preloader

Mercedes-Benz B Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

04.12.2023
Mercedes-Benz B Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazı Boyutu:

Her ne kadar MPV’lerin modası geçmiş olsa bile asla eskimeyen Mercedes B Serisi’nin rekabetçi özelliklerini keşfedin.

Mercedes-Benz‘in üçüncü nesil B Serisi geçtiğimiz yıl yapılan makyajıyla karşımıza çıkıyor. Bu otomobil geniş iç mekânı, konforlu sürüş deneyimi ve yüksek performanslı düşük hacimli motoruyla dikkat çekiyor. Bir dönem ailelerin vazgeçilmez tercihi MPV segmenti popülaritesini şehirli SUV’lara bıraksa da B Serisi’nin hâlâ benzersiz bir konumda olduğunu söylemek mümkün. İşte Mercedes B Serisi’nin öne çıkan özellikleri!

Motor Seçeneği ve Sürüş Deneyimi

Mercedes-Benz B Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mercedes-Benz B Serisi 1.3 litrelik benzinli motorla geliyor. 163 beygir gücü üreten motorla bu otomobil 1600 kilograma kadar olan römork ve çekme karavanları çekebiliyor. 0-100 hızlanmasını 8 saniyenin biraz üzerinde tamamlayan bu model 7 ileri DCT otomatik şanzımana sahip. Sessiz ve pürüzsüz sürüşüyle dikkat çeken B Serisi özellikle uzun yolculuklarda konforu ön planda tutuyor.

Lüks İç Mekân ve Teknoloji

Mercedes-Benz B Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

B Serisi’nin iç mekânı, lüks ve teknolojinin mükemmel bir kombinasyonunu sunuyor. Yüksek çözünürlüklü çift 10.25 inçlik ekranlar, şık grafikler ve bağlantılı navigasyonla dikkat çekiyor. Havalandırma mazgallarında ve ince detaylarda bulunan ambiyans aydınlatmaları ise otomobilin iç mekânına özellikle gece sürüşlerinde premium bir hava katıyor. %100 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen döşemeler ise Mercedes’in çevreci kimliğini destekliyor.

Yüksek Oturma Pozisyonu ve Geniş İç Mekân

Mercedes-Benz B Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

B Serisi yüksek oturma pozisyonuyla geniş bir iç mekân sunuyor. Bu özellik görünürlüğü artırırken iç mekânın geniş ve ferah hissedilmesini sağlıyor. Katlanabilen arka koltuklar sayesinde otomobilin yükleme hacmi 1500 litrenin üzerine çıkabiliyor. Aynı zamanda panoramik cam tavan sayesinde otomobil çok daha fazla doğal ışık alıyor ve iç mekân ferahlığı oldukça artıyor.

Kapsamlı Teknolojik Donanım

Mercedes-Benz B Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni güvenlik sistemleri ve Multibeam farlar sayesinde Mercedes B Serisi’nin kullanımı oldukça güvenli. Artırılmış gerçekliğe sahip navigasyon sayesinde şehir içi kullanımı oldukça kolaylaşan otomobil, aynı zamanda 360 derece park kamerasına da sahip. Bunların yanında şerit takip yardımcısı ve Distronic sistemleri sürücüyü yoğun trafik temposunda yalnız bırakmayarak konfor ve güven sağlıyor.

{222980}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları