preloader

En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

01.06.2019
En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

Yazı Boyutu:

D Catering Events’in kurucuları Sevil Deniz ve Elif Tapan ile bir araya gelerek markalarını ve pandeminin catering sektörüne olan etkilerini konuştuk.

D Catering Events’i nasıl kurdunuz?

Sevil Deniz: Elif Tapan ve Sevil Deniz olarak Turizm ve Gastronomi sektöründe yaklaşık 30 yıla yakın bir geçmişe sahibiz. Ben işletme, turizm ve otel işletmeciliği, gastronomi, iletişim ile ilgili konularda eğitimler aldım. Uzun yıllardan bu yana Turizm ve Gastronomi konusunda danışmanlık vermekteyim. Sevgili Elif Tapan’ın Cordon Bleu’ mezunu olması ve ülkemizde özel davetler veren ilk firmalardan birini işletmiş olması her zaman bizi bir adım öne çıkarıyor.

En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

Gezgin ve damak tadına düşkün, yemek yapmayı ve tattırmayı seven iki insanın yolları çok spontane bir şekilde birleşti. Beraber projeler üretirken bir anda kendimizi davet hazırlıkları içinde bulduk. İkimiz de dünyayı gezip, aynı zamanda yemeğin izini süren insanlarız. Yıllanmış bir şarabın, harika bir şampanyanın, tadı damağınızda kalan deniz mahsullerinin ardından farklı keşiflere çıkarız. Menüler konusunda üstadım Elif nezaketinden bana fikrimi sorsa dahi, kendisine olan güvenimden dolayı gözüm kapalı menüyü kendisine emanet ederim.

En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

Markanızın catering sektöründeki farkınız ne?

Elif Tapan: D Catering Events olarak kişiye ve kurumlara özel tailor made hizmetler sunuyoruz. Taleplere göre sıra dışı sunumlarla akıllarında olan konsept bile bir anda misafirlerimizin hafızasında farklı bir boyuta geçiyor. Hazırladığımız sunumlarda fabrikasyon ürünlere fazla yer yok. Doğal ve ev yapımı ürünler tercih ediliyor. Yapılan her tadım aynı gün üretilip taze olarak misafirlerimize sunuluyor.

En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

Catering sektöründe yakın gelecekte ne gibi yenilikler ve trendler göreceğiz?

Elif Tapan: Yaşanan pandemi süreci evlerde “casual” veya “fine dining” her türlü yemek organizasyonuna ilgiyi ve gereksinimi arttıracak. Kişiye özel şefler, şeflerin evinde veya özel mekanlarda kontrollü kurulan, daha az kişiye güvenli lezzet sunulan sofralar ön plana çıkacak.

Menünüzün imza yemeği nedir?

Elif Tapan: Kişilere davet temasına, mekana, mevsime tüm faktörlerin ortak bölenlerine göre tasarlanan menülerimizde tek bir imza yemek var demek bilgi birikimimize haksızlık olur. Dolayısıyla her menünün imza yemekleri var ve trendlere göre her zaman yenileri eklenmekte.

En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

Yemek hizmeti dışında masa kurma, yemek takımı, çiçek, süs vs. gibi hizmetler veriyor musunuz?

Sevil Deniz: D Catering Events olarak, kurumsal firmalara atölye çalışmaları düzenlemekteyiz. Şirket Müdürlerine, Genel Müdürlerine Elif yemek dersleri veriyor. Yoğun iş tempoları içinde disipline alışmış olan CEO’lar bile yemekleri hazırlarken çok eğlenceli zamanlar geçirebiliyorlar. Yeni evlenecek olan gelin adayları için ise davet planlama, menüden masa süslemeye, müzikten ikram planına, misafir ağırlama sanatı konularında eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimleri ufak gruplar için olabileceği kadar bireysel de tasarlıyoruz. D Catering Events olarak ufuk açıcı ve keyifli aktiviteler olmasına büyük özen gösteriyoruz. Davet, organizasyon ve düğünlerimizde temalı süslemeler gerçekleştiriyoruz. Çiçeklerle yapılan sıra dışı sunumlar, süslemeler ise bizim için ayrı bir zevk…

En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

Sizce catering firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Elif Tapan: Özellikle Catering hizmetleri konusunda deneyimli, hijyen kuralları konusunda titiz hizmet veren firmalar tercih edilmeli. Hizmet almadan davetin büyüklüğüne göre deneme yapılmalı.

En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

Pandemi ile birlikte sektörde ne gibi değişimler yaşandı?

Sevil Deniz: Pandemi sonrası her sektörde olduğu gibi Catering sektörü de oldukça etkilendi. Hizmet verdiğimiz müşterilerimiz kendi evlerinde davet vermeyi uygun gördükleri için dış mekanlardaki davetlerimizi daha çok evlerde yapmaya başladık.

Yeni uygulamalarınız var mı? Talepte artış oldu mu?

Elif Tapan: Bir Catering firması her zaman hijyen kurallarına uygun olarak çalışmak zorundadır Pandemi olsa da olmasada. Yıllardır sektörde eğitmen, şef, yazar, turizm ve gastronomi sektörünün nabzını tutan, içinde olan kişiler olarak Pandemi’den sonra servislerimizi günümüz şartlarına uygun hale getirmek için gerektiğinde tek kişilik paketli sunumlar hazırladık, gerektiğinde personelsiz, hazırlama etapları açıkça belirgin davet paketleri oluşturduk.

En İyi Catering Firmaları: D Catering Events

Evet, pandemi sonrası değişik talepler de gelmeye başladı. Tekne davetleri için tek kişilik özel menüler hazırlamaya başladık. Doğayla iç içe olmayı sevenler için özel piknik sepetleri hazırlıyoruz. Barbeque partisi hazırlamamızı isteyenler de oluyor! Sadece tek kişilik sunumlarla tatlı büfesi isteyenler de oluyor. Bahçe davetleri ve boğaz turları oldukça rağbet görüyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları