preloader

Evden Çalışırken Giyebileceğiniz Kıyafetler

27.08.2021
Evden Çalışırken Giyebileceğiniz Kıyafetler

Yazı Boyutu:

Evden çalışırken verimliliğinizi etkileyen faktörlerden birinin kıyafetleriniz olduğunu biliyor muydunuz? Verimli bir çalışma için evden çalışırken giyebileceğiniz rahat ve şık önerilerimizi inceleyin.

Size basit ve önemsiz bir detay gibi gelebilir ancak araştırmalara göre ofis ortamından uzakken çalışanların en sık şikayet ettiği noktalardan biri “rehavete kapılmak”. Bunun önüne geçmek için ilk adım, güne uyku modundan sıyrılarak başlamak olacaktır. Yani işe koyulmadan önce üzerinizi değiştirmeyi ancak tercihlerinizi yine rahat kıyafetlerden yana yapmayı unutmayın. Önerilerimize göz atarak bu işi hem konforlu hem eğlenceli hem de şık bir hale getirebilirsiniz!

Kumaş Tercihinize Özen Gösterin

Evden Çalışırken Giyebileceğiniz Kıyafetler

Satın Al / Satın Al

Çalışırken motivasyonunuzun olumsuz etkilenmemesi için sağlanması gereken şartlar arasında ortam sıcaklığı ve rahat oturma pozisyonu gibi unsurlar bulunuyor. Ancak bu şartlar sağlansa bile sizin seçimleriniz konforlu değilse konsantrasyonunuz yine kolaylıkla bozulacaktır. Bunun için kıyafetlerinizde hem vücut ısısını dengede tutan hem de rahat hareket etmenizi sağlayan pamuklu, esnek ve rahat kumaşlar tercih etmelisiniz.

Toplantısız Günlerde Rahatlığı Ön Planda Tutun

Evden Çalışırken Giyebileceğiniz Kıyafetler

Satın Al / Satın Al

Evden çalışırken bazı günler yoğun toplantı trafiklerinde, bazı günler ise kendinizle baş başa kalacağınız sakin bir tempoda geçebilir. İşte bu günlerde dilediğinizi giyebilirsiniz! Ancak takım elbise giymeyeceğiniz gibi pijamalardan da uzak durmaya devam etmelisiniz. Çünkü pijama ve benzeri kıyafetler kendinizi daha az konsantre hissetmenize sebep olur. İşe başlamadan önce basit bir kıyafet değişimiyle rahat bir tişörte geçiş yapabilirsiniz.

Önemli Toplantılarda Rahat Şıklığı Tercih Edin

Evden Çalışırken Giyebileceğiniz Kıyafetler

Satın Al / Satın Al

Rutin ekip toplantılarınızın dışına çıkan önemli toplantılarda giyiminize biraz daha özen göstermeniz gerekir. Bu gibi durumlarda çok salaş tişörtler sizi özensiz gösterecektir. Ancak özensiz görünmekten kaçınmak için illa rahatsız bulduğunuz kıyafetleri giymek zorunda değilsiniz. Erkekler için keten gömlek veya Polo yaka bir tişört, kadınlar içinse şık salaş bir bluz özenli görünmeyi sağlarken rahatlıktan da ödün vermeyecektir.

Alternatiflerinizi Çeşitlendirin

Evden Çalışırken Giyebileceğiniz Kıyafetler

Satın Al / Satın Al

Ofise gittiğiniz günleri düşündüğünüzde “Bazı günler nasıl da özenerek hazırlanırdım…” diyorsanız ve o günlere özlem duyuyorsanız evden çalışmayı da eğlenceli hale getirebilirsiniz. İlk olarak ofis tarzınızı eve uyarlarken daha rahat alternatiflere yönelebilirsiniz. Athleisure modası bunun için biçilmiş kaftan! Rahat ve cool kıyafetleri şık parçalarla birlikte kullanarak oluşturulan bu stille “Şık olmak hiç bu kadar rahat olmamıştı!” diyeceğinize eminiz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları