preloader

Sonbaharda Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

30.09.2020
Sonbaharda Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Uzun, güzel ve bronz bir yazı geride bıraktık. Makyaj çantalarımızı güncellemenin tam zamanı. Yaz ışıltısını sonbahara taşımaya ne dersiniz? Doğru ürün ve tüyolarla bu hiç de zor değil.

Yaz ayları konforludur; bronzluğun da bize verdiği yetkiye dayanarak çoğu zaman bir nemlendirici, maskara ve gloss ruj yeterli olur. Peki, ya şimdi? Sonbaharla birlikte ışıltımızı daimi kılmak için bazı ürünlerden destek almak ve doğru uygulama tüyolarına dikkat etmek gerekiyor. Havaların serinlemesiyle birlikte hem dolaplarımızda hem de makyaj çantalarımızda değişime gidiyoruz. Elinizin mat ürünlere gitmeye başladığını biliyoruz. Oysa canlı, parlak ve ışıltılı ciltler her mevsimin favorisi. Dünya podyumlarına baktığımızda da ışıltılı makyajların ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Madem bir ışıltı çağının içinde yaşıyoruz, neler yapabileceğimize bir bakalım. Öncelikle söz konusu aydınlık ve parlak ciltlerse her şeyden önce bol su içmeye ve iyi uyumaya özen göstermeliyiz. Su, cildi içeriden desteklemenin en kestirme yolu; varmak istediğimiz nokta neme doymuş bir cilt ne de olsa. Uykuda ise cilt kendini onarmaya başlıyor ve kolajen üretimi gerçekleşiyor. Bununla birlikte aşırı sıcak su ile duş almaktan uzak durmamız şart çünkü sıcak su cilt kuruluğunu en çok artıran nedenlerin başında geliyor. Kuru cilt eşittir mat cilt!

Doğal ışıltımızı sağladığımıza göre sıra geldi bu görünümü doğru ürünlerle güçlendirmeye. Unutmayın, makyaj sizi değiştirmez; olduğunuz kişiyi ortaya koymanıza yardımcı olur. İşte tam da bu felsefeye inanan ve ışıltılı ürünleriyle öne çıkan Bobbi Brown 30 yaşında! Kozmetik dünyasında fark yaratan markanın geride bıraktığı 30 yılı kutlarken, favori ürünlerimizle 6 basit adımda nasıl ışıl ışıl bir makyaj yapabileceğimize bakalım.

Nem, Nem, Nem

Sonbaharda Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

Şüphesiz ki her şey güzel bir cilt ile başlar. Cildi nemlendirmek ve makyaja hazır hale getirmek makyajın adeta yüzde 50’si demektir! Bunun için her zaman bir makyaj bazı kullanmanız gerekmiyor. Hafif yapılı ama aynı zamanda zengin içerikli bir nemlendiriciyle de bazınızı oluşturabilirsiniz. Normalden ekstra kuruya kadar her cilt tipinin rahatlıkla kullanabileceği Bobbi Brown Nemlendirici Yüz Kremi içeriğindeki yosun özü ile cildi anında nemlendirerek makyaja hazırlarken, sodyum hiyalüronat, trehaloz ve özel zenginleştirilmiş maden suyu karışımıyla cildin pürüzsüz ve dolgun, aynı zamanda gözle görülür şekilde taze ve parlak olmasını sağlıyor.

Editörün notu: Nemlendirici sürdükten sonra, fondöteni uygulamadan önce 10 dakika bekleyin ve cildin ürünü iyice absorbe etmesine izin verin.

Parlak Bitiş

Sonbaharda Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

Sıra geldi tuvalimizi hazırlamaya. Burada kullanacağımız fondötenin yapısı çok önemli; mat bitişli ürünler yerine daha parlak görünüm sunan bir ürün uygulamamız gerekiyor. O halde tercihimiz serum fondötenlerden yana olmalı. Bu yapıda ürünler için muhakkak bir fırça ya da süngere ihtiyacınız yok; parmaklarınızla da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bobbi Brown Intensive Skin Serum Foundation SPF40; lychee, bambu çimi ve cordyceps mantarı özleri ile formülize edilen ipeksi bir yapıya sahip. Güçlü formülüyle cildin daha aydınlık, canlı ve kusursuz görünmesini sağlıyor. İçeriğindeki SPF40 sayesinde cildi mevsim fark etmeksizin güneşin zararlı etkilerinden korurken ciltteki kolajen dengesini destekliyor ve yaşlanma belirtilerini önlüyor. Üstelik 8 saat dayanıklı ve cilt tonunu eşitlerken çizgilere de dolmuyor.

Editörün notu: Eğer gün içinde çok fazla yağlanan bir cilde sahipseniz üzerinden hafifçe transparan pudrayla geçebilirsiniz.

Nötralize Bakışlar

Sonbaharda Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

Söz konusu ışıltı olduğunda başrol daima ten makyajında oluyor. O nedenle göz makyajlarında teni bütünleyecek nude bir parlaklık tercih edebilirsiniz. Stick göz farları bu noktada büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Madem pratik bir makyajdan bahsediyoruz, o halde bir sürü far fırçasına ihtiyacımız yok. Stick formda farlar kremsi yapıları sayesinde sadece parmaklar kullanarak rahatlıkla uygulanabiliyor. Bobbi Brown’un Pink Sparkle renkli Long-Wear Kremsi Stick Göz Farı’nı tüm göz kapağınıza uygulayın. Bu uzun süre kalıcı far, tüm gün çizgilenmiyor ve hızlı uygulama sağlıyor. Bu kadarla da kalmayarak gün boyu dayanıklı formülüyle sorunsuz şekilde sabitleniyor ve rengini koruyor.

Editörün notu: Kremsi stick farınızı tüm göz kapağınıza uyguladıktan sonra gözleri biraz daha boyutlandırmak için dış köşelere koyu renk bir far dokundurup dağıtarak gölgelendirme yapabilirsiniz.

{774309}

Pigment Desteği

Sonbaharda Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

​​​​​​Işıltılı bir cilt aynı zamanda sağlıklı bir görünümü de beraberinde getiriyor. Yüzyıllardır canlı ve sağlıklı görünümün sembolü olan pembe yanaklar bu makyajda çok önemli. Bu noktada hedefimiz ışıltıdan önce cilde pigment sağlamak. Mat ürünler pigmentasyon açısından oldukça zengindir; o nedenle sadece bu adımda tercihimizi mat bir üründen yana kullanmak doğru bir hamle olacak. Bobbi Brown Allık, mat ama ipeksi bitişiyle uzun süre kalıcılık sağlıyor ve gün içinde yüzünüzden uçup gitmiyor. Bu adımda tombul bir kıl fırça size uygulama kolaylığı sağlayacak. Güneşte yanmış gibi bir görünüm için allığı hem yanaklarınıza hem de hafifçe burnunuza uygulayın.

Editörün notu: Doğal bir görünüm için allığınızı uygularken gülümseyin ve allığınızı elmacık kemiklerinizin tepe noktalarından başlayarak şakaklarınıza doğru dağıtarak uygulayın.

Aydınlatma ve Boyutlandırma

Sonbaharda Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

​​​​​​Cildimizde istediğimiz kusursuz tuvali yarattığımıza göre yakaladığımız ışıltıyı maksimuma çıkarabiliriz. Öncelikle ihtiyacımız açılı bir yüz fırçası ve bronz tonlarda ışıltılı bir pudra. Bobbi Brown Bronze renkli Shimmer Brick Kompakt Pudra’yı yüzün tepe noktalarına ve özellikle elmacık kemiklerinizin üst kısmına dağıtarak uygulayın. Daha bronz bir görünüm için ürünü kademeli olarak artırabilirsiniz. Shimmer Brick’in markanın en ikonik ürünlerinden biri olduğunu ve dünyanın herhangi bir yerinde dakikada 1 adet satıldığını da eklemeden geçmeyelim.

Editörün notu: Yüzün tepe noktalarına uygulama yaparken, güneşin doğal olarak aydınlattığı elmacık kemiklerinin üstü, burun üstü ve alnınızı hedef alabilirsiniz.

Nokta Atışı

Sonbaharda Cildinize Işıltı Katmanın Yolları

Işıltı saçan makyajımızın sonuna geldik. Ufak rötuşlarla kendi kendimizin makyaj sanatçısı olabiliriz. Nasıl mı? Işığı yansıtan, güçlü bir aydınlatıcıyla minik dokunuşlar yaparak… Sıcak altın tonlarında bir aydınlatıcıyı kaş altına, göz pınarlarınıza ve dudak üstünüze uygulayın. Bu, makyajınızı bambaşka bir noktaya taşıyacak. Bobbi Brown Aydınlatıcı Pudra ışığı yansıtan inci pigmentleriyle formüle edildiği için tam da istediğimiz görünümü yakalamamızı sağlarken ince yapısı sayesinde rahatça uygulanıyor.

Editörün notu: Daha güçlü ve metalik bir görünüm elde etmek istiyorsanız uygulamayı nemli fırça ile yapabilirsiniz.

Bu içerik Bobbi Brown sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları