preloader

Yazın Makyajsız Güzel Görünmenizi Sağlayacak 7 Ürün

02.05.2023
Yazın Makyajsız Güzel Görünmenizi Sağlayacak 7 Ürün

Yazı Boyutu:

Sıcak havanın etkisiyle, yüzümüzde ağırlaşan ve akan makyajın rahatsızlığını yaşamadan, kusursuz ve güzel görünmeyi mümkün kılan en pratik ürünleri listeledik.

Yaz aylarında, konu makyaj olduğunda çok az bile çok fazla gelebilir… Sıcak havanın etkisiyle, yüzünüzde ağırlaşan ve akan makyajın rahatsızlığını yaşamadan, kusursuz ve güzel görünmeyi mümkün kılan en pratik ürünleri listeledik.

Kapatıcı etkili ve bronz görünüm sağlayan bir güneş kremi sürün

Hafif bir bronzluk gözlerinizi daha aydınlık, dişlerinizi daha beyaz cildinizi ise daha sağlıklı gösterecektir. Ancak beraberinde getirdiği erken yaşlanma ve cilt lekeleri gibi riskleri düşündüğümüzde, bunun için saatlerce güneşin altında yatmak yerine, bronz görünüm veren bir ürün kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Üstelik bu ürünün bir de güneş koruyucu etkisi varsa o zaman bir taşla birçok kuş vurmak mümkün. Tüm cilt tiplerine uygun jel formülüyle güneşe karşı etkili koruma sağlayan HELIOCARE Gelcream Color Light SPF 50+, iki farklı ton seçeneğiyle bronz görünüm veren bir fondöten gibi kullanılabiliyor.

Toz allık yerine doğal görünümlü likit allıklar tercih edin

Özellikle elmacık kemikleri üzerine hafifçe uygulayacağınız pembe veya şeftali tonlarda likit bir allık, sadece cildinizi değil modunuzu da canlandıracak. Yeni güneşlenmişsiniz gibi güneş öpücüğü etkisi yaratmak için sadece yanaklarınıza değil yüzünüzün yüksek bölümlerine de hafif uygulayabilirsiniz. Üstelik parmaklarınızla da uygulama imkanı sunan likit allıklar toz allıklara göre daha kalıcı ve sıcakta dağılmayan yapılara sahip. Bunun için Missha’nın Juicy Pang serisinden farklı tonlardaki likit allıklarını deneyebilirsiniz.

Dayanıklı bir kaş maskarası kullanın

Havaların ısınmasıyla birlikte cildin daha fazla sebum ve ter salgılaması kaçınılmaz. Ancak bundan etkilenen sadece cildimiz değil, saçlarımız gibi kaşlarımız da bundan nasibini alıyor. Makyajsız görünümümüzü öne çıkaran etkiliyeci ve hoş bakışlar için kaşları ihmal etmemek gerek. Bunun için de kaşları tararken sabitleyen güçlü ama ağırlık yapmayan bir kaş jeli kullanabilirsiniz. Anastasia Beverly Hills’in en asi kaşlarda bile kilitleme özelliğine sahip olan Brow Freeze Styling kaş sabitleyicisi yaz aylarında ihtiyacımız olan uzun ömürlü esnek tutuşu sağlıyor.

{772270}

Güçlü ve dağılmayan bir maskara seçin

M.A.C’in en sevilenlerinden M.A.C Stack Maskara deneyenlerin kalbini fethediyor. Tek maskara ile sınırsız görünüm elde etmek isterseniz denemenizi tavsiye ederiz. Sınırsız kat uygulanabilme özelliğindeki M.A.C Stack her katta kirpikleri daha uzun ve daha hacimli görünmesini sağlıyor. Üstelik bunları ağırlık hissi vermeden, dökülme ve topaklanma yapmadan başarıyor. Yaz aylarında etkileyici bakışlara sahip olmak için tanışmanız gerekenlerden.

Göz altlarınızı aydınlatın

Gerçek dışı mükemmellik algısını kırmayı hedefleyen Rare Beauty’nin güzelliğe bu yaklaşımı tam da makyajsız güzel görünmek için benimsediğimiz yaklaşımla birebir örtüşüyor! Aşırı yoğun olmamasına rağmen kalıcı, yumuşak ve aydınlık bir bitişe sahip olan doğal yapısı ışığı yansıtan inci taneciklerine sahip. Işıltı etkisi için ayrıca yüzünüzün yüksek bölgelerine de uygulayabilirsiniz. Ve Evet, gözlerin aydınlık olması her zaman çok güzel görünüyor ancak o ışıltılı ifade özellikle bronz tene çok yakışıyor!

{771201}

Nemlendirici etkili bir gloss sürün

Yaz makyajınız için rujun fazla, gloss’un ise az olduğunu düşünyorsanız Gloss Bomb Heat doğru bir tercih olacaktır. İçeriğindeki shea yağı dudakları besliyor ve ıslak görünüm sunan parlaklığı dudakların hacmini en üst düzeye çıkarıyor. Tek başına veya ruj üzerine ıslak etki için kullanabilirsiniz. Hafif şeftali kokusu ise bu glossun sevdiğimiz bir diğer özelliği.

Son dokunuş olarak cildinize mist sıkın

Makyajınızın kalıcı kalması için son dokunuş olarak cildinize mist sıkın. Jowae Nemlendirici Yüz Misti bizim favorilerimizden. Ürün, %97 doğal kaynaklı içeriği ile cildinizi derinlemesine nemlendiriyor ve cildinizin doğal dengesine kavuşmasını sağlıyor. Günün her anında, makyaj öncesi ve sonrası kullanıma uygun olan mist, tazeleyici bir bakım ritüeli sunuyor.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları