preloader

JP Morgan Metaverse Evreninde Yerini Alıyor

18.02.2022
JP Morgan Metaverse Evreninde Yerini Alıyor

Yazı Boyutu:

ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, blockchain tabanlı sanal evren Decentraland’da ofis açarak Metaverse çılgınlığına katılan şirketler arasında yerini aldı. Böylelikle ilk kez bir Metaverse platformu kendi bankasına sahip olmuş oldu.

Dünyanın en büyük bankası olan New York merkezli JP Morgan, Onyx ismiyle ilk Metaverse şubesini açtı, böylelikle müşteriler Ethereum tabanlı hizmetlerden sanal ortamda da yararlanabilme fırsatına sahip oldu. Banka henüz aktif olarak hizmet vermiyor olsa da yakında Metaverse dünyasının ekonomisini yönetebileceği öngörülüyor.

JP Morgan yayınlamış olduğu raporda teknolojinin hâlâ geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Fakat buna rağmen Metaverse’de çok büyük fırsatlar oluğunu belirten JP Morgan, açıklamalarında Metevarse teknolojilerindeki ekonomiyi ifade eden “metanomik” ifadesine de yer verdi. Bunun yanı sıra gerçek dünyada yapılabilen finans işlemlerinin ilerleyen zamanda sanal dünyada da geçekleştirilebileceği ile ilgili açıklamalar yaptı. Bu konu özelinde JP Morgan “Zamanla sanal emlak piyasası, kredi, ipotek ve kiralama sözleşmeleri dahil olmak üzere fiziksel dünyadaki gibi hizmetler görmeye başlayabilir” dedi.

JP Morgan Metaverse Evreninde Yerini Alıyor

JP Morgan’ın Metaverse dünyasında hizmet vermeye başlayacak ilk banka olması haricinde; Samsung, Nike ve Burger King gibi büyük şirketler de Metaverse platformunda sanal mağazalarıyla yerini almaya devam ediyor. Bunun yanı sıra daha birçok şirketin Metaverse dünyasına girmek için hazırlık yaptığı biliniyor.

{774498}

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları