preloader

2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

04.02.2022
2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Yazı Boyutu:

Feng Shui Dünyası‘nın kurucuları Ferda Ünsal ve Işıl G. Alfar Kaplan yılında yaşam alanlarımızda yapacağımız değişiklikler için dekorasyon pusulası hazırladılar.

1 Şubat’ta başlayarak 21 Ocak 2023’e kadar sürecek olan Kaplan yılında bizleri neler bekliyor? Evlerimizde yapacağımız değişikliklerde hangi renk, doku ve elementlere ağırlık vermeli, mekân tasarımında hangi yönlerin gücünden yararlanmalı, huzurlu ve sağlıklı bir ortam yaratmak için dekorasyonda nelere öncelik vermeliyiz?

“2022’de, Kaplan burcu, su elementinin etkisine giriyor. Su elementi, iletişim konusunda tüm becerilerimizi sergilemenin, duygularımızı akılcı yönetmenin, temkinli ve cesur olmanın gerekliliğini gösteriyor. Bu dönem, dünyaya yeni bir anlayış getirme gayretinin artmasıyla birlikte, gerçek bilginin ne kadar değerli olduğunun farkına varmamızı sağlayacak. Su elementi, dürüst, şeffaf, özgür ve akışta olma duygularını tetikleyecek. Geçmiş ve gelecek, yaşlı ve genç nesiller arasındaki köprü gibi, bir yerden başka bir yere gitmek için gereken enerjiyi yaratacak. Su Kaplanı yılı, akış halinde olmak, doğru seçimler yapmak, yaşamı güzelleştirmek, değişime uyum sağlamak, yeni deneyimler kazanmak ve kendimizi geliştirmek için fırsatlar sunacak.”

Su Kaplanı Yaşamımıza Neler Getirecek?

  • Sorumluluk almak,

  • Adil ve güvenilir olmak,

  • İtibarımızı korumak,

  • Geçmişten ders almak,

  • Sevgi bağlarımızı güçlendirmek,

  • Cesur ve kararlı olmak,

  • Araştırmak, bilgi üretmek ve paylaşmak.

Mavi ve Yeşil Tonlarını Bir Arada Kullanın

2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Designers Guild

Yılın haritasında en baskın olan element ağaç. Yüksek bir rekabetin ve çekişmeli ilişkilerin yoğun olacağını gösteriyor. İkinci olarak baskın olan element su. Güçlü iletişimle pek çok anlaşmazlığın çözülebileceğini müjdeliyor. Bu iki element birbirini üreten döngüde. Yani dekorasyonda mavi ve yeşil tonlarının bir arada kullanılması öneriliyor.

Mudo

Satın Al

Gaen Studio

Satın Al

Fern&Co.

Satın Al

Ahşap Dokuları Metallerle Dengeleyin

2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Madam Stoltz

Yılın element haritasında metal ve ateş elementleri eksik. Bu nedenle evlerde ahşap materyallerin metalle dengelenmesi de şart. Metalin yokluğu, akılcı çözümlerin eksik olduğunu gösteriyor. Pirinç, bakır, gümüş aksesuarları artırarak dekorasyonda rasyonel düşünmeyi destekleyebiliriz. Metal elementi olan beyaz, gri tonları, lame ve dore aksesuarlar ortama pırıltı katacaktır.

Vakko

Satın Al

Har Sanat

Satın Al

H&M

Satın Al

{774531}

Ateş Elementini Mekâna Dahil Edin

2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Original BTC

Kaplan yılında ateş elementinin yokluğu kaynakların yetersizliğini gösteriyor. Öte yandan, sıcak bir element olan ateş bir mekânda yoksa, o mekânda neşe ve sevgi ortamı yaratmak çok zor olur. Bu nedenle şömine veya mumlarla ateş elementini mekâna dahil edebilirsiniz. Işıkları artırarak ortamı yumuşatmak, ilişkilerde de çatışma yerine empati kurma ve iletişime açık hale gelmeye yardım edecektir. Ateşin renkleri olan parlak kırmızı, turuncu, mor ve sarı renkler ortamı canlandıracaktır. Dengeleyici element olarak toprak, kristaller ve doğal taşlarda, seramik ve porselen aksesuarlarda kendini hissettirecektir.

Fiolas

Satın Al

Cumba Selection

Satın Al

Mudo

Satın Al

Renk Değişikliklerinde Ateşin Tonlarından İlham Alın

2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Jane Churchill

Kaplan yılında mekânların güneyinde gelişme ve mutluluk yıldızı konumlanıyor. Bu da itibar, güç kazanma, fırsatlar, başarı, motivasyon, kaynakları verimli kullanma, gelişme ve tamamlama, mutlu olaylar yaşama şansı yaratıyor. Bu yönlerde ateş renkleri, mum ve ışıklarla dekorasyonu beslemek gerekiyor.

Mudo

Satın Al

Grace Brands

Satın Al

Hamm

Bekar Evlerinde Canlı Yeşil Bitkilerle Ahşap Dokuları Harmanlayın

2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Becquet

Bu sene güneydoğuya ise aşk ve eğitim yıldızı denk geliyor. Yani akılcı ve yaratıcı yönlerin gelişmesi, eğitim ve kişisel gelişim alanlarında başarı, hoşgörü, aşk ve romantizm için bu yönün gücünden yararlanabilirsiniz. Ayrıca yine bu yön, bekarlar için evlilik şansı yaratıyor. Canlı yeşil bitkilerle ahşap aksesuarların uyumlu birlikteliği bekarlar için, ateş rengi ve çift objelerin kullanımı ise evliler için dekorasyon önerileri arasında.

Ribbon Flowers

Satın Al

Mediterra Botanic

Satın Al

Botanikamo

Satın Al

Çalışma Bölümünüzü Evin Kuzey Köşesine Taşıyın

2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Jonathan Adler

Bu sene kariyer ve başarı yıldızı kuzeyde yer alıyor. Çalışma alanlarını yenilemek isteyenler evin bu yönünde kendilerine yeni bir home office düzeni yaratabilir, mavinin tonları, su renkleri ve siyahı bu alanda metal elementleriyle bir araya getirebilir.

TAGS Design

Satın Al

Mudo

Satın Al

Studio Tim Tim

Satın Al

Kuzeydoğuda Toprak Tonlarıyla Ateş Renklerini Bir Araya Getirin

2022 Kaplan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Boråstapeter

Zenginlik yıldızının bu sene konumlandığı yön ise kuzeydoğu. Evin bu kısmı maddi kaynakların artmasına, mutlu ilişkilere, sağlıklı bir yaşama ve kişisel gelişime olumlu bir zemin yaratıyor. Güzel bir bereket kavanozu hazırlayıp kuzeydoğuya yerleştirebiliriz. Ateş ve toprak tonlarıyla kurgulanmış bir dekorasyon evin bu bölümü için bir ideal bir seçim.

Yargıcı

Satın Al

Mudo

Satın Al

Wohha

Satın Al

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları