preloader

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Yazı Boyutu:

Macera tutkunları tarafından en çok beğenilen ve Türkiye’de satın alabileceğiniz en iyi motosiklet modellerini keşfedin.

Eğer meraklısı değilseniz, “Motosiklet” denildiğinde aklınıza ilk gelen, 2 tekerlekli tüm motorlu araçlar olur. Ancak motosiklet denildiğinde o kadar çok türde ve kullanım amacına uygun ulaşım çözümleri olduğunu fark edeceksiniz. Motosiklet sadece bir mobilite çözümü değil, bazıları için bir yaşam tarzı, bazıları için de rüzgarı ve doğanın her parçasının hissedildiği bir zevk alma makinesidir. OGGUSTO olarak Türkiye’de satın alabileceğiniz en iyi motosikletleri sizin için derledik.

BMW R 18 Roctane: En Güçlü BMW Boxer’ı!

BMW Motorrad’ın teknoloji ile gelenekselliği birleştiren modeli BMW R 18 Roctane, markanın efsane modeli R 5’ten aldığı sürüş deneyimi mirasını aerodinamik arka bölüm tasarımıyla destekliyor. BMW R 18 Roctane, Avus metalik siyah gövde rengi ve bu rengin mat siyah görünümüyle geçmişten gelen izlerini dış dünyaya yansıtıyor. Opsiyonel renk alternatifi Manhattan isimli gövde rengi, metalik mat görünümüyle daha önce R 18 Transcontinental modeline gönderme yapıyor. R 18 Roctane’in şasisinin kalbinde çift döngülü çelik borular bulunuyor. Teleskopik çatallar ve konsoldaki süspansiyon dikmesi; önde 21 inç, arkada ise 18 inç boyutundaki jantlarla kombine ediliyor. Yeni modelin süspansiyon elemanları kasıtlı olarak hiçbir elektronik ayar seçeneğini bünyesinde barındırmıyor. R 18 Roctane’daki “ortaya monteli ayaklık”, BMW Motorrad felsefesine uygun olarak dizayn edildi. Silindirlerin arkasında yer alan bu klasik konum, yalnızca BMW’ye özgü olmaktan ziyade motosikleti en iyi şekilde kontrol etmek adına rahat ve aktif bir sürüş konumunu kullanıcıya sunuyor. Klasik ile modern teknolojiyi bir arada sunan modeli BMW R 18 Roctane, BMW’nin bugüne kadar ürettiği en güçlü 1802 cc’lik boxer motorda 91 beygir güç ve 150 Nm tork barındırıyor.

R 12 nineT: 100. Yıla Özel

Bundan 10 yıl önce BMW Motorrad’ın 90’ıncı yıl dönümüne özel olarak hazırlanan R nineT’nin yerini alan BMW R 12 nineT, markanın bu sene kutlanan 100. yılına özel olarak üretiliyor. Sade tasarım diliyle şekillenen motor, ilk olarak geleneksel klasik boksör motorlu BMW motor yakıt tankıyla dışarıya yansıyor. Bu tasarım dili sayesinde R 12 nineT’nin tasarımı, 70’li yılların efsanesi BMW R 90 S’in sahip olduğu sade yakıt tankı, koltuk ve arka çizgisiyle domine ediliyor. Sol tarafta yer alan egzoz sistemi ise çift susturucusu ve konik egzoz ucuyla modelin klasik ama sportif tasarımını destekliyor. Modele daha güncel bir görünüm kazandıran LED teknolojisine sahip far ve stop detayları daha iyi bir görüş sunarken hem de sürüş güvenliğini artırıyor. R 12 nineT, adından da anlaşılacağı gibi 1200 cc hacminde 2 silindirli boxer motora sahip. Hava ve yağ soğutmalı olarak çalışan bu ünite 109 beygir güç ve 115 Nm tork değerlerine ulaşıyor.

BMW R 1250 GS: Her Şeyi Yapabilen Kral!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Söz konusu BMW, daha doğrusu BMW’nin motosiklet departmanı olan BMW Motorrad olunca bu habere hangi modeli eklememiz gerektiğine çok zor karar verdik. Çünkü bu yıl Almanya’nın en prestijli motosiklet dergisi MOTORRAD’ın, okuyucuların oylarıyla verilen ödüllerinde BMW’ye dördü birincilik olmak üzere sekiz farklı ödül verildi. BMW Motorrad’ın M Departmanı ile birlikte geliştirilen ikinci modeli M 1000 RR, “Power Roadster” kategorisinde birinciliği alsa da, söz konusu “GS” olunca akan sular duruyor. BMW Motorrad’ın ikonları R 1250 GS ve R 1250 GS Adventure da yeni yıla kesintisiz bir popülerlikle giriyor. Okur oylarında %34,8’lik olağanüstü bir oy oranıyla birinci sırada yer almak, bu çekişmeli segmentte Bavyera’nın üstün konumunu bir kez daha teyit ediyor. Sadece 2022’de satılan yaklaşık 60.000 adet R 1250 GS ve kardeşi R 1250 GS Adventure ile GS başarılı yoluna devam ediyor. Yıllardır “Dünyanın En İyi Motosikleti” unvanlarını çeşitli ülke ve bölgelerden aldığı ödüllerle kimselere bırakmaya GS modelleri, boxer motorunun verdiği denge, neredeyse sınırsız kişiselleştirme aksesuarları ve her daim iyi bir yatırım olmasıyla macera tutkunlarının ütopyası konumunda.

Moto Guzzi V100 Mandello: Aktif Kanatları Olan Tek Motosiklet!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

2021’de 100. yaşını kutlayan İtalya’nın efsanevi markası Moto Guzzi, hava soğutmalı cafe racer’ları ve motosporlarında zaferleriyle ünlü bir motosiklet markasıdır. Moto Guzzi, tasarımında hareketli kanatlara sahip ilk 2 tekerlekli motosiklet unvanını elinde tutan V100 Mandello’yu 2023 itibarıyla Türkiye pazarında satmaya başladı. Moto Guzzi’nin yeni model serisi V100 Mandello, motosiklet sektöründe elektronik ayarlanabilir ön cama sahip tek roadster olmasıyla da öne çıkıyor. Motosiklet kullanmayı bir yaşam tarzı olarak gören, yeri geldiğinde sadece motosiklet kullanmak için yola çıkan sürücüler için muhteşem donanımların bir araya getirildiği Moto Guzzi V100 Mandello Serisi, efsanevi 90 derecelik V-Twin motora eklenen teknolojik gelişmelerle gelecekteki modellere ışık tutuyor.

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Moto Guzzi V100 Mandello’nun ideal konumlandırılmış kalça-topuk endeksi ve ileriye doğru da uzayan sürücü selesi ile istenilen pozisyonda sürüş ve yorulmadan kilometrelerce yol yapmak mümkün hale geliyor. Elektronik olarak 9 cm yükselip alçalabilen ön camı ve depo üzerinde açılan kanatları ile sürücünün gövdesine aldığı rüzgar da yüzde 22 azaltılabiliyor. Uzun yolculukları çok daha az yorularak yapılabilmesinin yanı sıra bu aerodinamik güncellemeler ile soğuk havalarda da motosikleti kullanırken kullanıcının rahat etmesi sağlanıyor. Şaftlı aktarımıyla Moto Guzzi geleneklerine bağlılığını gösteren seri, markanın ilk su soğutmalı motosikleti olmasıyla da önemli bir konuma yerleşiyor. 6 yönlü IMU özelliğinin (Virajlarda veya eğimli yüzeylerde hareketleri ölçen sensörleri barındıran, sürüşü destekleyen bir sistem) kullanıldığı ilk Moto Guzzi olması, çekiş kontrol sistemi ve yalnızca V100 S Mandello’daki yukarı ve aşağı yönde çalışan QuickShifter, MIA ve Ohlins EC 2.0 süspansiyonlarıyla, teknolojiyle sürüş yeteneklerinin artırılmasına imkan veriyor.

Harley-Davidson Road Glide Limited Anniversary: İkon!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Asilerin motosikleti Harley-Davidson, yakında dönemde satışa sunduğu elektrikli, adventure ya da sportster serileriyle yeni kitleleri de kendine çekse de geleneksel modellerinin gelişimini devam ettirmeyi sürdürüyor. 2023 yılında Harley-Davidson’ın 120. yılını kutlamak üzere sınırlı sayıda üretilen CVO Road Glide Limited Anniversary, markanın en tepesindeki fiyat baremini belirliyor. 50.000 Euro seviyesindeki fiyatının hakkını verecek detayları da mevcut. Öncelikle bu Harley-Davidson, motor gücü ve tasarım açısından ayrıcalıklı özelliklere sahip, 120. yıl dönümünü hatırlatmak üzere, her bir motosikletin konsol parçasında lazerle işlenen bir seri numarasına sahip bir custom bagger.

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Anniversary Black ve Heirloom Red panelli boya tasarımında el işçiliği kullanıldı. Altın ve kırmızı kontrastlı dikiş vurguları ve işlemeli CVO logosuyla lüks Alcantara yüzeyler mevcut. 166 Nm tork üretimi ve hassas yağ/hava soğutmasıyla, tork ve silindir hacminde zirvede olan motosiklet, Viraj Alma Elektronik Bağlantılı Frenler, Viraj Alma ABS, Modlu Viraj Alma Çekiş Kontrolü, Sürükleme Torku Kayma Kontrolü, Araç Tutuş Kontrolü, Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) ile geliştirilmiş sistemlere de sahip.

Suzuki GSX-8S: Sokak Savaşçılarına Uygun!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

GSX-8S ile Suzuki, güçlü bir motor, sportif bir şasi, gelişmiş teknolojiler ve dikkat çekici bir tasarımı bir araya getiriyor. Yolların hakimi olmak isteyenleri gözüne kestiren Suzuki GSX-8S, 600-1.000 cc segmenti arasında kendini konumlayarak, ara segmenti deneyimlemek isteyen sürücülere beyaz, mavi ve siyah renk alternatiflerini sunuyor. Yeni Suzuki GSX-8S, bir kuzgunu andıran tasarımı, sivri burun tasarımı ve kısa kuyruk bölgesiyle park halindeyken bile dinamik bir görünüme sahip. Suzuki’nin imzası haline gelen paralel twin motoru, 776 cc hacme sahip. 270 derecelik ateşleme sıralaması sayesinde yüksek tork üreten bu motor, Suzuki’nin Cross Balancer teknolojisi sayesinde de müthiş bir denge sağlıyor.

Kymco CV3: Sınıfının En Güçlü 3 Tekerlekli Çift Silindirli Motosikleti!

Küresel çapta yılda 1 milyonun üzerinde scooter, motosiklet ve ATV üretimi gerçekleştiren KYMCO markasının ürün gamındaki en teknolojik ve güçlü scooter CV3, ünlü AK 550 modelindeki 550cc’lik 8 supaplı, çift silindirli, sıvı soğutmalı motor bloğunu kullanıyor. Önde çift teker tasarımlı Kymco CV3, mutlak yol tutuş karakteriyle şehir içinde kıvrak, uzun seyahatlerde de güvenli ve konforlu. CVT otomatik şanzıman ile de kesintisiz güç aktarımı gerçekleştirebiliyor. Kymco’nun ilk 3 tekerlekli scooter modeli olan CV3, kişiselleştirilebilir sürücü sırt desteği, ayarlanabilir ön cam, anahtarsız çalıştırma sistemi, sele altı güç çıkışı ve ısıtmalı elcik ile sürüş konforunu en düzeye çıkarıyor. CV3’te, siyah ve yeşil renk seçenekleri sunuluyor.

{6182}

Honda GL1800 Gold Wing: Otomobil Konforundaki Gezinti Kralı!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Motosiklet dünyasının konfor kralı tartışmasız bir biçimde Honda Gold Wing’dir. 1974’den günümüze sürekli geliştirilen Honda Gold Wing, son olarak GL1800 serisi ile yollarımızda yer alıyor. Diz vites haricinde DCT isimli çift kavramalı otomatik şanzıman opsiyonu da sunulan Gold Wing’in bir de daha “Bagger” uzantılı daha sportif bir versiyonu bulunuyor. 2023 itibarıyla satış fiyatı 1 Milyon TL sınırını aşan Honda Gold Wing, bir motosiklette sunulabilecek tüm lüks ve yüksek teknolojiye sahip. Hava yastığı teknolojisine sahip tek motosiklet olan GL1800 Gold Wing DCT, yokuş kalkış desteği, ABS, HSTC gibi teknolojileriyle de kusursuz bir güvenlik sunuyor. Gold Wing sahip olduğu Android Auto ve Apple CarPlay desteği, 7 inçlik renkli TFT ekranlı multimedya sistemi ile telefonunuzdaki Google Haritalar, Spotify gibi çeşitli uygulamaları ekran üzerinden kullanabilmenizi sağlıyor. Hız sabitleyici, özel sürüş modları, gelişmiş süspansiyon ve konfora yönelik birçok farklı teknolojisi ile unutulmaz yolculuk deneyimi sunan Gold Wing, geri vites özelliği ile de park alanından çıkış gibi manevraların çok daha kolay gerçekleşmesini sağlıyor.

Aprilia Tuareg 660: Performans ve Eğlence Bir Arada!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

İtalyan motosiklet devi Aprilia, elde ettiği 54 dünya şampiyonluğuyla “Pistlerin Şampiyonu” olarak biliniyor. Aprilia’nın “Her iki dünyanın da en iyisi” sloganıyla tanıttığı Tuareg, hem performans hem de eğlence için tasarlanmış teknik çözümlere sahip. Hafif, akıllı ve eksiksiz yapısıyla dikkat çeken Aprilia Tuareg 660, arazi sürüşü ile keşfetme arzusuna yanıt verebildiği gibi, her koşulda performans ve eğlence sunan yeni bir rota çiziyor. Özgün teknik çözümler sayesinde ister otururken ister ayakta dururken, asfalt veya dışında, motosiklet üzerinde maksimum kontrol sağlamak için tasarlandı. Teknik, temel, dinamik ve gururla İtalyan olan Tuareg 660, etkileyici bir off-road deneyimi ile, sürücüsünü yeni zorluklara göğüs germeye ve tam olarak hiçbir tutuşun olmadığı yerlerde bile, bunlarla yüzleşmek için mükemmel yörüngeyi bulmaya itiyor.

Yamaha Niken GT: Bilim-Kurgu Filminden Fırlamış Gibi!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Yatabilen çoklu tekerlek teknolojisi ile piyasaya çıktığı ilk yıl ikonik bir model olacağı çoktan belli olan Yamaha Niken, motosiklet sürücüleri için çok farklı bir sürüş deneyimi, stil ve yaşam tarzı da getirdi. Tasarımından teknolojisine kadar herkese gelecek vizyonu çizen Niken, tecrübeli 2 teker kullanıcılarını 3 teker teknolojisine alıştırdı. 2023 yılında güncellenen Niken GT, Yamaha’nın en gelişmiş Sport Tourer modellerinden biri oluyor. Güçlendirilen 890 cc’lik motoruna ek olarak Garmin navigasyon sistemine sahip bağlantılı TFT gösterge, gelişmiş süspansiyon, iyileştirilmiş ergonomi ve son teknoloji elektronik bileşenlerle donatılan Niken GT, olağanüstü uzun mesafe kabiliyetiyle üstün viraj alma performansı sunuyor. Sport Touring segmentinin amirali Niken GT, yatabilen iki ön tekerleğinin sağladığı yüksek denge hissi, eşsiz viraj alma hassasiyeti ve her türlü hava koşuluna uygun özellikleriyle şehir içinde ve uzun mesafeli yollarda üstün sürüş konforu sunuyor. Etkili hızlanma için quickshifter sistemiyle donatılarak, önceki modelde yalnızca vites yükseltme için sunulan işlevler 2023 modelinde yükseltme ve düşürme işlevleri de sunacak şekilde yenilendi.

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Niken GT’nin 30 litre kapasiteli sert yan çantaları uzun mesafeli yolculuklar için ihtiyaca cevap oluyor. Daha sessiz bir sürüşle daha konforlu ve keyifli bir yolculuk için yeniden tasarlanan hava girişi sistemi ve hava filtresi de dahil olmak üzere Niken GT, EU5 standartlarına uygun yeni tasarımlı egzozunun artırılan yüksekliğiyle hasar ihtimalini de azaltıyor. Yenilenmiş görünüm ve sürücünün bacaklarının iç kısmına uygun farklı kalınlıklardaki dolgularla sunulan yeni sele, inip binmeyi ve durma anında ayakları yere indirmeyi çok daha kolay hale getiriyor. Metal manetlerden Akrapovič performans egzozlarına ve Öhlins arka amortisörlere kadar her yönüyle benzersiz bir motosiklet oluşturmak isteyenlere seçenekler de sunuluyor.

Piaggio MP3: Önde Çift Teker Onunla Başladı!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

İtalya’nın tutkulu scooter modellerini köklü geçmişinden aldığı ilhamla geleceğe taşıyan Piaggio, dünyanın ilk 3 tekerlekli scooter modeli MP3’ü sürekli geliştiriyor. Önde çift, arkada tek tekerli bu scooter, MP3 400 Sport ve MP3 530 Exclusive versiyonlarına sahip. Öndeki çift tekerin sağladığı konfor ve güvenlik ile hem şehir içinde hem de virajlı uzun yollarda benzersiz bir deneyim sağlıyor. Piaggio’nun teknoloji departmanı tarafından geliştirilen BLIS (Kör Nokta Uyarı Sistemi), MP3 530 Exclusive’de standart olarak sunuluyor. Gelişmiş radarıyla Piaggio MP3 530 Exclusive, trafiği sürekli izleyerek kör noktalarda sürücüyü uyarıyor. Bu modelde ayrıca geri sürüş ve park için arka kamera ve akıllı telefonlar için sofistike bir GPS sistemi de mevcut.

Vespa GTS: Yaban Arısında Güçlü Seçenek!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

İtalya’nın tüm dünyaya scooter çılgınlığını yayan efsane markası Vespa, GTS modeliyle klasik görünümünü korurken yeni teknolojileri de eklemeyi sürdürüyor. Geliştirilmiş süspansiyon ve disk frenlerle donatılmış 12 inç jantlarıyla her yolculuğu özel kılan stili ve konforuyla Vespa GTS, yüksek hızlarda ya da engebeli yüzeylerde bile rahat ve dengeli bir sürüş sağlıyor. Klasik, Süper, Supersport ve Supertech temalarında 14 farklı renk seçeneğinin sunulduğu Vespa GTS, 125 ve 300 cc’lik motor opsiyonlarıyla ve çok sayıda aksesuarıyla bu kültürün parçası olanlara sesleniyor.

{29423}

Ducati Panigale: Rüya Makinesi!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Motosiklet dünyasının zirvelerinden birini oluşturan Ducati Panigale, pistlerdeki deneyimin yollara neredeyse pürüzsüz aktarımını temsil ediyor. V2 ve V4 versiyonlarıyla yollarla buluşan Panigale serisi, 224 HP’ye uzanan V tipi motorlarıyla nefes kesen hızlanma, mutlak yol tutuş ve herkesin kolay kolay altından kalkamayacağı cesaret ile tam performansını sergileyebiliyor. Ducati Panigale günümüzde çok daha gelişkin olsa da Altın Elbiseli Adam’ın 2016’da yayınlanan muhteşem anlatımını izlemenizi tavsiye ederiz. Elbette o dönemden bugüne değişenler oldu ama Panigale’nin verdiği his değişmedi, gelişti!

Indian Roadmaster: Kendi Ayakları Üzerinde Duranlar İçin Üretildi!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Roadmaster, Indian Motorcycle’ın sunduğu en kapsamlı touring paketiyle donatılmış, ustalıkla hazırlanmış, güçlü ve dengeli bir gezi motosikleti. Hava soğutmalı Thunderstroke 116 motora sahip Roadmaster, düşük devirde olağanüstü güç ve her hızda sorunsuz bir sürüş için 171 Nm tork üretiyor. Isıtmalı gidon sapları ve hem yolcu hem de sürücü için bağımsız ısı kontrolleri olan 2 kişilik koltuk, yolculuk sırasında daha da rahat etmenizi sağlıyor. Ayarlanabilir hava kanallarına sahip kaporta, sürücünün hava akışını ayarlamasına izin vererek daha fazla konfor sunuyor.

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Üst düzey sürüş standartları arasında LED aydınlatma, anahtarsız ateşleme, seyir kontrolü, ABS ve lastik basıncı izleme özellikleri de bulunuyor. Roadmaster’ın ön cam yüksekliği bir buton sayesinde kolayca ayarlanabiliyor. Rüzgarı yüzünüzde hissetmek için camı alçak konuma, rahat bir yolculuk içinse yüksek konuma getirebiliyorsunuz. Sürüş tarzınıza uygun bir sürüş deneyimi yaşamak için gezi, standart ve spor olmak üzere üç mod seçeneğinden biri de seçilebiliyor. Arka Silindiri Devre Dışı Bırakma özelliği, yavaş akan trafikte motor durduğunda daha fazla konfor sağlıyor.

MV Agusta Brutale 1000 RR: Sadece Cesur Olanlara Hyper Naked!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Motosiklet dünyasının çılgın İtalyan markası MV Agusta, 1945’den günümüze pistlerin ve yolların en çılgın sürücülerine hitap ediyor. Aykırı tasarımları ve güçlü motorlarıyla segmentlerindeki en niş kitleyi elinde tutan MV Agusta, Brutale 1000RR ile hyper naked sınıfında neredeyse rakipsiz. 300 km/s’nin üzerinde maksimum hızı ve 0-100 km/s hızlanmasını 3.15 saniyede tamamlayabilmesiyle MV Agusta Brutale 1000RR, şasisinden, motorundan ve elektronik altyapısından sürücünün minimum eforuyla tam performans almasını sağlamak için tasarlandı. Brutale 1000RR, MV Agusta tasarımcı ve mühendislerinin aynı zamanda tasarımda detaya ne kadar önem verildiğini gösteren bir motosiklet. Eşsiz görünümü ve akıllara durgunluk veren gücüyle bu motosiklet sizin en karşı konulmaz hayallerinizi gerçekleştirmeye hazır.

Kawasaki Ninja H2 SX SE: Zirvedeki Touring!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Kawasaki, denildiğinde elbette en hızlı Japon motosikletleri ve markanın karakteristik yeşil rengi akıllara gelir. Günümüzde Kawasaki Ninja HR2 ile seri üretim en hızlı motosikletlerden biri de model ailesinde yer alırken, bu çılgınlığın daha “ehli” versiyonu olarak değerlendirilebilecek Sport Tourer versiyonu olan Kawasaki Ninja H2 SX SE, 2023 yılı itibarıyla 1 milyon TL’yi aşan fiyatıyla besin zincirinin en üstündekilere uygun olduğunu gösteriyor. Ninja H2 SX SE’nin hem güç hem de yakıt verimliliği sunmak üzere tasarlanan Balanced Supercharger’lı motoru, maksimum 200 PS güç sağlıyor. Düşük-orta menzile odaklanan ayar, sokak sürüşü durumlarında performanstan daha çok günlük kullanılabilirliğe öncelik veriyor ve Ninja 1000SX ve Versys 1000’inkini aşan yakıt verimliliğine ulaşılmasına yardımcı oluyor.

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

VHA, ESS, TPMS gibi teknolojileriyle çok daha kolay ve güvenli sürüş sunan motosiklet, Brembo Stylema Monoblok Kaliperler ile de etkin bir yavaşlama sunuyor. Kawasaki’nin yarı aktif elektronik süspansiyon sistemi Skyhook KECS, BSD (Kör Nokta Uyarıcısı), ACC (Adaptif Cruise Control) ve Kawasaki mühendisliğinin her teknolojisinin yer aldığı Ninja H2 SX SE kesinlikle bu dünyadaki en kapasiteli motosikletlerin başında geliyor.

{106758}

KTM 1290 Super Adventure R: Dakar Fatihi!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Dünyanın en zorlu rallisi olarak bilinen eski adıyla Paris-Dakar, günümüzdeki ismiyle Dakar Rallisi’nin, motosiklet dalında en fazla şampiyonluğu bulunan motosiklet markası KTM, Avusturya menşei bir şirket. Sadece yol dışındaki şampiyonalarda değil, pistlerde de sayısız şampiyonluğu bulunan KTM, özellikle Duke serisi ile daha ulaşılabilir seviyelere inerek markanın daha geniş kitlelerle buluşmasını sağlamıştı. Ancak şunu da unutmamak gerekiyor ki KTM, Touring ve Enduro motosikletlere en fazla uzmanlaşmış marka olarak tanınır. Ve bu durumda KTM’nin model serisinin en üstünde 1290 Super Adventure R yer alır. Hafifliği ve kullanım kolaylığı ile eşsiz bir maceraya atılmak için yarış stili bir görünümde tasarlanan motosiklet, markanın “Ready to Race” karakterini yansıtıyor. 1301 cc’lik motoru 159 HP güç üretiyor. WP X-Plor 48 mm ayarlanabilir ön süspansiyonları ve LED aydınlatmaları gibi özellikleri onu yoldan çıkmaya uygun hale getiriyor.

Triumph Rocket 3: Büyük Ağabey!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Bazen, hiç ilginiz olmasa da heybetli tasarlanmış ürünler bir anda nefesinizi kesebilir. 3 silindirli motosikletleriyle ünlü İngiliz markası Triumph için de bu geçerlidir. Özellikle de söz konusu olan Rocket 3 ise bu durum tamamen anlaşılabilir sayılır. Triumph’un Classic serisinin zirvesindeki büyük ağabey olan Rocket 3, devasa arka tekeri kadar 2458 cc’lik (2.5 litrelik) 3 silindirli motorunun heybetiyle de bir anda tüm bakışları üzerinde topluyor. R ve GT versiyonlarında satılan Rocket 3, 165 HP güce sahip olsa da esas vurucu olan kısım; 221 Nm’lik tork değeri. Düşük hızlarda yüksek viteslerde de kolaylıkla ivmelenebilen Triumph Rocket 3, brütal bir motosiklet kullanım keyfi sunuyor.

Peugeot XP400: SUV Gibi Scooter!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Peugeot, sadece binek otomobillerindeki SUV modelleriyle değil, scooter’larında da SUV’a odaklanıyor. Peugeot XP400 serisi de bunun kanıtı. GT ve Allure uzantılı bu seri, premium şehir içi scooter ve motosikletler arasında bir yere konumlandırılıyor. Tasarımında tam LED ışık imzası, gündüz farlarıyla ve arkadaki 3 pençesiyle markanın genel tavrına uyum sağlıyor. Bu maxi scooter atletik bir siluete ve maceracı bir görüntü veren keskin hatlara sahip. Büyük tekerlekleri ve ABS’yi de kapsayan etkili frenleriyle hızlı şehir sürüşleri kadar, kırsalda da scooter keyfinin yaşanabilmesini sağlıyor.

Bajaj Dominar: Hindistan’dan Dünyaya Açılan Dev!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Son 10 yılda Türkiye’de ilk motosiklet ehliyetini alan ya da 2 tekere yeni başlayanların en fazla tercih ettiği markaların başında Bajaj ve model olarak da Pulsar’ın geldiğini gözlemliyoruz. Forbes’un “Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi” listesinde yer alan Bajaj Auto, Hindistan’ın en büyük, dünyanın da dördüncü en büyük motosiklet üreticisi konumunda yer alıyor. Türkiye’de Kuralkan tarafından temsil edilen Bajaj, Pulsar ile geniş kitlelere hitap ederken, Dominar modeliyle de bir üst segmente hitap ediyor. 250 ve 400 cc’lik seçeneklerdeki Bajaj Dominar, dayanıklı şasisi ve kolay kullanımıyla dikkat çekiyor.

CF Moto 250 NK: İlk Motosiklet Alacakların Odağında!

Macera Tutkunları İçin En İyi Motosikletler

Türkiye’de motosiklete yeni başlayanların odak noktasına aldıkları CF Moto, 1989’de Çin’de kurulmuş bir şirket. Fiyat/performans anlamında özellikle ehliyetini yeni almış olan ancak Japon markalarına bütçesini ayırmak istemeyenlerin dikkatini çeken CF Moto’nun 250 ile 800 cc arasındaki seçenekleri arasında 250 NK modeli öne çıkıyor. Mavi ve siyah renk seçeneklerinde, 4 zamanlı sıvı soğutmalı, 9200 d/d’de 19.5 kw güç üretebilen motor bloğu ile beklentilerinin üzerinde bir performans sağlayan CF Moto 250 NK, vitesli bir motosikletle rüzgarı hissetmek isteyenler için ideal.

{5808}

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları