preloader

Vücudunuza ve Ruhunuza İyi Gelecek Gıdalar Geleneksel Pazar’da

22.02.2019
Vücudunuza ve Ruhunuza İyi Gelecek Gıdalar Geleneksel Pazar’da

Yazı Boyutu:

Vücudunuza ve ruhunuza iyi gelecek sağlıklı ve gerçek gıdalar, Reşitpaşa’da bulunan Geleneksel Pazar’da sizleri bekliyor.

Son yıllarda gittikçe önem kazanan topraktan tabağa konseptinin bütün hikayesi, Reşitpaşa’da bulunan Geleneksel Pazar’da paylaşılıyor. 2018’de senelerin müdavim mekanı Aman da Bravo’ya komşu olan Geleneksel Pazar, şeffaflığı ile bilinçli ve sağlıklı beslenenlerin mabedi olmaya aday sempatik bir dükkan. Sağlıklı beslenme adı altında ardı ardına kurulan yeni markalar ve açılan dükkanlar arasında güvenilir ve dürüst bir işletmeye denk gelmenin zor olduğu şu günlerde Geleneksel Pazar kurtarıcınız olabilir!

Glutensiz, vegan, keto veya GAPS diyeti uygulayanlar için gıdalar

Anadolu’da yapılan ne kadar güzel şey varsa burada bulabiliyorsunuz. Kirlihanım peyniri, tütünlük pastırma, bal sirkesi, kara benekli kuru fasulyeler, İzmir’in en güzel bardacık inciri kurusu bu ürünlerden sadece birkaçı! Aynı zamanda glutensiz, vegan, keto veya GAPS diyeti gibi özel beslenenler için özel ürünleri de kolayca bulabiliyorsunuz. Pancar kvass, kombu çayı, kefir, şalgam, turşu, sauerkraut gibi 2019’un gastronomi trendleri arasında da yer alan probiyotikler raflarda yerini alıyor.

Vücudunuza ve Ruhunuza İyi Gelecek Gıdalar Geleneksel Pazar’da

Ürün seçiminde inanılmaz titiz olan Geleneksel Pazar’da yer alan hiçbir üründe GDO veya Hibrit yok. Bir gıdanın bu dükkâna girmesi de öyle pek kolay olmuyor. Kocaman bir tabelayla rafların üstüne de yazmışlar zaten; ürünlerin hiçbirinde GDO, tarım kimyasalı, hormon, ilaç yok. Dükkanda yerel üreticiye de verilen değer oldukça yüksek. Yerli tohum, geleneksel tarım, artizan üretim, el yapımı, ev yapımı, küçük ölçekli üretici dostu ürünlerin seçilmesine büyük özen gösteriliyor. Geleneksel Pazar’ın kurucuları, kendilerinin yemeyeceği hiçbir ürünü satışa sunmuyor. İyi hurma bulamadık diye uzun süre hurma satmıyorlar mesela. Keçi temiz yemle beslenmiyor diye gelen peynir numunelerini geri çeviriyorlar.

Vücudunuza ve Ruhunuza İyi Gelecek Gıdalar Geleneksel Pazar’da

Sağlık ve doğallığın yanı sıra, sürdürülebilirlik de Geleneksel Pazar ailesi için oldukça önemli. Üretim, tüketim ve geri dönüşüm aşamalarının tamamında insan ve çevre sağlığı ile uyumlu çalışılması en önemli şartlardan biri. Bu sebeple hayvan haklarını ve yaşam koşullarını da takip ediyor ve önemsiyorlar. Kimyasal gübreler veya sağlıksız beslenmiş hayvanların gübreleri kullanılmıyor. Depolama sürecinde fümigantlar gibi zehirli kimyasallar kullanılmıyor.

Vücudunuza ve Ruhunuza İyi Gelecek Gıdalar Geleneksel Pazar’da

Siparişleriniz için https://www.gelenekselpazar.com web sitesinden, mobil siteden veya WhatsApp sipariş hattından ulaşabilirsiniz…

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları