preloader

OGGUSTO'nun Yılbaşı Çiçekleri - Misk İstanbul

13.12.2017
OGGUSTO'nun Yılbaşı Çiçekleri - Misk İstanbul

Yazı Boyutu:

Misk İstanbul’un muhteşem çiçekleriyle yeni yıla hazırlanıyoruz. 24 yaşındaki Hazal Şen ve Eda Erbilgin’in Mayıs 2017’de kapılarını açtıkları Misk İstanbul; sizi hiç beklenmeyen bir yerde, Reşitpaşa’da karşılıyor. Rengarenk çiçeklerin arasında kahve keyfi de yapılabilen Misk, son dönemin en popüler mekanlarından biri.

OGGUSTO’nun yılbaşı çiçek çekiminin ilkini Misk İstanbul’un samimi atmosferinde gerçekleştirdik.

Yılbaşı sizin için ne demek?

Yılbaşı bizi en çok heyecanlandıran gün demek. Aslında bir gün demek ve onu bir gün ile sınırlandırmak da haksızlık olur çünkü o ışıltıyı ve mutluluğu tüm aralık ayı boyunca hissediyoruz hepimiz.

Bir yılın bitip yeni bir yılın başlayacağı hissiyatı, o yeni yılda yaşanacak tüm sürprizler, güzellikler ve yenilikler, yeni hayaller, çam ağacı süslemenin verdiği mutluluk, kar yağmasını beklemek… Tüm bu saydıklarımız aralık ayını güzelleştiren detaylar bizim için. Misk olarak bu yılbaşı bizim için çok özel olacak çünkü ilk defa cafemizde yılbaşını kutlayacağız. O nedenle vitrin süslememize, yılbaşı aranjmanlarımıza ve hediyelik ürünlerimize ayrıca bir özen gösteriyoruz.

{77949}

OGGUSTO yılbaşı çiçeği için nereden ilham aldınız, nasıl tasarladınız?

Bu yılbaşı çekimi için dağınık ve doğal formlu bir aranjman yapmak istedik. Bordo- somon- kırmızı renkleriyle yılbaşını yansıttık, kullandığımız beyaz limonyumlar ile de kıştan ilham aldık. Doğal formlardaki sarexler, pampas ve püskül otları ile de aranjmanımıza dağınık ve özgür bir görünüm verdik. Baktıkça bizi mutlu eden, Misk’i yansıtan bir aranjman olduğunuz düşünüyoruz.

OGGUSTO'nun Yılbaşı Çiçekleri - Misk İstanbul

Yılbaşı çiçeği denince hangi çiçekler olmazsa olmazınız?

Yılbaşı denince bizim de aklımıza herkes gibi kırmızı renk geliyor. Bu yılbaşında favori çiçeğimiz İlex. Hem dokusu, hem görünüşü ile yılbaşı ruhunu en iyi yansıtan çiçek bize göre… Bunun yanı sıra, pamuklar, kozalaklar, sarex, tarçın ve portakal kabukları aranjmanlarımızda sık sık kullandığımız malzemelerden birkaçı…

Video: Enis Berksoy

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları