preloader

IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri

03.04.2023
IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri

Yazı Boyutu:

IWC Schaffhausen’in Watches and Wonders 2023’te tanıttığı en yeni saatleri ve modellerin sahip olduğu tasarım kodlarını keşfedin.

IWC Schaffhausen, Watches and Wonders 2023’te tanıttığı yeni modelleri ile tasarımlarındaki spor çizgilerin şıklığını ve teknolojik detayların üstünlüğünü ön plana çıkardı. Tüm ayırt edici özelliklerini ustaca tasarımlarında birleştiren marka, Watches and Wonders 2023’te tanıttığı yeni modelleri ile tasarım kodlarını tüm detaylarıyla yeni nesillere aktardı. Gelin, IWC Schaffhausen’in Watches and Wonders 2023’te tanıttığı en yeni saatleri ve modellerin sahip olduğu tasarım kodlarını birlikte keşfedelim.

IWC Schaffhausen, Ingenieur Automatic 40

IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri

IWC Schaffhausen’in 2023 Watches and Wonders’da görücüye çıkarttığı modeller cesur tasarımları ile çok ilgi çekti. Bu tasarım ailelerinden biri de Ingenieur ailesinden Automatic 40 modeli.

Automatic 40 modeli ile saat severlerin yakından tanığı yüksek saatçilik markalarının en bilinen efsanevi tasarımlarının yaratıcısı Cenevreli Gerald Genta’nın Referans 1832 Ingenieur SL modelinin yeni tasarımı sunulmuş oldu. Tabii ki modelin karakteristik cesur kodları yeni üretime taşınarak ve özellikleri yükseltilerek üretildi. Böylece her zaman beğenilen bir model olan saatin, estetik çizgilerine dokunmayarak saat tutkunları için çok önemli bir detayı ön plana çıkartmış oldular.

IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri

IWC Schaffhausen, 1970’lerde Gereld Genta’dan tekrar Ingenieur’u tasarlamasını istediğinde, model 1955 yılında üretilmiş ve markanın ilk otomatik kalibresini taşıyordu. Özellikle de manyetik alan koruması ile teknolojik olarak bir çıkış noktası niteliğini taşıdı. İsmi olan Ingenieur ise Almanca ve Fransızcada ‘mühendis’ anlamına geliyor.

Teknolojisi ve işçiliği kendi atölyelerinde yüksek standartlarda üretilerek Genta’nın 1970’li yıllarda ürettiği modeline tüm saygılarını iletiyor. Dönemin üstün niteliklerine sahip olan tasarım Genta’nın ellerinde daha farklı bir hayat kazanarak saatçiliğin ölümsüz modelleri arasındaki yerini güvenli bir şekilde alıyor. Özellikle de koleksiyoncuların ısrarla aradıkları modeller arasında bulunuyor. Yenisi üretilirken Ingenieur Automatic 40 markanın yeni yüzü oldu ve modern mekanizma teknolojisi ile de donanımlandırıldı.

Koleksiyon üç paslanmaz çelik ve bir titanyum versiyondan oluşuyor. Yeni modelde, çokgen vidalar dikkat çekiyor. İlk bakışta hemen fark edilecek detaylı bir bitiriş işçilik dokusuna sahip olan Ingenieur Automatic 40’da bezel etrafında beş adet vida bulunuyor. Ayrıca IWC’nin kendi üretim mekanizması 120 saat güç rezervine sahip ve titanyum kasasının 10 bar su geçirmezliği bulunuyor. Eklenen her özellik ise IWC Ingenieur Automatic 40’ın daha güzel bir şıklığı taşımasına neden oluyor.

IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri

{132135}

IWC Schaffhausen, Pilot’s Watch Chronograph 41 Top Gun

IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri
IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri

IWC Schaffhausen’in bir ilki olan 41 mm kasalı seramik pilot modeli ise ilgiyi üzerinde toplayan modellerden biri oldu. Pilot’s Watch Chronograph 41 Top Gun “Oceana” ile ABD donanmasının işçileri, tulum renklerinin seramik tonuna yansıtılmasıyla anıldı. Mavi tonlu seramik kasası Pantone ile iş birliğiyle oluşturularak yine markanın detaylara verdiği önemin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. IWC Schaffhausen, özellikle kasada seramik kullanımında öncü markalardan biri ve her yıl malzemesine kattığı farklılıklar markayı diğerlerinden biraz daha ayırıyor.

IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri
IWC Schaffhause'in En Yeni Erkek Saat Modelleri

Başka bir pilot model olan Pilot’s Watch Chronograph 41 mm “Jet Black” ise oksit zirkonyum kasası ile siyah renkli olarak düşünüldü. Her iki modelin de mekanizmaları markanın kendi atölyelerinde üretilen kalibreleri ile hayat buluyor.

IWC’inin pilot saatlerini takip edenler daha önceki yıllarda farklı renklerde üretilen Top Gun ailelerini hatırlayacaklardır. IWC Lake Tahoe, IWC Woodland modelleri beyaz ve yeşil renkleri ile sunulmuştu. Aynı koleksiyon ailesine ise 41 mm’lik yeni iki modeli ekleniyor. Bu ailenin en önemli özelliği sahip oldukları kalibreler nedeniyle sağlam ve güvenir olmaları. Her iki modelin, mekanizmasını manyetik alanlardan korumak için sağlam yumuşak ve demir iç kasası bulunuyor. 10 bara kadar suya dayanıklılık özelliklerine sahip olan modellerin özellikle ön camları uçuş sırasında meydana gelebilecek ani hava basıncı düşüşlerine karşı da dayanıklı.

{132641}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları