preloader

Banyo Ritüelinize Eşlik Edecek En İyi Ürünler

17.12.2022
Banyo Ritüelinize Eşlik Edecek En İyi Ürünler

Yazı Boyutu:

Tüm yorgunluğunuzu ve stresinizi üzerinizden atmak için banyo yapmayı bir ritüel haline getirin. İhtiyaç duyacağınız duş ürünleri bu rehberde.

Ilık ve güzel bir duş, güne taze bir başlangıç yapmak veya yorucu bir günü rahatlayarak sonlandırmak için en iyi çözüm olabilir. Duş keyfinizi arıtırırken, pratik bir biçimde güzelliğinize de katkı sağlayacak ve hayatınızı kolaylaştıracak ürünleri sizin için araştırdık.

Dolaşımı Artırmak İçin Kuru Fırça

Kuru fırçalamanın ölü derilerden arınmaktan tutun da selülit görünümü azaltmaya kadar pek çok faydası var. Duşa girmeden önce tüm vücudunuz kuru haldeyken at kılı fırçayla dairesel hareketler yaparak aşağıdan yukarı doğru fırçalayın. Kan dolaşımınız artarken enerjinizin de yükselmeye başladığını hissedeceksiniz.


Küvet Keyfi Yapmak İçin Köpük

Küvetinizi sıcak suyla doldurun ancak suyun cildinizde hassasiyet yaratacak derecede sıcak olmamasına dikkat edin. Sıra geldi köpüklere! Bu noktada tavsiyemiz suya temas ettiği anda köpüren ve aromasını bırakan tablet ürünler. Bu ürünler çok daha konsantre ve sıkıştırılmış yapıda olduğu için köpürme etkisi de bir o kadar yüksek olacak.


Ölü Derilerden Arınmak İçin Peeling

Sıcak suyun ve köpüklerin etkisiyle vücut, peeling işlemine hazır hale geldi. Bu noktada doğal içeriklere sahip tanecikli bir peeling kullanmak en iyisi. Tuz ya da şeker granülleri içeren doğal peelingler cildi ölü derilerden nazikçe arındırır ve cildin çok daha yumuşak, çok daha pürüzsüz olmasını sağlar. Ürünü el ve ayaklarınız da dahil olmak üzere tüm vücudunuza dairesel hareketlerle uygulayın.


Cildi Neme Doyurmak İçin Zengin İçerikli Duş Jeli ve Duş Yağı

Tıpkı duş jeli gibi arındırma etkisine sahip duş yağları, güçlü içerikleriyle vücudu temizlerken aynı zamanda yoğun nemlendirme sağlar. Peeling adımından sonra vücudu güzelce nemlendirmek ve beslemek büyük önem taşıyor. Yağ formda olan bu ürünler, suyla buluştuğu anda kolayca köpürüyor ve nazik bir bakım sunuyor. Bunun yanı sıra aromatik yağlar, vitaminler ve antioksidanlarla zenginleştirilmiş duş jelleri, cildinizi besler ve pürüzsüz bir dokunuş sağlıyor. Özellikle bitki özleriyle formüle edilmiş duş jelleri, yorgunluğu gideriyor ve cildinizi canlandırıyor. Yarattığı nemli his ve parlaklık sayesinde bu ürünlerin etkisini duştan çıktıktan sonra çok daha iyi anlayacaksınız.


Yüz Masajı İçin Gua Sha

Hazır kendinize vakit ayırmışken, yüz masajıyla cildi canlandırmanın tam zamanı. Doğal taşların enerji veren etkisi son zamanlarda cilt bakım ritüelleri arasındaki yerini aldı. Gua Sha pembe kuvars taşından yapılmış masaj aletiyle yüzünüzdeki şişkinliği ve ödemi azaltabilirsiniz. Yapacağınız yüz masajı lenfatik sistemi etkilediği için kan dolaşımını hızlandırıyor ve hücre yenilenmesini teşvik ediyor. Düzenli kullanımda yüz kırışıklıkları üzerindeki etkisini de fark edeceksiniz.


Gözenekleri Sıkılaştırmak için Kağıt Maske

Sıcağın ve buharın en büyük etkisi cilt yüzeyindeki gözeneklerin açılması. Banyodan çıkmadan 10 dakika önce yüzünüze gözenek sıkılaştırıcı bir kağıt maske uygulayın ve gözlerinizi kapatarak rahatlamanın keyfini çıkarın. Özellikle saf kömür içeren kağıtt maskeler gözenekleri arındırma ve sıkılaştırma konusunda oldukça başarılı.


Spa Ortamı Yaratmak İçin Mum

Ambiyansı değiştirmenin ve güzelleştirmenin en kestirme yolu yaydığı soft ışık ve aromaterapik kokularla şüphesiz ki mumlardan geçiyor. Lavanta; bilinen en yatıştırıcı içeriklerden biri, küvetin kenarına koyacağınız doğal yağlar ile zenginleştirilmiş bir mum size yoğun ama sakinleştirici bir ortam sağlayacak. Mumlar uzun süre yandığı ve solunduğu için kimyasal içerikli olanlardan uzak durun ve tercihinizi bitkisel wax ile hazırlananlardan yana kullanın. Evde spa keyfinin yapmak için önerilerimizi keşfedin.


Tamamen Gevşemek İçin Beyaz Çay

Madem “lüks” bir banyo deneyiminden bahsediyoruz, köpükler içinde uzanıp sıcak suyun ve ortamın tadını çıkarırken çayınızı yudumlamaya ne dersiniz? Kendinize son derece güçlü antioksidan etkiye sahip bir fincan beyaz çay hazırlayın. Kafein oranı siyah çay ve yeşil çaya oranla çok daha düşük olan beyaz çay, sizi dinlendirerek yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları