preloader

Makyaj Sanatçılarından Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

05.12.2017
Makyaj Sanatçılarından Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

Yazı Boyutu:

Ünlü makyaj sanatçılarının yılbaşı makyajı için önerilerini ve favori ürünlerini öğrenin.

Yılbaşı gecesi makyajı söz konusu olunca hem her zamankinden daha iddialı olmak istiyor, hem de abartıya kaçmaktan korkuyoruz. İşte tam da bu yüzden işi uzmanlarına danışalım dedik… Ünlü makyaj sanatçılarından yılbaşı gecesi makyajını daha kolay ve cazibeli kılacak ipuçlarını ve ürün önerilerini öğrendik.

Hamiyet Akpınar – Makyaj Sanatçısı ve Beauty Re-Touch Ortağı

Makyaj Sanatçılarından Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

“Uzun bir gece olacağından dolayı yılbaşı makyajında kalıcılığı yüksek ürünler tercih edilmeli ve kişiyi yorgun göstermeyecek ‘fresh’ renkler kullanılmalı. Yılbaşı gecesi gidilen mekanlarda ortam loş olabileceği için ten makyajında ‘highlighter’ daha yoğun, kontür ise daha hafif olmalı. Kalıcılığı yüksek eyeliner ve ışıltılı farlar bu gece için oldukça uygun bir seçim.”

“Eğer dudaklarda koyu renk tercih edilecekse bu sene morumsu bordolar çok moda. Daha kalıcı oldukları için likit mat rujları öneriyorum. Ama ışıltılı bir bitiş isteniyorsa mat ruj üzerine ışıltılı bir ruj da eklenerek metalik bir görüntü elde edilebilir.”

Hamiyet Akpınar’ın ten makyajında favori ürünleri ince yapısıyla cildin ışıltısını ortaya çıkaran Nars Sheer Glow fondöten ve 77 mineral içeren M.A.C Mineralize Skinfinish Soft & Gentle toz highlighter.

Göz makyajı için özel fırçası ve kremsi yapısıyla kolay uygulanan, suya dayanıklı formülüyle uzun saatler kalıcılığını koruyan Shiseido Inkstroke Eyeliner’ı öneren Akpınar, dudak makyajı içinse sıvılaştırılmış pigmentlerle hafif dokuyu güçlü mat bitişle buluşturan Nars Powermatte Lip Pigment likit ruju tavsiye ediyor.

Rıfat Yüzüak – Makyaj Sanatçısı

Makyaj Sanatçılarından Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

“Ben makyajda trendlere ve konseptlere odaklanmadan önce bir sadeleşelim, makyajı basitçe az ürünle çözelim; o ürünlerle en azından doğal ve ışıltılı bir görünüm için uzmanlaşalım diyorum, sonrası zaten çorap söküğü… Dolayısıyla özel günlerde trendlerle kafanızı karıştırmayın. Son kitabım “Sil Makyajını”da doğru makyajla güzelliğinizi ortaya çıkarabilmek için tüm bildiklerinizi unutun ve bu bilgilerle yaptığınız yanlış makyajları silin diyorum.”

“Yılbaşında tarzınıza, kıyafetinize ve katılacağınız ortama göre bir makyaj belirleyin. Öncelikle sağlıklı, ışıltılı bir ten görünümünü hedefleyin (Kitabımda bu tarz bir ten makyajı için ayrıntılı bilgiler var). Ardından göz makyajının mı yoksa dudak makyajının mı çarpıcı olmasını istiyorsunuz, yoksa eyeliner ve kırmızı ruj ikilisiyle klasik bir görünüm mü tercih ediyorsunuz karar verin. Ten makyajınıza odaklandıktan sonra seçtiğiniz her ne ise o tenin üzerine uygulayın. Herkese içindeki gerçek güzelliği keşfedeceği bir yıl diliyorum…”

Rıfat Yüzüak, ışıltılı ve kusursuz bir ten makyajı için içeriğindeki vitaminler, bitkisel özler ve hiyalüronik asitle cildi nemlendirirken, inci taneleriyle de kusurları yok ederek cilde doğal bir ışıltı kazandıran Glamglow Glowstarter Mega Illuminating Moisturizer’ı öneriyor. Ardından güçlü serum formülüyle anti-aging faydalar sunarak cilde aynı zamanda bakım yapan Bobbi Brown Intensive Skin Serum Foundation SPF 40 ile kusursuz fakat doğal bir kapatıcılık elde edebileceğinizi belirtiyor.

{771549}

Alev Karslı – M.A.C Türkiye Baş Makyaj Sanatçısı

Makyaj Sanatçılarından Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

“Yılbaşı gibi özel günlerde bazen abartılmış makyajlar görebiliyoruz, mesela ‘smokey’ göz makyajıyla kırmızı veya bordo ruju birlikte uygulamak gibi… ‘Smokey’ göz veya renkli dudak kendi başlarına bir odak oluyor bu yüzden daha modern bir görünüm için yalnızca biri tercih edilmeli.”

Makyaj Sanatçılarından Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

M.A.C Pro Glitter Reflects Pearl
M.A.C Retro Matte Lipstick Ruby Woo

“Cildi nemli tutmak ve taze bir görünüm vermek her zaman cildi daha genç ve bakımlı gösterir. Bu etkiyi yakalamak için M.A.C Strobe Cream aydınlatıcı nemlendiriciyi istediğiniz fondötenin altına uygulayarak incimsi bir saten parlaklık elde edebilirsiniz.”

“Yılbaşı makyajlarında biraz ışıltı seviyorum. İnce dokulu simlerle göz kapaklarına minik bir dokunuş, kahverengi veya siyah ‘smokey’ göz makyajına anında farklılık kazandırıyor. Bunun için M.A.C Pro Glitter Reflects Pearl’ü deneyebilirsiniz.”

Makyaj Sanatçılarından Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

M.A.C Strobe Cream
M.A.C The Matte Lipstick Antique Velvet

“Dudaklarda koyu renkleri tercih edenler rujdan önce tüm dudağa dudak kalemi uygulayarak rujun kalıcılığını artırabilir. Ruj olarak önerdiğim renkler canlı ve mat bir kırmızı olan M.A.C Retro Matte Lipstick Ruby Woo veya ultra mat derin bir kahve bordo olan M.A.C The Matte Lipstick Antique Velvet. Dudaklar kışın kuruyabiliyor bu yüzden bir önceki akşam dudaklarınıza nem bakımı yapmayı unutmayın.”

{77910}

Cem Bozkurterdem – Makyaj Sanatçısı ve Makeup Academy Istanbul Kurucusu

Makyaj Sanatçılarından Yılbaşı Gecesi Makyaj Önerileri

“Yılbaşı deyince aklımıza ilk gelen makyaj kırmızı dudaklar ve eyeliner’dır. Oysa ki çok kalın olmayan bir fondöten uygulaması üzerine iyi yapılmış kontür ve ‘highlight’ tekniği zaten sizi ve makyajınızı bir adım öne çıkaracaktır. Ten makyajınız ne kadar iyi olursa, göz ve dudak makyajına o kadar az iş düşer.”

“Göz makyajında bu sene çok moda olan ‘cut crease’ gölgesini uygulayabilirsiniz. Bunun için Urban Decay Naked Heat far paleti oldukça uygun. Bu yöntemde göz kapağını açık renk bir farla vurguladıktan sonra gözün katlanma yeriyle kaş kemiği arasına iki farklı renkle derinlik veriyoruz. Tıpkı 60’lardaki Marilyn Monroe makyajı gibi. Kirpik diplerini kalem veya ince bir eyeliner’la belirginleştirmeyi unutmayın. Bu makyajı ışıltılı farlar ve takma kirpikle destekleyebilirsiniz.”

“Dudaklarda bu sene hem mat hem de parlak metalik ruj ve gloss’lar bir arada. Mat renkleri kişisel olarak sevsem de yılbaşı gecesi için dudak makyajında daha satenimsi bitişleri ve canlı renkleri tercih ediyorum.”

Cem Bozkurterdem porselen pürüzsüzlüğünde bir cilt için 24 saate kadar kalıcı Yves Saint Laurent Beauté All Hours fondöteni ve Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palette kontür, highlighter ve renk düzenleme paletini öneriyor. Kirpiklerde takma kirpik etkisi içinse Yves Saint Laurent Beauté Mascara Volume Effet Faux Cils Noir Radical maskarayı tavsiye ediyor.

{771570}

Elif Tuncel
Elif Tuncel Tüm Yazıları