preloader

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

12.05.2022
Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Yazı Boyutu:

İkonik sarışınların yer aldığı bu listeyi okuduktan sonra siz de sarı saçı denemeye cesaret edeceksiniz.

Yirminci yüzyılın başından beri güzellik dünyasının tartışmasız en dikkat çeken saç rengi olan sarı ve açıktan koyuya onlarca tonu, her dönem aşk yaşadığımız, vazgeçilmez bir seçim. Hollywood’un ünlü yıldızlarının imzası olmuş, tüm zamanların en eğlenceli saç rengi olan sarıyı en havalı şekilde taşıyan, sarışınlığıyla ikon olmuş isimleri bu listede bulacaksınız. Eğer yeni bir saç rengi için ilham arıyorsanız o da bu listedeki isimler sayesinde gelecek.

Grace Kelly

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Hollywood’un altın çağının en beğenilen isimlerinden biri olan Grace Kelly duru güzelliğini kusursuzca tamamlayan sarı saçlarıyla hala akıllarda. Natürel dalgalar vererek saçlarını kullanan Monako Prensesi’nin saçlarının rengi kadar duruşu ve parlaklığı da onu göz alıcı yapan detaylardan.

Marilyn Monroe

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Platin sarı saç denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Marilyn Monroe bugün bile hala saç rengi konusunda dikkat çekebiliyor. Kısa saçlarını iri dalgalı şekillendirerek bugün bile devam eden akım yaratan ikonik sarışın, kesinlikle platin sarıyı en güzel şekilde taşıyanlardan.

Prenses Diana

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Kalplerin prensesi Lady Di, döneminin saç kesim modasını en güzel şekilde taşıyanlardan biri. Saçlarını katlı ve kısa kullanmayı seven Prenses Diana saç stili konusunda da ikon olmayı başaranlardan. Özellikle 1980’ler ve 1990’larda birçok kişiye saç rengi ve kesimi konusunda ilham veren Prenses Diana’nın saç rengini ve kesimini bu kadar dikkat çekici kılanlardan biri de kraliyet kurallarını bir kenara koyup kendi tarzını göstermesi.

Margot Robbie

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Hollywood’un güzelliği ile dikkat çeken yeni nesil ismi Margot Robbie’nin saçlarının dikkat çekiciliği tartışılmaz bir gerçek. Uzun ya da lob kesim olarak kullandığı saçlarıyla kullandığı her modeli akım olabilmesini sağlayan aktris sarışınlığı mükemmel şekilde taşıyanlardan.

Kate Moss

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Bohem stili alımlı hale getiren Kate Moss’un saçlarını yıllar içerisinde ya kaküllü ya da uzun ve katlı gördük. Kendi cilt tonuna kusursuzca uyan, adeta güneş öpücüğü konmuş sarı saç rengiyle tarzını kabul ettiren model her saç modeliyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Sarah Jessica Parker

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Carrie Bradshawolduğu bir dönem kumral saçlarıyla görülen Sarah Jessica Parker’ı o renkle kimse kabul edememişti. Öyle ki oyuncu başka bir saç rengini bir daha denemedi. Kesinlikle güzelliğinin öne çıkan detayı sarı saçları olan aktrisi kıvırcık saçlarıyla tanıyor olsak da düz şekil verilmiş, katlı saçları da ona çok yakışıyor!

Charlize Theron

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Saçını birbirinden farklı modellerde kullanmayı seven Charlize Theron için sarışın olmak vazgeçilmez. Kısacık pixie kesimlerden uzun ve kaküllüye kadar çok farklı saç modeliyle kameralara poz veren Charlize Theron platin saçları kendine yakıştıranlardan. Sıklıkla açık sarı tonlarla karşımıza çıkan aktris bu saç rengiyle mükemmel görünüyor.

Sarı Saçlarıyla Şaşırtanlar

Tüm Zamanların En Havalı Sarışınları

Kumral saçlarıyla tanıyıp benimsediğimiz isimler bile sarı saçın cazibesine kendini kaptırıyor. Koyu kumral saçlarıyla tanıdığımız Emily Ratajkowski bu marjinal değişimiyle herkesi şaşırtmış; kendine yakışan bir sarı tonunu seçtiği için de çok beğenilmişti.

Saçlarını sarı yaparak şaşırtan isimlerden biri de Beyonce. Kumral saçlarıyla tanıdığımız Beyonce de zaman zaman sarının farklı tonlarıyla kameralar karşısına çıkarak şaşırtıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları