preloader

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Yılbaşı Sofrası Kurdu

16.12.2021
Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Yılbaşı Sofrası Kurdu

Yazı Boyutu:

Sofralara imza dokunuşlar katan Tables and Settings markasının kurucusu Neslihan Torun Kaya’nın OGGUSTO’ya özel hazırladığı yılbaşı sofrasından ilham alın.

En özel anların paylaşıldığı sofralara imza dokunuşlar katmak isteyenlerin ilham aldığı, trendleri takip ettiği, markalarla kullanıcılarının buluştuğu Tables and Settings platformunun kurucusu Neslihan Torun Kaya, özel bir yılbaşı sofrası hazırladı. Yılbaşı gecesi için şık bir sofra yaratmak için; beyaz, altın ve gümüş renginin hakimiyetindeki masadan ilham alın…

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Yılbaşı Sofrası Kurdu

Neslihan Torun Kaya

Sofrayı hazırlarken nelerden ilham aldınız?

Hazırladığım tüm sofralarda olduğu gibi yeni yıl sofralarımda da ilk akla gelenden farklı, alternatif tasarımlar yapmayı tercih ediyorum. Ve hazırladığım sofraların bir teması ve hikâyesi olmasına özen gösteriyorum. Sanırım Tables and Settings’in kısa zamanda birçok sofra meraklısı ile buluşmasının sebebi de sofralardaki bu detaylar.

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Yılbaşı Sofrası Kurdu

Bu sofranın da çıkış noktası beyaz ve saat on iki oldu. Beyaz çünkü, kış temasına ve yeni yıla en yakışan renklerden birisi. Saflığın, temizliğin simgesi olan beyaz, kışın doğayı örtü gibi örten karı da temsil ediyor. Yeni yıl akşamı tüm hazırlıklarımızı yılın son dakikalarında, bir yılı geride bırakıp yeni bir yıla girecek olmanın heyecanı ile yapıyor, tüm güzel dilek ve temennilerimizi bu ana saklıyoruz. Bu sebeple de soframa o coşkunun sembolünü; saat on ikiyi taşımak istedim.

Sofrada kullandığım tüm renkler, yemek takımları ve objeler bu temayı tamamlıyor. Soframda cam fanuslar içinde kara gömülmüş kurabiye evlerini, geyikleri ve saat figürlerini, beyaz, altın ve gümüş tonlarını birlikte kullandım.

– Masa örtüsü ve peçeteler: Haan
– Saat desenli yemek takımları: ZM Decor
– Cam fanuslar içindeki kurabiye evler ve saat şeklindeki kurabiyeler: Kurabiye Merkezi
– Pamuk dalları ve sofradaki diğer aranjman-aksesuar desteği: Burgundy by Ayşegül Bayraktar

“Stil sahibi sofra, hayal gücünüz ve yeteneklerinizle ortaya çıkardığınız detayların hakim olduğu, sizi yansıtan sofradır.”

Beyaz, altın ve gümüş renginin ağırlıkta olduğu bir yılbaşı sofrası hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler nedir?

Hepsi kendi başına kuvvetli ve çarpıcı renklerle sofralar hazırlarken renklerin dengeli ve birbiriyle ahenk içinde olmasına özen göstermek gerekiyor. Aksi halde ortaya şık ve rafine bir görüntü yerine yoğun ve karmaşık bir sonuç çıkabilir. Ben sofralarımda altın, gümüş ve hatta bakır renkli objeleri birlikte kullanmayı seviyorum. Yemek takımı gümüş detaylı diye altın renkli objeler kullanmaktan çekinmemek gerekir.

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Yılbaşı Sofrası Kurdu

Her şeyin birbiriyle uyum içinde olduğu görünümler yerine, tekstilde olduğu gibi sofralarda da trend renkleri ve desenleri karıştırmak güzel oluyor. Beyaz, gümüş ve gold gibi tonların hakim olduğu bir sofra hazırladığımda aksesuarlarda veya küçük detaylarda onların birbiriyle yarışını dengeleyecek bir renk daha kullanmayı tercih ediyorum ki tüm renkler kendini göstersin. Bu sofrada da yemek takımında ve peçeteliklerdeki detaylarda siyah kullanarak ana renklerin ön plana çıkmasını sağladım

Stil sahibi bir sofra görünümü için bu renkler nasıl süslerle kombinlenmeli?

Şık ve stil sahibi bir sofra hazırlamak için olmazsa olmazlar yok benim için. Örneğin canlı çiçek kullanmak şart değil. Bu sofrada pamuk dalları dışında hiç çiçek kullanmadım. Evde yapabileceğiniz dekorlar veya cam objelerle de tasarımın ön planda olduğu şık ve özgün sofralar hazırlamak mümkün. Stil sahibi sofra, kişiselleştirilmiş bir sofradır. Hayal gücünüz ve yeteneklerinizle ortaya çıkardığınız detayların hakim olduğu, sizi yansıtan sofradır. Kurdeleler, mumlar, minik objeler hatta yemişler ve meyveler bile sofranızın aksesuarı olabilir.

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Yılbaşı Sofrası Kurdu

Neslihan Torun Kaya Kimdir?

1983 İstanbul doğumlu olan Neslihan Torun Kaya, hukuk fakültesi mezunudur. Aile şirketlerinde Alışveriş Merkezleri Kiralama İcra Kurulu üyeliği ve yöneticilik görevine devam ederken, 2019 yılında en özel anların paylaşıldığı sofralarına imza dokunuşlar katmak isteyenlerin ilham alabileceği, trendleri takip edecekleri, markalarla kullanıcılarının buluşabildiği bir platform olan Tables and Settings’i kurdu. Neslihan Torun Kaya, platform aracılığı ile meraklılarıyla alternatif sofra tasarımlarını paylaşırken, mevcut ürünler ile yeni tasarımları birleştirmek ya da tüm parçaların ahenk içinde olduğu özgün sofralar hazırlamak isteyenlere de özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kurumsal iş birlikleriyle de sofra tasarımları üzerine projeler yapan Kaya, 2020 yılında kurduğu Haan markası ile sofra tekstili ve tamamlayıcı aksesuarlar üreterek renklerin, desenlerin ve tasarımın hakim olduğu koleksiyonlarını alıcılarıyla seçkin satış noktalarında buluşturmaktadır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları