preloader

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

07.11.2019
Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Yazı Boyutu:

Dünyanın en iyi Spa’larının sunduğu terapileri, tedavileri, konumlarını ve prensiplerini mercek altına aldık.

Tayland’dan Maldivler’e, İsviçre’den Ürdün’e, dünyanın dört bir yanında verdiği üstün hizmet kalitesi ve atmosferiyle sizi farklı bir deneyim yaşatan spaları bir araya getirdik. Her bir spanın sunduğu terapi ve tedavi yöntemlerini inceleyin.

Chiva-Som, Huan Hin, Tayland

Yirmi yılı aşkın süredir oyunun zirvesinde olan Spa’nın programlarının amacı zihin, beden ve ruhu dengelemek ve gençleştirmek. Güneşin doğuşu esnasında yapılan Tai Chi’yle başlayan gün, Spa ve alternatif tedavilerle devam ediyor. Hayatınızı değiştirecek yemek derslerine katılın. Müdavimleri olduğundan uzun süre önce rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Four Seasons Landaa Giraavaru, Maldivler

Devasa bir tropikal adada UNESCO Dünya Biyosfer Rezerv Alanı’nın içinde gizli olan Four Seasons, yeryüzündeki cennetin temsili. Spa’da Ayurveda tedavileri uygulanıyor. Antigravity Yoga, ağrıları dindirmede yardımcı. 22:00’den sonra uygulanan, beden ve zihni meditasyon durumuna ulaştırmak üzere tasarlanan Om Supti Gece Spa Ritüeli bebek gibi bir uykuyu garanti ediyor.

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Gstaad Palace, İsviçre

Gstaad Palace, İsviçre’nin en eski otellerinden biri ancak Spa’sı misafirlerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek için sürdürülen bir yıllık araştırma ardından 2008’de kuruldu. Avrupa’da çok kişi ismini duymamış olsa da Brezilya’da efsane olan Ivo Pitanguy’nin keşfettiği oksijen tedavisinin uygulandığı Spa, yüz bakımında öne çıkıyor.

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Ananda in the Himalayas

Hindistan’ın Himalaya eteklerinde yuvederic yenilenmeden detoksla yogaya kadar hem spiritüel hem de fiziksel yenilenmeye kadar çok kuşaklı aile hekimleri ve dünya mutfağı ile Ayurvedik sağlıklı beslenme ilkeleri konusunda eğitimli şefleriyle Ananda sağlıklı yaşam uzmanları, dönüşümsel yolculukları iyileştirmek için onlarca yıllık uzmanlık ve tutku sizlere getiriyor.

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

COMO Shambhala Estate, Bali

Dünyanın en sevilen Spa destinasyonlarından olan COMO Shambhala, sağlıklı yemek, egzersiz ve yatıştırıcı tedaviler aracılığıyla holistik bir yaklaşım sunuyor. Burada şımartma, sanat mertebesine taşınmış durumda. Tirta Empul su tapınağında su saflaştırma seremonisini deneyimleyin. Yerel şifacı Pak Cok Negari’yi ziyaret edin.

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Canyon Ranch, Tucson, Arizona

Sonoran Çölü’nde 600 dönüm üzerinde kurulu olan Canyon Ranch Tucson, en yüksek standarttaki tesisleri, sağlık uzmanları, mutfağı ve tedavileriyle ciddi bir sağlık merkezi. Yaşamınızı sağlıklı yönde tamamen değiştirmek istiyorsanız Canyon Ranch doğru yer. Rezervasyon yaptırırken Temmuz ve Ağustos’un açıkhava aktiviteleri için aşırı sıcak olduğunu göz önünde bulundurun.

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Borgo Egnazia, Vair Spa, İtalya

Borgo Egnazia gerçek bir İtalyan güzeli. Spa’sındaki her detay ve her bir tedavi Güney İtalya’nın, özellikle de otantik şehir Apulia’nın ruhundan ilham alıyor. Spa’da kullanılan bütün malzemeler ve onları kullanan bütün personel “Made in Italy”. Şaman Stefano’yu görmek için efor sarfedin.

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Buchinger Wilhelmi Tedavi Edici Perhiz ve Bütünleyici Tıbbi Klinik, Überlingen, Almanya

Klinik, kurucusunun “fasting” yöntemini korurken son bilimsel gelişmelere göre tıbbi yöntemler geliştiren üçüncü nesil doktorlar tarafından yönetiliyor. Akupunktur, osteopati gibi sayısız tedavi ve masaj seçeneği sunuluyor. Otel ruhundan uzak fonksiyonel odalarda TV var ancak dijital detox adına kullanmamanız öneriliyor.

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları