısıya karşı koruyor ve saça 6 kata kadar parlaklık etkisi sağlıyor.

4. Adım: Gece Bakımı Yapın

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Cilt bakımında olduğu gibi gece yapılan saç bakımları da saça çok daha iyi nüfuz ederek etkisini daha fazla gösteriyor. Kérastase’ın Blond Absolu serisindeki Sérum Cicanuit gece bakım serumu tam olarak bunun için kullanılıyor. Hyalüronik Asit içeren bu serum, işlem sonrası saçta oluşan hasarın %55’ini gece boyunca onarıyor, saçı besliyor ve sabaha daha sağlıklı, ışıltılı sarı saçlarla uyanmanızı sağlıyor.

Kérastase’ın Blond Absolu Cicaextreme serisini keşfetmek için Kérastase danışman salonlarını ziyaret edebilirsiniz.

Bu içerik Kerastase sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları