preloader

Erkekler İçin Yılbaşı Stil Önerileri

08.11.2023
Erkekler İçin Yılbaşı Stil Önerileri

Yazı Boyutu:

Yılın en güzel ve heyecan verici zamanı kapıda! Bu yılbaşını nerede nasıl kutlayacağını biliyorsan aklına gelen ilk soru ne giyeceğin olabilir. Tüm detaylarıyla yılbaşı stil önerilerine göz atalım!

Değişen mevsim, yağmurlu serin hava, sokaklarda ve vitrinlerde başlayan ışık şovu ve süslemeler eminim hepinizi heyecanlandırıyordur. Katılacağınız etkinlik; resmi kutlama, şık bir davet, ofis etkinliği ya da rahat bir ev partisi olabilir. Yaklaşan bu özel gece için nasıl giyinmeniz gerektiğini alternatifleriyle beraber incelemeye ne dersiniz?

Şık Davet

Yılbaşı gecesi için şık bir organizasyona davetliyseniz çok daha özenli hazırlanmanız gerekir. Bu davet türleri bana Mad Men dizisindeki erkek figürlerin zarif ve klas görünümlerini anımsatır. Jilet gibi bir takım elbise, tok yakalı gömlek, ipek kravat ve tamamlayıcısı mendil… Ayakkabı ve saat gibi ana tamamlayıcı parçalar da özenli seçilmesi gereken detaylardan.

Aile Yemeği

Sevdiğiniz insanlarla sıcak bir ortamda yılbaşı gecesini kutlama planınız varsa biraz daha casual parçalardan yana seçim yapabilmeniz mümkün. Yakalı bir hırka, ekoseli gömlek ve jean hiç de fena tercih sayılmaz. Hem cozy hem de gecenin ruhunu yansıtan bir tercih olabilir. Tamamlayıcı olarak renkli çoraplar görünümünüze sempatik bir detay katabilir.

Tema Partisi

Tam anlamıyla yılbaşı ruhunu yansıtan, teması olan bir partiye davetliyseniz tek bir ürünün muhakkak “Christmas” diyebildiği bir parça seçmek şart! En kolay ve mevsime yakışan ürün elbette ki kazaklar. Kar motifli, ağaç figürlü ya da yazılı parçalar olabilir. Baskın olan bu parçayı öne çıkarmak ve karmaşık görünümden uzaklaşmak için ise diğer parçaları olabildiğince sakin seçmekte yarar var. Tamamlayıcı olarak eğlenceli bir sneaker tercih edebilirsiniz.

Ofis Partisi

Çoğunlukla pek resmi olmayan ancak şıklıktan da uzak olmayan bu tip etkinliklerde blazer gibi bir parça şart olabilir. Dönemin hygge konseptinden uzaklaşmadan sıcak bir doku ile yılbaşı ruhunu yansıtabilirsiniz. Mevsimlik blazer+triko ve casual bir pantolon tercih edebileceğiniz gibi triko yerine klas bir gömlek de tercih edebilirsiniz. Renk seçimi konusunda ise yılbaşı temasına ait bir renk tercih etmeniz bu işi ne kadar ciddiye aldığınızın bir göstergesi olabilir:)

Bonus

Evde Tek Başına

Sıcak bir ev ortamı, yumuşak dokulu kıyafetler, ışıltılı loş aydınlatma ve elbette ki pizza! Bu eşsiz atmosfer yılbaşı gecesini konfor alanınızda tek başına geçirmek için şahane bir deneyim olabilir. Cozy bir film eşliğinde hygge hissini yaşamak size nostaljik duygular hissettirebilir. Home Alone, It’s a Wonderful Life, Die Hard, Carol gibi klasikleşmiş noel filmleri yalnızlığınıza eşlik edebilecek güzel seçimlerden olabilir.

Kapak Görseli: Martin Hansson

Ceren Akdeniz
Ceren Akdeniz Tüm Yazıları