preloader

2024 Sağlık ve İyi Yaşam Trendleri

03.01.2024
2024 Sağlık ve İyi Yaşam Trendleri

Yazı Boyutu:

Uzmanlara sorduk, verileri inceledik ve piyasayı araştırdık. Gerçek şu ki, daha sağlıklı olmak ve kendinizi en iyi şekilde hissetmek için kullanabileceğiniz neredeyse sonsuz sayıda yenilik var. Ancak gelecek yıl, sağlıklı yaşam dünyasında bir adım daha öne çıkacak birkaç dikkat çekici konsepti sizin için derledik. İleride ne olacağını bilmek, sağlıklı, yeni bir rutine hızlı bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacak.

McKinsey’in, altı ülkede yaklaşık 7,500 tüketiciyle yaptığı ankete göre katılımcıların %79’u wellness’ın önemli olduğuna inanıyor ve %42’si bunu öncelikli bir konu olarak görüyor. Tüketici alışkanlarıyla belirlenen 2024 trendlerini gelin beraber inceleyelim.

Tüketiciler, wellness alanında daha önce hiç olmadığı kadar yüksek meblağlar harcıyor. Küresel olarak wellness pazarı 1.5 trilyon dolar değerinde ve her yıl %5 ila %10 arasında bir büyüme gösteriyor. McKinsey’in yaptığı bir araştırmaya göre, tüketiciler en çok ilgi gösterdiği alanlar şunlar; fitness, beslenme, uyku ve mindfulness. Peki, 2024 yılında wellness sektöründe hangi trendler bizi bekliyor?

Yazının tamamını okumak için giriş yapın. Hala üye değilseniz OGGUSTO Club’a katılın.
Yaprak Üner
Yaprak Üner Tüm Yazıları