preloader

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

12.04.2020
Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Yazı Boyutu:

Evde olduğunuz zamanlarda şıklığınızdan ödün vermeyin! Sizi en çok mutlu eden ev stilinizi keşfederek günü daha motive şekilde geçirebilirsiniz. Evinizde hem şıklığı hem de rahatlığı yakalayabileceğiniz stil kurallarını bir araya getirdik.

Dört tarafı duvarlarla çevrili olsa da herkesin evi, kendi özel adasıdır aslında. Günün stresinden uzaklaştığı, kurallarını kendi koyduğu, şehrin temposunda kaybettiği zamanı geri kazandığı yer… Özellikle de son zamanlarda tüm hayatımızı eve sığdırmışken ev, “rahat” olduğunuz ve hissettiğiniz yer olmalı.

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Vakko Loungewear

Belki de bu yüzden yapılması gereken şeylerden biri evde sizi rahat ve mutlu hissetiren kıyafetleri tercih etmek. Güne pijamalarla devam etmek yerine size uygun stili bularak, daha huzurlu ve kesinlikle daha işlevsel bir gün geçirebilirsiniz. ‘Çok düşünülmüş’ kalıplardan uzak; uyuma, kumaşına dikkat etmediğiniz hatta eskimesine rağmen sırf siz çok seviyorsunuz diye giymekten asla bıkmadığınız her şeyi giyebilirsiniz. İşte evde hem şıklığı hem de rahatlığı tadacağınız stil kodları…

{772938}

Sade giyinmeyi sevenler!

Evde olmanın, ev kıyafetleri giymenin bir diğer güzelliği ise rahatlığın yanında sadeleşebilmektir. Yıllar boyu alınan her şeye tezat ‘hiçbir şey yok’ dediğiniz dolabınızda evde giyebileceğiniz bir şey mutlaka vardır ve asla daha fazlasını aramazsınız.

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Sankt

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Lando

Çünkü aslında farkında olmadan sadece zihninizi değil, bedeninizi de karmaşanın ve kaosun içinden uzaklaştırmaya, rahatlatmaya ve sadeleştirmeye ihtiyacınız olur.

“Sadelik, zarafetin ilkesidir.”

Coco Chanel

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Modanın ve trendlerin yön verdiği dış dünyada da aslında bu sadeliğe ve rahatlığa ihtiyaç var. ‘Az, çoktur’ felsefesinden yola çıkıldığı zaman şıklığın geri plana itildiği fikri oluşsa da aslında doğru tasarımlar seçildiği zaman ikisini bir araya getirmek oldukça kolay.

{772940}

Desenli kıyafetlere şans verin

Bu dönemde yaşadığımız zorluklar ne olursa olsun, evde kendini sosyal mesafenizi ve karantinanızı oluştururken psikolojik olarak enerjiyi ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için de desenli kıyafetlerin gücünden faydalanmak için en uygun zaman bu olabilir. Eğer bugüne kadar büyük desenlerden kaçındıysanız önce detaylarla başlayın.

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Mono

Podyumlardan vitrinlere taşınan büyük desenleri ev şıklığına uydurmanın en kolay yolu kilit parçalardır. Ne de olsa “Creative Manifesto” adı altında herkesin kendi kurallarını koyduğu bir moda serüvenine adım attık. Bunun için desen kullanırken kendinizi daha rahat hissetmek istiyorsanız bol kesimler, yumuşak kumaşlar, soft renkler bu manifestoyu coşkuyla kutlamanız için yardımcı olacaktır.

Slow Fashion ile tanışın

Hareketliliğin arasında dinginleştiren tasarımlar da size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Daha iyi hissettiğiniz için de eve girdiğiniz an kıyafetlerinizi değiştirme ihtiyacı hissetmezsiniz. Bu yüzden gardırobunuzda size bu hissi verebilen parçalarınıza bir yenisini eklemekten asla çekinmeyin.

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

one square meter

Genellikle belirli markalara yöneliyorsanız da biraz yenilik yapıp farklı markaları tercih edebilirsiniz. Bir marka kendi hikayesini anlatırken sizin hikayeleriniz için de boş sayfalar bırakabiliyorsa stilinize çok farklı anlamlar katabilir. one square meter,, Sankt, Mono gibi markalar bu konuda sizin için güzel alternatifler olacaktır.

Modu yükselten renkleri tercih edin

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Baby Fou

Ruh halinizi yansıtan renkleri giydiğinizi hiç fark ettiniz mi? Kulağa önemsiz gelse de kombinlerinizde renk kullanmak enerjinizi anında değiştirecektir.

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Alexander Wang

“Ofiste, evde veya bir müşteri ile buluşurken renkli giyinmekten kaçabilirsiniz ancak kişisel ruh haliniz önce sizi sonra çevrenizdekileri etkiler” diyen Pantone Renk Enstitüsü’nün Genel Müdürü Leatrice Eiseman, sabah kalkıp güne enerjik başlamak için turuncu, kırmızı ve sarı gibi sıcak tonları tercih edilmesi gerektiğini söylüyor. Bu öneriyi renkli kıyafetlerden genelde uzak durup ama denemek için bir fırsat arayanlar kesinlikle uygulamalı.

{772420}

Turuncu, kırmızı, sarı gibi daha sıcak tonlar aktiviteye bağlıdır. Sizi hareket ettirmek, adrenalin pompalamanızı sağlamak için gerçekten iyidir. Maviler veya mavi tonlarını barındıran yeşil tonlar rahatlatıcıdır.

Kıyafetinize uyumlu renkli bir ayakkabı giymek de modunuzu yükseltecektir. Beymen Collection’ın kapsül koleksiyonu “Pantofla” ile ev kombinlerinize stil sahibi sofistike bir dokunuş katabilirsiniz.

Evde Şık ve Rahat Olmanın Kuralları

Satın Al

Miray Petrini
Miray Petrini Tüm Yazıları