preloader

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

27.11.2020
Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Yazı Boyutu:

Evde daha fazla zaman geçirdiğimiz bu günlerde hem keyifli vakit geçirmek hem de yeni şeyler öğrenmek ister misiniz? Önerilerimizi keşfedin!

Pandemi hayatımıza gireli 1 yılı aşkın bir zaman oldu. İlk dönemde çoğumuz, evde geçireceğimiz dönemin ne kadar süreceğini bilemeyerek, daha günlük aktivetelerle bu zamanı keyifli hale getirmeye çalıştık ama belli ki artık pandemi hayat akışımızın bir parçası ve bir süre daha varlığını sürderecek gibi. Biz de; öğrenmeyi, keşfetmeyi, kendine her an yeni bir vizyon katmayı seven Brother’ların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz, belki de içinizdeki yeni yetenekleri fark etmenize yardımcı olacak, kendinize katkı sağlamanın ve geliştirmenin yollarını, en sevdiğimiz kaynaklarla ve takip edilesi instagram hesaplarıyla listeledik. Girdiğimiz bu tam kapanma döneminde, hazırladığımız listeyle kendinizi geliştirmenin yollarını bulabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Öğrenin

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Dijital pazarlama, bir elektronik cihazı veya interneti kullanan tüm pazarlama çabalarını kapsar ve günümüzde işletmeler, markalar tarafından bir hayli kullanılan bir pazarlama çeşididir. Markalar, mevcut ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için arama motorları, sosyal medya, e-posta ve diğer web siteleri gibi dijital kanalları kullanırlar. Siz de kendinizi bu alanda geliştirmek ve dijital dünyaya adapte olmak isterseniz İTÜ destekli MindSet Institute, Dijital Pazarlama Okulu gibi sertifika programlarına veya eğitimlerine katılabilirsiniz.

Tuval Boyayın

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Arka fonda güzel bir müzik, elinizde fırçayla rahatlamanın tam da zamanı! Boyama yapmak herkesin düşündüğü gibi, illa yetenek gerektiren bir şey değildir. En sevdiğiniz objeyi, insanı, seçtiğiniz bir resmi yağlı boya ile tuvale yansıtmak hem resim yeteneğinizi geliştirecek hem de rahatlamanızı sağlayacaktır. Bu hobiyi geliştirirken, evinize yeni dekorasyon malzemeleri de yaratmış olursunuz. Kim kendi yaptığı tabloları evinin duvarlarında görmek istemez ki? Yağlı boya ile tuval yapmaya yeni başlayanlar için internette satılan kitleri kullanabilir, böylelikle kolaylıkla hobinize başlayabilirsiniz. Brother’lardan Cesy Cenudi, ¨Evde yapmayı sevdiğim en güzel hobi tuval boyamak. Müzik eşliğinde renklerle istediğini yapabildiğin ve tek başına kalabildiğin çok kolay ve keyifli bir hobi. Tek ihtiyacınız tuval, fırçalar ve boyalar!¨ diyerek evdeki yapmayı en sevdiği hobiyi anlatıyor. Sadece resim yapmakla kalmayıp, siz de İstanbul’un en iyi sergilerini gezmek isterseniz SALT Galata, Pera Müzesi, ve İstanbul Modern’i mutlaka listenize almalısınız! Masterpiece Resim Kiti veya Shelly Pop Art’tan alabileceğiniz tuval seti sayesinde evinizde doyasıya resim yapabilirsiniz.

Sanal Para Birimlerini ve Blockchain Dünyasını Yakından İnceleyin

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Günümüzde sanal para birimleri ekonominin önemli bir parçası haline geldi. Sizin de sanal para birimlerine karşı merakınız varsa fakat bu zamana kadar ilgilenemediyseniz işte tam da sırası! Bitcoin, ardında bulunan blockchain teknolojisi ve diğer kripto-paralar hakkında bilgiler edinip, evde olduğumuz bugünlerde kendinizi geliştirebilirsiniz. Stratejik yatırımları yönetmeyi öğrenirken, hem kendinize yeni bir hobi edineceksiniz hem de kendi yatırımlarınızı yönetebileceksiniz. Aralık ayından beri kripto paralarda Boğa piyasasının etkin olması işlem hacimlerinde ciddi artışı da beraberinde getirdi. Evde kalırken temel ve teknik analizleri öğrenerek kendinizi geliştirebilir, farklı blok zincirlerine sahip coinleri ve bu blok zincirlerin üzerlerine inşa edilmiş alt coinlerin White Paper’larını okuyarak proje detaylarını öğrenebilirsiniz. Ayı piyasası gelmeden ve kripto paraların yüksek dalgalanmalara sahip olduğunu unutmadan araştırmalarınızı yapınız.

Bunun için Udemy’de bulunan Uygulamalı Bitcoin, Blockchain ve Kripto-Para Borsa Eğitimi’ni alabilir, internette bulunan çeşitli eğitimlere katılabilir, makaleleri okuyabilirsiniz. Bunların yanında gündemi de takip etmeyi unutmayın!

{772982}

Maket Yapın

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Hem konsantrasyonunuzu artırmak hem de “Ben daha zor ve sabır gerektiren bir hobi arıyorum” diyorsanız maket yapmak tam da size göre! Yetişkinlere özel oluşturulan maket kitleri artık hem mağazalarda hem de online olarak satışa sunuluyor. Türüne göre genelde satılan kitlerde plastik, metal ve ahşap ürünler bulunuyor. Bu ürünlere bağlı olarak da yapıştırıcılar, vidalar, küçük çiviler de oluyor. Her türlü nesnenin maketini bulabileceğiniz bu günlerde eğer denize düşkünseniz bir gemi, uçmayı özlediyseniz bir uçak maketi alarak bu hobiye başlayabilirsiniz! Zevkinize ve seviyenize göre Adore Oyuncak ve Maketistan sitelerinden birbirinden güzel maket seçeneklerine bakabilirsiniz.

Online Kurslara/ Sertifika Programlarına Katılın

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Hayatını genel olarak online olarak yaşamaya başladığımız bu günlerde ilgi duyduğunuz alanlara karşı kendinizi online kurslarla ve sertifika programlarıyla geliştirebilirsiniz. Eğer ki sanata dair alanlarda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Masterpiece sanat ve müzik atölyesinin ev için hazırladığı heykel, suluboya ve tablo yapımlarından oluşan kitleri satın alarak hobinize evden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında ekonomiden medyaya, yabancı dilden tarihe kadar her alanda verilen online sertifikalarla hem kendi mesleğinize katkıda bulunabilir, hem de boş zamanınızı değerli kılabilirsiniz.

Çizim Yapın

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

İsterseniz kara kalem, isterseniz rengarenk kalemlerle çizim hayatınıza başlayabilirsiniz! Çizim yapmak zamanla kendinizi geliştirebileceğiniz bir hobi olduğu için pes etmemek ve her gün alıştırma yapmak önemlidir. İsterseniz önünüzde duran bir nesneyi, bir insanı çizebilir isterseniz de çizim yapmanızı sağlayacak kitaplardan yararlanabilirsiniz.

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Her hobinin kendine has incelikleri olduğu gibi çizim yapmanın inceliklerini de online olarak izleyebilir, püf noktaları kolaylıkla öğrenebilirsiniz! Online’dan çizim malzemeleri almak isteyenler Hobi 24, Anka Sanat, Tahta Kale Hobi sitelerini inceleyebilir. Makina ve araç tasarlamanın evde yapmayı en sevdiği hobilerden biri olduğunu belirten Brother Mehmet Ünal’ın da izinden giderek çizimi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

{772903}

Kendin Yap

Evde Kendinizi Geliştirmenin Yolları

Bazen sizin çöp olarak gördüğünüz bir eşya ileride gözünüze çok hoş gelecek bir dekorasyon objesine dönüşebilir! Kendin Yap hobisi çoğu zaman evde bulunan eşyalarla isterseniz de dışarıdan uygun bir fiyata temin edebileceğiniz malzemelerle yeni bir eşya yaratmaktır. İçindeki yemeği yedikten sonra çöpe gidecek olan bir konserveyi mumluk, eski bir merdiveninizden yeni bir kitaplık, çakıl taşlarından bir paspas, plastik poşetlerden bir sepet yapabilirsiniz! İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz yönergelerle hem geri dönüşüme ve sürdürülebilirliğe yardımcı olabilir hem de keyifli bir hobi edinebilirsiniz! Little Gear’ın evde yaptığı kendin yap videolarına göz atabilirsiniz!

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları