preloader

En İyi Catering Firmaları: MSA

19.11.2018
En İyi Catering Firmaları: MSA

Yazı Boyutu:

2004 senesinde kurulan ve “Dünyada Profesyonel Eğitim Kalitesi En Yüksek Kurum” ödülüne sahip Mutfak Sanatları Akademisi’nin Yönetici Direktörü Sitare Baras, catering hakkında bilinmesi gerekenleri OGGUSTO için anlattı.

Şirketinizin kuruluş hikayesini kısaca anlatabilir misiniz?

Bildiğiniz gibi MSA, 2004 yılında kurulmuş ve bugün dünyaca tanınan bir mesleki eğitim kurumu. MSA Catering ise, beklentiler doğrultusunda 2017 yılında faaliyete geçti. Geçtiğimiz yıl MSA’nın Restoranı’nın açılışıyla birlikte, doğal olarak gelen taleplerin karşılanması için hayata geçirilmiş bir proje aslında.

En İyi Catering Firmaları: MSA

Catering sektöründeki en önemli farkınız neler?

MSA Catering’in alışılmış catering operasyonundan en temel farkı; sürecin tamamında yer alan ekibin eğitimine devam eden öğrencilerle onlara liderlik ederek gözlemleyen deneyimli eğitmen şeflerden oluşması. Burada çalışanlar; aslında MSA’da almış oldukları eğitimin devamı olan mecburi stajlarını yapıyorlar. Dolayısıyla bu durum “baştan sona her alanda eğitimli ve dinamik bir ekip ortaya çıkması” anlamına geliyor.Bu yönümüz müşterilerimizi motive eden bir durum. Hazırlık süreçlerimizde mevsimsel ve yerel ürünlerin kullanılmasına, küçük işletmelerin desteklendiği bir satın alma süreci yürütülmesine dikkat ediyor, müşteri talebine ve Dünya’daki yeme-içme akımlarına uygun olduğu gibi MSA dokunuşundan vazgeçmediğimiz bir menü ortaya çıkarıyoruz. Tüm bunlara profesyonel ekipman desteği de eklenince nihayetinde bizi farklılaştıran bir sonuç doğuruyor.

En İyi Catering Firmaları: MSA

Catering sektöründe yakın gelecekte ne gibi yenilikler ve trendler göreceğiz?

Catering konusu, son zamanlarda standart sunumların ve yorumların dışına çıkmaya başladı. Eğitimli şeflerin ve personelin artması, catering sektöründe de olumlu gelişmeler doğuruyor. Birçok catering firması, artık alışılmışın dışında çok daha yenilikçi sunumları tercih ediyor. Bu söylenilenler akla füzyon mutfağını getirmemeli, tam tersi daha sağlam ve ayakları yere basan ve tamamen ürün kalitesi, mevsimsellik, yalın sunumlar gibi noktalara önem veren ve bunları odağına alan bir noktaya doğru gidiyoruz.

{771511}

Menünüzün imza yemeği nedir?

MSA Catering’in imza yemeği; herkesin oldukça sevdiği ve hemen her sunumda mutlaka yer verdiğimiz; Pancar Ravioli.

En İyi Catering Firmaları: MSA

Yemek hizmeti dışında masa kurma, yemek takımı, çiçek, süs kiralama vs gibi hizmetler veriyor musunuz?

Bir mutfak okulu olarak odağımızda her zaman “iyi yemek” var. Bu sebeple bu gibi hizmetleri biz direkt veremesek de her bir etkinliğin gereklilikleri doğrultusunda bizim standartlarımızla paralel iş çıkarabilecek, aynı dili konuşabildiğimiz bazı firmalarla birlikte çalışabiliyoruz.

Sizden hizmet alınabilmesi için minimum kaç kişilik bir organizasyon olmalı?

Gelen talep doğrultusunda süreç planlandığı için belli bir kişi sayısı sınırlaması bulunmuyor.

En İyi Catering Firmaları: MSA

Sizinle anlaşmadan önce konseptin belirlenmiş olması gerekiyor mu, yoksa bu konsepti müşteriyle birlikte de oluşturabiliyor musunuz?

Catering süreci başlamadan önce, davet sahibi taleplerini detaylı bir şekilde ekibimiz ile paylaşmalı. Bu talepler doğrultusunda biz de istenilen konsepte göre planlamaları yürütüyoruz. Tabii ki bu süreçte deneyimlerimiz üzerinden tavsiyelerde de bulunabiliyor, konseptin oluşturulmasına yardımcı olabiliyoruz.

Sizce catering firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle davet sahibinin, beklentilerinin tam olarak karşılanabileceğinden emin olması gerekir. Sunulan hizmet, oluşturulan konsept ve günün sonunda tüm süreç iki tarafı da memnun edici olmalı. Bu sebeple tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmeli ve ona göre karar verilmeli.

En İyi Catering Firmaları: MSA

Yılbaşında nasıl bir menü oluşturulmalı?

Yılbaşı sofraları genellikle kalabalık sofralar olduğu için, tadımlık ve hafif lezzetler hazırlamak bir alternatif olabilir. Bu yapılırken en önemli nokta; lezzetlerin birbiriyle uyumlu olması.

Etiketler

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları