preloader

B&B İtalia ve 50 Yıllık Tarihi

20.04.2016

Yazı Boyutu:


<h2>B&amp;B İtalia ve 50 Yıllık Tarihi</h2>
İtalyan mobilya endüstrisinin en yenilikçi markalarından <a href="http://www.bebitalia.com">B&amp;B Italia</a>’nın 50. yılını Milano Design Week sırasında bir film, sergi ve kitapla kutladı. OGGUSTO olarak Milano’da ziyaret ettiğimiz markanın 50 yıl içinde tasarladığı en ikonik tasarımlara göz atarak kutlamaya dahil olduk.
Yaratıcılığı, yeniliği ve teknolojiyi mükemmel bir şekilde harmanlayarak hem modern hem de köklerine saygılı bir marka olan B&amp;B Italia, 1966 yılında Piero Ambrogio Busnelli tarafından kuruldu. Busnelli’nin amacı, dünyadaki endüstriyel tasarıma kalite ve sofistike bir görünüm getirmekti.

Yıllar içinde Busnelli’nin bu hedefi, ikinci jenerasyon tarafından da benimsendi ve geliştirildi. Böylece B&amp;B Italia, dünyanın en popüler global markalarından biri haline geldi.

B&amp;B Italia, özellikle yenilikçi oturma çözümleri üretmesiyle ünlü. Bir tasarımın araştırma, geliştirme, prototiplendirme ve sanayileşme süreçlerinin tümünü yönetiyor.

B&amp;B Italia’nın tasarım anlayışını gözler önüne seren ve Didi Gnocchi tarafından yönetilen “B&amp;B Italia. Poetry in The Shape. When Design Meets Industry” adlı belgesel filmse, markanın kurucusu Piero Ambrogio Busnelli’nin hayatından başlayarak B&amp;B Italia’nın 50 yıllık marka hikayesini anlatıyor.

“The Long Life of Design in Italy. B&amp;B Italia 50 Years and Beyond” adlı kitapsa Giorgio Busnelli ve Antonio Citterio, Renzo Piano, Mario Bellini, Gaetano Pesce, Patricia Urquiola, Pierluigi Cerri, Vincent Van Duysen, Jay Osgerby, Doshi Levien, Jeffrey Bernett ve Londra’daki Design Museum’un direktörü Deyan Sudjic gibi isimlerin de katkısıyla yazılmış.

B&amp;B Italia, sadece alanında isim yapmış, usta tasarımcılarla değil genç isimlerle de çalışarak yeni tasarımcılara büyük bir şans veriyor. Yaratıcılığı, kaliteyi ve fonksiyonelliği bir araya getiren marka, her bir tasarımla en ince detayına kadar ilgileniyor. B&amp;B Italia’nın en önemli özelliği de, aldığınız her bir ürünü uzun yıllar boyunca kullanabilmeniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları