preloader

Mevsim Geçişlerinde Gece Bakımının Önemi

16.10.2019
Mevsim Geçişlerinde Gece Bakımının Önemi

Yazı Boyutu:

Mevsim değişimiyle birlikte bozulmaya elverişli hale gelen cildinizi gece bakımı ile yeniden canlandırın!

Hava koşulları, hassasiyet, şehir kirliliği ve stres, cildinizin çok daha yaşlı, lekeli, donuk ve mat görünmesine neden olabilir. Cildinizin ve vücudunuzun kendini yenileme mekanizmasının gece boyunca çalıştığını göz önüne alarak, mevsim geçişlerinde gece rutininizde yapacağınız bazı düzenlemelerle cildinizin çok daha aydınlık, genç ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

İçinde bulunduğunuz hava koşullarının etkisiyle ciltte hassasiyet, kuruluk ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Soğuk havaların ya da güneşin yarattığı etkileri hesaba kattığımızda, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için mevsim geçişlerinde cilt bakımına biraz daha ekstra özen göstermek ve daha etkili önlemler almak gerekecektir.

Mevsim Geçişlerinde Gece Bakımının Önemi

Kış dönemininde, özellikle soğuk hava ve rüzgar cildin koruma bariyerini ve bütünlüğünü bozarak çok daha hassas ve kırmızı bir hal almasına neden olabilir. Dışarıdaki soğuğu dengelemek için yüzümüzü ve vücudumuzu daha sıcak sularla yıkamaya meyilli olduğumuz kış döneminde, sıcak su damarların genişleyerek, cildinizin daha fazla su kaybetmesine ve mevcut hassasiyeti daha da artırmaya neden olacaktır. Buna ek olarak cildin nemini beraberinde götürerek daha da hassaslaştırabilecek alkol bazlı tonik ve asit bazlı soyuculardan uzak durmanızda fayda var.

Yaz döneminde, güneş cildinizin lekelenmesine ve daha hızlı kırışmasına yol açmaktadır. Yazın cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şey, etkili güneş kremleri kullanmaktır. Yavaş yavaş sonbahara doğru geçerken ise rutin cilt bakımınızda kullandığınız ürünleri biraz daha yoğun bakım sunan ürünlerle değişirtirmeniz önemli.

Mevsim Geçişlerinde Gece Bakımının Önemi

Bunların yanı sıra stresinizin arttığını hissttiğiniz dönemlerde de cilt bakım rutininizde ufak farklılıklar yapabilirsiniz. Yoğun iş hayatının vücutta strese, dolaylı olarak da enfeksyonlarla mücadele eden beyaz kan hücrelerinin azalmasına neden olabilir. Bağışıklık sistemindeki bu zayıflık ise çok daha sağlıksız hissetmenize ve görünmenize yol açar. Somon, ceviz, chia veya keten tohumu gibi D vitamini bakımından zengin gıdalarla beslenerek ve gece uyumadan önce meditasyon, kitap okuma gibi rahatlatan aktiviteler, stres seviyenizi azaltmada fayda sağlarken, daha ışıltılı ve güzel görünmenizi de destekleyecektir.

Cildinizi Gece Boyunca Daha Fazla Destekleyin

Mevsim Geçişlerinde Gece Bakımının Önemi

Vücudun, tüm gün vücutta oluşan hasarı tamir etmek için, uyku esnasında salgıladığı büyüme hormonu, aynı zamanda ciltteki kolajen oluşumunu artırmadan ve cilt hasarını onararak kırışıklık ve leke gibi problemleri azaltmadan sorumludur. Yaşadığınız yoğun tempo, çoğu zaman uyku düzeninin bozulmasına ve ciltte kolajen yıkımına neden olur. Bu nedenle her gece en az 7 – 8 saat uyumak büyük önem taşıyor. Son dönemde sirkadiyen ritim üzerine yapılan araştırmalarda melatonin hormonunuzu desteklemek için, gece özellikle 23:00 03:00 saatleri arasında uyumanın önemi vurgulanıyor.

Mevsim Geçişlerinde Gece Bakımının Önemi

Satın Al

Cildin kendini bu kadar etkili bir şekilde yenilediği bu saatlerde, gece bakımı için özel olarak formüle edilmiş ve içeriğinde leke, ton farklılığı veince çizgi gibi pek çok farklı yaşlanma belirtisine karşı özel aktif içerikler bulunduran bir serum uygulayarak, gece boyunca cildinizi baştan yaratabilirsiniz. Önerimiz; doğal gece onarımını maksimize etmek için özel olarak tasarlanan Estee Lauder Advanced Night Repair serisinin en yeni ürünü, Intense Reset Concentrate.

Mevsim Geçişlerinde Gece Bakımının Önemi

İsminden de anlaşılacağı gibi, gece boyunca cilde “reset” atarak, onarmayı hedefleyen ürün, cildin doğal iyileşme sürecini hızlandırmayı ve cilt hücrelerinde iritasyona yol açabilecek birikmiş hasarı onararak hassasiyeti azaltmayı destekliyor. Yeni teknolojilerle geliştirilen ve yüksek performanslı yatıştırıcı bileşenlerden oluşan özel formülü, cildinize 24 saat boyunca yoğun nemlendirme sağlamaya ve güçlü antioksidanlarla çevresel hasara karşı koruma sağlamaya yardımcı oluyor.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları