preloader

Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

30.09.2020
Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Mevsim geçişleri makyaj çantalarımızı güncellemek için en ideal zaman! Işıl ışıl, canlı, parlak ve aydınlık bir görünüm doğru ürünler ve tüyolarla hayal olmaktan çıkıyor!

Mevsim geçişlerinde cildimizin ihtiyaçları artabilir; ışıltımızı daimi kılmak için bazı ürünlerden destek almak ve doğru uygulama tüyolarına dikkat etmek gerekiyor. Çünkü canlı, parlak ve ışıltılı ciltler her mevsimin favorisi! Dünya podyumlarına baktığımızda da ışıltılı makyajların ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Madem bir ışıltı çağının içinde yaşıyoruz, neler yapabileceğimize bir bakalım. Öncelikle söz konusu aydınlık ve parlak ciltlerse her şeyden önce bol su içmeye ve iyi uyumaya özen göstermeliyiz. Su, cildi içeriden desteklemenin en kestirme yolu; varmak istediğimiz nokta neme doymuş bir cilt ne de olsa. Uykuda ise cilt kendini onarmaya başlıyor ve kolajen üretimi gerçekleşiyor. Bununla birlikte aşırı sıcak su ile duş almaktan uzak durmamız şart çünkü sıcak su cilt kuruluğunu en çok artıran nedenlerin başında geliyor. Kuru cilt eşittir mat cilt!

Doğal ışıltımızı sağladığımıza göre sıra geldi bu görünümü doğru ürünlerle güçlendirmeye. Unutmayın, makyaj sizi değiştirmez; olduğunuz kişiyi ortaya koymanıza yardımcı olur. İşte ışıltılı cilde giden yolda 5 etkili adım.

1- Nem Desteği

Şüphesiz ki her şey güzel bir cilt ile başlar. Cildi nemlendirmek ve makyaja hazır hale getirmek makyajın adeta yüzde 50’si demektir! Bunun için her zaman bir makyaj bazı kullanmanız gerekmiyor. Hafif yapılı ama aynı zamanda zengin içerikli bir nemlendiriciyle de bazınızı oluşturabilirsiniz. Caudalie Vinoperfect Anında Işıltı Veren Gündüz Bakım Kremi, cildi etkili şekilde nemlendirerek anında aydınlık görünüm sağlıyor ve makyaja hazır hale getiriyor.

Editörün notu: : Nemlendirici sürdükten sonra, fondöteni uygulamadan önce 10 dakika bekleyin ve cildin ürünü iyice absorbe etmesine izin verin.

2- Parlak Bitişli Fondöten

Sıra geldi tuvalimizi hazırlamaya. Burada kullanacağımız fondötenin yapısı çok önemli; mat bitişli ürünler yerine daha parlak görünüm sunan bir ürün uygulamamız gerekiyor. O halde tercihimiz serum fondötenlerden yana olmalı. Bu yapıda ürünler için muhakkak bir fırça ya da süngere ihtiyacınız yok; parmaklarınızla da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Clinique Even Better Clinical Serum Fondöten SPF 20, içeriğinde bulunan hyalüronik asit ile cildi nemlendiriyor, salisilik asit ile pürüzsüzleştiriyor ve C vitamini ile cildin daha aydınlık ve eşit bir cilt görünümüne kavuşmasına yardımcı oluyor.

Editörün notu: Eğer gün içinde çok fazla yağlanan bir cilde sahipseniz üzerinden hafifçe transparan pudrayla geçebilirsiniz.

3- Aydınlık Bakışlar

Söz konusu ışıltı olduğunda başrol daima ten makyajında oluyor. O nedenle göz makyajlarında teni bütünleyecek nude bir parlaklık tercih edebilirsiniz. Stick göz farları bu noktada büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Madem pratik bir makyajdan bahsediyoruz, o halde bir sürü far fırçasına ihtiyacımız yok. Stick formda farlar kremsi yapıları sayesinde sadece parmaklar kullanarak rahatlıkla uygulanabiliyor. Dolce&Gabbana Beauty Intenseyes kremsi kalem göz farı, ışıltılı bir yapıya sahip ve tam 11 saat kalıcılık vaat ediyor.

Editörün notu: Kremsi stick farınızı tüm göz kapağınıza uyguladıktan sonra gözleri biraz daha boyutlandırmak için dış köşelere koyu renk bir far dokundurup dağıtarak gölgelendirme yapabilirsiniz.

{774309}

4- Renk Desteği

​​​​​​Işıltılı bir cilt aynı zamanda sağlıklı bir görünümü de beraberinde getiriyor. Yüzyıllardır canlı ve sağlıklı görünümün sembolü olan pembe yanaklar bu makyajda çok önemli. Bu noktada hedefimiz ışıltıdan önce cilde pigment sağlamak. Mat ürünler pigmentasyon açısından oldukça zengindir; o nedenle sadece bu adımda tercihimizi mat bir üründen yana kullanmak doğru bir hamle olacak. Too Faced Cloud Crush, içeriğindeki çiçek özü karışımı ile ciltte ikinci bir ten hissi yaratıyor doğal ve doğal bir pembelik sağlıyor.

Editörün notu: Doğal bir görünüm için allığınızı uygularken gülümseyin ve allığınızı elmacık kemiklerinizin tepe noktalarından başlayarak şakaklarınıza doğru dağıtarak uygulayın.

5- Aydınlatma ve Boyutlandırma

​​​​​​Cildimizde istediğimiz kusursuz tuvali yarattığımıza göre yakaladığımız ışıltıyı maksimuma çıkarabiliriz. Öncelikle ihtiyacımız açılı bir yüz fırçası ve bronz tonlarda ışıltılı bir pudra. Nars Highlighting Powder, saten bitişli, cilde ikinci bir ten efekti kadar doğal ışıltı veriyor. Toz pudra ve inci ışıltısının mükemmel birleşiminden ortaya bu ürün, tüm cilt tipleri için uygun. Ürünü yüzün tepe noktalarına ve özellikle elmacık kemiklerinizin üst kısmına dağıtarak uygulayın. Daha bronz bir görünüm için miktarını kademeli olarak artırabilirsiniz.

Editörün notu: Yüzün tepe noktalarına uygulama yaparken, güneşin doğal olarak aydınlattığı elmacık kemiklerinin üstü, burun üstü ve alnınızı hedef alabilirsiniz.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları