preloader

Paris Restoran Önerileri: Laurent André

01.10.2019
Paris Restoran Önerileri: Laurent André

Yazı Boyutu:

Raffles Hotel Le Royal Monceau’nun leziz menülerinin yaratıcısı Executive Şef Laurent André, Paris’in lezzet duraklarını OGGUSTO için özel olarak yazdı.

Kendi restoranınızda misafir olsanız hangi yemekleri tercih edersiniz?

“Carbonara stili Tortellini, Bianchetto trüflü ve mercanköşklü d’Alba, Mountain cheek bacon

Paris Restoran Önerileri: Laurent André

Bir Michelin yıldızlı İtalyan restoranı İl Carpaccio, 30 yıl önce kapılarını açtı. Raffles Hotel’de bulunan restoranın mekan dekorasyonu insanın ruhunu okşuyor. İtalyan mutfağını sevenler mutlaka buraya uğramalı.

Paris’te vazgeçilmez lezzet duraklarınız nereler?

“Lezzetli bir Fransız mutfağı için La Causerie. Restorandan en sevdiğim ise Lièvre à la royale.”

Paris Restoran Önerileri: Laurent André

Chez Geraud’un renkli dükkanı Paris’in 16. Bölgesi’nde müşterilerini ağırlıyor. Zarif ve şık bir dekora sahip olan mekan, tipik bir Paris restoranı. Yemekleri olduğu kadar içecekleri de bir o kadar güzel olan restoranda alacağınız hizmetten çok memnun kalacaksınız.

Romantik bir buluşma için nereye gidilir?

“İnanılmaz bir Paris manzarasıyla Maison Blanche

Paris Restoran Önerileri: Laurent André

Görkemli Champs Elysées Tiyatrosu’nun çatısında yer alan Maison Blanche, Eyfel kulesiyle beraber muhteşem bir Paris manzarasına sahip olmasıyla romantik buluşmaların vazgeçilmezi haline geliyor. Yemek servisinin de çok iyi olduğu mekanda, Eyfel kulesine karşı keyif yapmak paha biçilemez.

{771971}

Keyifli bir kahve molası için nereye gidilir?

“Opera Garnier’in yanındaki Café de la Paix, gerçek bir kurum.”

Açılışını 1862’de İmparatoriçe Eugenie ile yapan Café de la Paix, mevsimlik ürünler üretmeye dayalı anlayışı benimsiyor. Mekanın caddeye bakan sandalyeleri ve manzarası kahve keyfi için ideal.

Pazar kahvaltısı için nereye gidilmesi gerekir?

L’atelier Des Pains, genellikle Pazar kahvaltılarımı yaptığım bir yer.”

Paris Restoran Önerileri: Laurent André

Burayı kısaca anlatmak gerekirse; etkili, lezzetli ve basit! Bir kez gördüğünüzde hemen içinizde bir gitme isteği uyandıran mekan, kaliteli ürünleriyle lezzetli seçenekler sunuyor. Farklı ekmek ve kahvaltılık seçenekleriyle, kahvaltı için mükemmel bir restoran.

Yabancı misafir hangi restoranda ağırlanır?

“Hala geleneksel bir Paris brasserie dekorunu koruyan Bouillon Chartier.”

Paris Restoran Önerileri: Laurent André

2016’da 120. yılını kutlayan Chartier, yabancı bir misafirin Paris’i tanıması için en doğru adreslerden biri. Masanızı başka müşterilerle paylaştığınız mekanda, eşyalarınızı oturduğunuz yerin üzerindeki raflara koymanız mümkün. Sipariş alma tekniği de çok farklı olan mekanda, siparişi masaların üzerine yazıyorsunuz ve orada hesaplanıyor. Yemeklerin çok leziz ve fiyatların uygun olduğu mekan denemeye değer.

{8880}

Hangi pastaneye gidilir?

Pierre Hermé! Aynı zamanda benim restoranım olan Il Carpaccio’da da bütün tatlılara imzasını atmış olan bir pastane.”

Paris Restoran Önerileri: Laurent André

Makaronlarıyla ünlü olan pastanede çeşit çeşit makaronları yemeniz mümkün. Pastaları mutlaka tadılmalı özellikle Ispahan’ı çok lezzetlidir. Bu küçük pastanede hizmet ve servis mükemmel. Paris’e yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

En doğru lezzet kaçamağı neresidir?

La tête dans les olives’e bir uğrayın. Arkadaşım Cédric Casanova’nın güzel bir butiği. Burada değişik zeytinyağları ve İtalyan ürünleri deneyebilirsiniz.

Paris Restoran Önerileri: Laurent André

Cédric Casanova nefis yağları, füme, kurutulmuş balık, keklik otu ve Sicilya spesiyellerini üretmek için Batı Sicilyalı zeytin yetiştiricileriyle çalışıyor. Paris’te benzersiz bir İtalyan deneyimi yaşamak istiyorsanız gidilmesi gereken yerlerden biri La tête dans les olives.

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları