preloader

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

Yazı Boyutu:

Türkiye’de elektrikli otomobilinizi şarj edebileceğiniz, yetkili satıcılara ya da servislere bağlı hızlı şarj istasyonlarını keşfedin.

Elektrikli otomobiller her geçen gün hayatımızdaki etkinliğini artırırken, Wallbox gibi sistemlerle evimizde ya da iş yerimizde bataryaları doldurmak en pratik ve bütçe açısından en makul seçenek. Bu durumda şarj süreleri uzasa da elektrikli otomobilimizin park süresi de uzun olacağından kabul edilebilir. Eğer daha çabuk bir biçimde elektrikli arabanızı şarj etmek isterseniz, hızlı şarj istasyonlarına gitmeniz gerekiyor ve ödediğiniz para da artıyor. Alınan hizmet karşılığında kabul edilebilecek bu rakamlar genellikle her markada benzer fiyatlardan sunuluyor.

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

Peki Türkiye’de nerelerde hızlı şarj istasyonları bulunuyor, elektrikli otomobilinizi nerede şarj edebilirsiniz ve kaç adet hızlı şarj istasyonu var? Bu haberimizde bunu ele aldık ancak unutmamak gerekir ki hızlı şarj istasyonlarının sayısı ve yaygınlığı her geçen gün artıyor. Elektrikli otomobil satışı gerçekleştiren her otomobil markası, yetkili satıcılarında ya da servislerinde şarj istasyonlarına da yer veriyorlar. Bu sebeple haberimizdeki şirketlere ek olarak sahip olduğunuz elektrikli otomobil markasının yakınınızdaki yetkili servis ya da satış noktasını da kontrol edebilirsiniz. Her şarj noktası, bağlı bulunduğu kendi üyelik sistemiyle elektrik sağladığı için elektrikli bir otomobiliniz varsa çok sayıda üyelik kartı edinmeniz gerekecektir.

ZES: Zorlu Holding Güvencesiyle

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

Zorlu Holding bünyesinde 2018 yılında faaliyete geçen ZES, şehir içinde ve şehirlerarası yollarda hayata geçirdiği hızlı şarj istasyonları ile birlikte ülkemizdeki elektrikli araç sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırmayı ve elektrikli araç devrimini hızlandırmayı hedefliyor. Halka açık noktalarda sunduğu hızlı şarj imkânının yanında, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda ev ve işyerlerine de şarj istasyonu kurulumları yapıyorlar. ZES, kısa bir süre içerisinde tüm Türkiye’de şarj istasyonlarını devreye alıp, elektrikli araçları tüm ülkede erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmeyi planlıyor. ZES’in AC ve DC şarj istasyonlarının nerede olduğunu görmek için bu adrese bakabilirsiniz.

Eşarj: Türkiye’deki İlk Hızlı Şarj Sunan Markalardan

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

Elektrikli arabalar için Türkiye’deki hızlı şarj altyapısını ilk kuran şirketler arasındaki Eşarj, yaygın istasyonları ve pek çok marka ile yaptıkları iş birlikleriyle dikkat çekiyor. Tüm Türkiye’ye yayılmış Eşarj AC ve DC şarj istasyonlarının nerede olduğunu, istasyonların kullanım durumlarını ya da önceden randevu alarak aracınıza hazır hale gelmesi için linke tıklayabilirsiniz.

Plugshare: Dünyanın Tüm Şarj İstasyonlarını Gösteren Site

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

Eğer Türkiye’deki tüm elektrikli şarj istasyonlarını görmek isterseniz PlugShare’in internet sitesine de bakabilirsiniz. PlugShare sadece Türkiye değil, dünyanın her yerindeki şarj istasyonlarını gösteriyor. Harita üzerinden hangi şirketin hizmet verdiğini, şarj istasyonunun durumunu ya da yapım aşamasında olup olmadığını görebiliyorsunuz.

{35101}

Sharz.net: Yaygın Paylaşım Modeli

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

EVS Elektrikli Şarj Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ adıyla 2019 yılında kurulan Sharz.net, SHARZ markalı istasyon ağını kurdu. Şahısların kendileri için satın aldıkları şarj ünitelerini SHARZ platformuna dahil ederek halka açmalarını ve gelir paylaşımı yapmayı sağlayarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren platformun haritasına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Tesla Supercharger: Markanın Kendi Yatırımı!

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

Elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasını sağlayan şirket Tesla, hızlı şarj konusunda da büyük yatırımlar yapıyor. Mart 2023’de Türkiye’ye resmi satışlarına başlayan Tesla, Tesla Supercharger isimli şarj noktalarının sayısını da her geçen gün artırıyor. Tüm dünyadaki Tesla özelindeki şarj istasyonlarının yerini bu adresten görebilirsiniz.

Trugo: Togg’un Şarj İstasyon Ağı

Türkiye'deki Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonları

Trugo markasıyla Türkiye’nin farklı noktalarındaki elektrikli araç şarj cihazı kurulumlarına hız veren Togg, Trugo mobil uygulamasını da 2023’de devreye aldı. Tüm araçlara açık olan Trugo istasyonları, kendi hizmet noktalarının yanı sıra Shell ile de iş birliği yaparak yaygınlığını artırıyor. En güncel Trugo istasyonlarını görmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

{59145}

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları