preloader

Yazın Makyajsız Güzel Görünmenizi Sağlayacak 7 Ürün

02.06.2022
Yazın Makyajsız Güzel Görünmenizi Sağlayacak 7 Ürün

Yazı Boyutu:

Sıcak havanın etkisiyle, yüzümüzde ağırlaşan ve akan makyajın rahatsızlığını yaşamadan, kusursuz ve güzel görünmeyi mümkün kılan en pratik ürünleri listeledik.

Yaz aylarında, konu makyaj olduğunda çok az bile çok fazla gelebilir… Sıcak havanın etkisiyle, yüzünüzde ağırlaşan ve akan makyajın rahatsızlığını yaşamadan, kusursuz ve güzel görünmeyi mümkün kılan en pratik ürünleri listeledik.

Kapatıcı etkili ve bronz görünüm sağlayan bir güneş kremi sürün

Hafif bir bronzluk gözlerinizi daha aydınlık, dişlerinizi daha beyaz cildinizi ise daha sağlıklı gösterecektir. Ancak beraberinde getirdiği erken yaşlanma ve cilt lekeleri gibi riskleri düşündüğümüzde, bunun için saatlerce güneşin altında yatmak yerine, bronz görünüm veren bir ürün kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Üstelik bu ürünün bir de güneş koruyucu etkisi varsa o zaman bir taşla birçok kuş vurmak mümkün. Tüm cilt tiplerine uygun jel formülüyle güneşe karşı etkili koruma sağlayan HELIOCARE Gelcream Color Light SPF 50+, iki farklı ton seçeneğiyle bronz görünüm veren bir fondöten gibi kullanılabiliyor.

Toz allığınızın yerine uzun süre etkili ve doğal görünümlü bir “stain” kullanın

Özellikle elmacık kemiklerinin üzerine hafifçe dokunduracağınız pembe veya şeftali tonlardaki bir renk, tüm modunuzu ve görünümünüzü canlandırıp tazeleyecektir. Toz allıklara göre daha kalıcı ve terle dağılmayan stain (sıvı formatta renk veren) ürünlerle, yaz makyajınızda akma veya bulaşma derdi olmadan, daha doğal ve canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Armani Beauty Neo Nude serisinin su bazlı likit allıkları, yokmuş gibi doğal görünümlü ve uzun süreli bir renk elde etmeyi mümkün kılıyor.

Kalıcı bir kaş maskarası kullanın

Açılı ucuyla kaşlarınızı kusursuzca belirginleştiren Bobbi Brown Perfectly Defined Long-Wear Brow yaz makyajınızın kurtarıcısı olacak nitelikte. İçeriğindeki balmumu, tere, suya ve neme karşı uzun süre kalıcılık sağlıyor. Rengi değişmiyor ve solmıyor, böylece kaşlarınız her zaman canlı görünüyor.

Editörün Notu: Kusursuz bir kaş görünümü için uygulamanız gereken kaş doldurma tekniklerini Bobbi Brown ekibinden öğrenin!

{772270}

Etkili bir maskara kullanın

Huda Beauty’nin yeni maskarası Legit Lashes’ı denemenizi tavsiye ediyoruz. 2 farklı fırça ve 2 farklı formülü tek bir maskarada buluşturan Legit Lashes ile etkileyici bakışlara sahip olmak çok kolay. Kirpiklerinize hacimli, uzun ve kıvrımlı bir görünüm veren Legit Lashes çift taraflı maskaranın takma kirpik etkisi yaratabilirsiniz.

Göz altlarınızı aydınlatın

Bobbi Brown Instant Full Cover Concealer; inatçı, koyu renkli halkaları gözle görülür bir şekilde aydınlatarak kapatıyor. Boşlukları ve yorgun çizgileri anında yumuşatıyor. Evet, gözlerin aydınlık olması her zaman çok güzel görünüyor ancak o ışıltılı ifade özellikle bronz tene çok yakışıyor!

{771201}

Nemlendirici etkisi olan gloss sürün

Yaz makyajınız için rujun fazla, gloss’un ise az olduğunu düşünyorsanız Fenty Beauty Gloss Bomb Universal Lip Luminizer en doğru tercih olacaktır. Dudakları nemlendiren ve besleyen formül asla yapışkan bir his bırakmıyor ve kalıcılığını koruyor. İsminden de anlaşılacağı üzere her cilt tonu ile uyumlu bir renge sahip bu ürün yaz makyajınızda dudaklarınızın kurtarıcısı olacak.

Son dokunuş olarak cildinize mist sıkın

Makyajınızın kalıcı kalması için son dokunuş olarak cildinize mist sıkın. Jowae Nemlendirici Yüz Misti bizim favorilerimizden. Ürün, %97 doğal kaynaklı içeriği ile cildinizi derinlemesine nemlendiriyor ve cildinizin doğal dengesine kavuşmasını sağlıyor. Günün her anında, makyaj öncesi ve sonrası kullanıma uygun olan mist, tazeleyici bir bakım ritüeli sunuyor.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan
editörün tüm yazıları