preloader

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Hande Aydın

28.01.2021
OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Hande Aydın

Yazı Boyutu:

OGGUSTO ve Schweppes iş birliğinde, bugünlere gelene kadar yaşadıkları serüvenler ile ilham kaynağı olacak kişileri sizlerle bir araya getiriyoruz. Arkanıza yaslandıysanız Talk Show’umuz başlıyor…

Talk show’umuz özelinde ¨Ne İstediğini Bilenler¨le bir araya geldik. Bugünlere gelene kadar yaşadıkları serüvenler, yaptıkları yanlışlar ve dönüm noktalarıyla bizlere ilham olacak 5 kişi ve onların hikayelerini kendi ağızlarından dinledik. Bu talk show’un daha önce izlediklerinizden farklı olduğunu şimdiden söylemek isteriz. Üstelik siz bu kişilerin anılarını dinlerken onlara Schweppes’in birbirinden farklı mocktail’leri de eşlik ediyor. Arkanıza yaslanın, Talk Show’umuz başlıyor! Hazırsanız sizi ilk konuğumuz ile tanıştıralım. Karşınızda Hande Aydın ve ona eşlik eden Schweppes’in Garden Tonic mocktail’i.

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Hande Aydın

Alkışlarınız bittiyse sizleri ekran başına alalım!

Hande Aydın kimdir?

Ben bir dijital strateji danışmanı ve eğitmeni, trend anlatıcısı, içerik üreticisi ve podcaster’ım. İnsanın kendini kelimelerle anlatması çok kolay değil. O yüzden sevdiğim ve sevmediğim yanlarımdan bahsedeceğim. Merak etmeyin en sevmediğim yanım mükemmelliyetçiliğim demeyeceğim. ”Kendinle ilgili ne seviyorsun?” derseniz: Heyecanlıyım, coşkuluyum ve biraz da pozitif tarafta kalmayı seviyorum.

Hande’yi daha fazla tanımak için videoyu izleyin!

Unutulmaz yılbaşın?

Lise son sınıfta ailelerimizden izin alıp, ilk defa arkadaşlarımla beraber kutladığımız yılbaşı gecesi. Çok sevdiğimiz bir yerde yemek, üstü müzik ve çokça dansla geçen bir geceydi. O zamanki hislerimiz ve heyecanımıza dönüp bugün baktığımda çok naif buluyorum. Belki de o hisler unutulmaz kılıyor.

Her gün gitsem de gezmekten asla sıkılmam dediğin semt neresi?

Türkiye’de Çukurcuma ve Galata civarı, Londra’da ise Soho ve civarı.

Peki bir şehir olsaydın…

Londra

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Hande Aydın

Hayatınızda iz bırakan başucu kitapları hangisi?

Filiz Aygündüz ve Dr.Alper Hasanoğlu’nun hayata, insan olmaya ve var oluşumuza dair çok keyifli sohbeti “Gel Hayattan Konuşalım”, Matt Haig’in “Geceyarısı Kütüphanesi”, Douglas Adams’ın “Otostopçunun Galaksi Rehberi”

Bir şansın var ve seni çok istediğin biri ile tanıştıracağız?

Bir değil iki tane desem olur mu? Jean-Michel Basquiat ve Freddie Mercury

Yakından takip ettiğin poscast serileri hangileri?

Brene Brown, Fularsız Entellik, Biraz Konuşabilir Miyiz?, Odadaki Fil, Meksika Açmazı, Dilozof ile Dünyaya Fırlatıldık, Yedi Çeşit Evet ve tabii ki co-hostu olduğum Tüketime Övgü

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Hande Aydın

Telefonundaki vazgeçilmez 5 uygulama?

Spotify, Zara, Twitter, Instagram, Maps

“Olmasaydı işler daha da zorlaşırdı” dediğin kişi..

Ailem, arkadaşlarım, podcast co-hostluğunu birlikte yaptığımız Hakan, terapistim. En yakınımda olan az sayıda insanların hepsi için aynısını söyleyebilirim, ayrım yapmam mümkün değil. İyi ki varlar.

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Hande Aydın

Acılara yürüyorum korkmuyorum diyorum

Diyelim ki bir an sıfırdan başlaman gerekiyor ve hemen plan yapman lazım

Şimdiki deneyim, kendimi tanımam ve hayallerimle dönecek olursam çok daha cesur olacağımdan eminim. Tanıma, anlama, analiz etme süreci insanı bazen cesur olmaktan alıkoyabiliyor, tereddütler yaşatabiliyor, en azından benimki öyle oldu.

2023 yılına hangi ülkede girmek isterdin?

Klişe ama New York, Amerika.

Her zaman olumlu kalmak çok mümkün olmuyor ama her zaman bir çıkış yolu buluyorum.

2023’ten bahsetmişken hayalindeki rotayı da öğrenelim.

Ölüler Bayramı’nda Meksika’ya gitmeyi çok istiyorum. Oaxaca, New Mexico ve Tijuana’yı mutlaka ziyaret etmek istiyorum. Umarım 2023 bunu gerçekleştirdiğim bir sene olur.

2023 yılında gitmek istediğin ya da planladığın etkinlikler neler?

Mart ayında Austin’de gerçekleşecek olan SXSW etkinliğine gitmek istiyorum. Mayıs ayında Barcelona’da Coldplay konserine gidiyoruz, oldukça heyecanla bekliyorum bu tarihi. Çok sevdiğim bir arkadaşım Lizbon’a yerleşiyor, onu ziyaret etmeyi planlıyorum. Bir de Meksika’yı organize edebilirsem, listeden epey maddeye tik atmış oluyorum.

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Hande Aydın

Davet edildiğim konferanslarda ve öğrenci buluşmalarında anlatmaktan ne kadar keyif aldığımı fark ettim. Böyle olunca pazarda da bununla ilgili bir eksiklik olduğunu fark ettim ve kendi şirketimi kurdum.

Asla yemem dediğin ama tadını merak ettiğin yemek var mı? Varsa hangisi?

Deniz mahsulleriyle aram çok iyi değil ama damak tadına güvendiğim arkadaşlarımdan gelen bazı öneriler var, özellikle de istiridye. Bu sene deneme listemde.

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Hande Aydın

İnsanlık tarihinin başlangıcından bugüne kadar düşündüğümüzde kiminle podcast yapmak isterdin?

Şu an hayattan olmayanlardan kesinlikle Freddie Mercury. Yaşayanlardan ise bir manipülatör üstadı ve buzz makinesi olduğunu düşündüğüm Elon Musk ile. Tek bir bölüme asla sığmayacağını düşünüyorum.

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları