preloader

Evde Yaratabileceğiniz Çekici Yılbaşı Köşeleri

14.12.2022
Evde Yaratabileceğiniz Çekici Yılbaşı Köşeleri

Yazı Boyutu:

Yılbaşının sihrini evinde hissetmek, ışıltılı süsler ve dekoratif öğelerle yılbaşı ruhunu yaşam alanına taşımak isteyenler için ilham dolu kurgulara kucak açıyoruz. Yılbaşı ev dekorasyonu için önerilerimize göz atın.

Yılbaşı yaklaşıyor! Yaşam alanına bir tutam sihir, bir tutam da mutluluk katmak isteyenler için çamlar, mumlar, ışıltılı süsler ve dekoratif öğelerle yılbaşının poetik atmosferine uygun kurgulanmış ilham dolu dekorasyon fikirlerini mercek altına alıyoruz.

Evinizdeki renk dengesine dikkat edin

Yılbaşı demek yıldız süsler, mumlar, geyikler, kar taneleri, kurdeleler, kardan adamlar, noel babalar, melekler, yanıp sönen ışıklar demek… Kimileri için bu parıltılı senaryonun başrol oyuncusu ise çam ağacı. Tüm bu süslemeleri bir arada düşündüğünüzde görsel olarak bir renk ve form karmaşası doğuyor. Bu nedenle önce renk paletinizi belirleyin. Aldığınız süslerin renkleri yaratacağınız yılbaşı köşesinin renk paletiyle uyumlu ve dengeli bir bütün yaratmalı.


Dekorasyonda kuru dallar kullanın

Bazen kuru bir dal kocaman yeşil bir çam ağacından daha estetik olabiliyor. Önemli olan o dalı nasıl, nerede konumlandırdığınız ve nelerle süslediğiniz. Dalın heykelsi görünümünü bozmadan yalın bir şekilde süslemek önemli. Hafif toplar, keçe veya kağıttan aksesuarlar bu iş için ideal. Kuru dalların çekiciliğini artırmak için onları farklı renklere boyayabilir, dalları yerleştirdiğiniz fonda koyu renkler ve konum olarak pencere önünü tercih edebilirsiniz.


Yılbaşı dekorasyonunuz yalın ve özgün olsun

Bazen yatağınızın baş ucuna asacağınız bir çam dalı, sofranızdaki tabakları süsleyen kozalak desenleri veya masanın üzerine bırakılmış cam toplar şatafatlı yılbaşı süslerinden daha kreatif ve cool bir görünüm yaratabilirler. Ya da sofranıza koyacağınız şık bir yılbaşı temalı servis tüm dokuyu değiştirebilir… Unutmayın yalın aynı zamanda estetik olanı yaratmak her zaman daha zordur.


Mum ışığının sihrinden yararlanın

Yılbaşının sihirli ve poetik atmosferinin başkahramanı, zamana ve trendlere meydan okuyarak her dönem her mekanda kendine yer bulan, büyülü ışıklarıyla ortamın enerjisini yükselten mumlar yılbaşı dekorlarının vazgeçilmezlerinden. T-light’lar şamdan, fener, ışığı yansıtan aynalı yüzeyler ve cam aksesuarlarla kullanıldığında mekanda daha çekici bir etki yaratıyor.


Yılbaşı dekorasyonu için doğadan ilham alın

Natürel malzemelerle şekillenen ilham dozu yüksek bir yılbaşı kurgusu için kozalaklar, ışıltılı süsler, dallar ve ahşap dokusunun sıcaklığından yararlanabilirsiniz. Bu sene yılbaşı süslerinde cam toplar, el işi papier maché süsler, pirinç aksesuarlar öne çıkıyor. Geyik figürleri, kürklü dokular, keçe yüzeyler ve ham ahşaplar ise yardımcı oyuncular.

Dekorasyon Tutkunları İçin Hediye Önerileri

Kendinize ya da sevdiklerinize yaşam alanınızın enerjisini yükseltecek, yılbaşı ruhunun coşkusunu katlayacak eşsiz hediye arayışındaysanız sizin için seçtiğimiz hediye önerilerine yakından bakın.


*Bu içerik Beymen.com işbirliği ile hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları