preloader

Türkiye'nin En Güzel Düğün Mekanları: Casa dell'Arte

08.05.2019
Türkiye'nin En Güzel Düğün Mekanları: Casa dell'Arte

Yazı Boyutu:

Türkiye’nin en güzel düğün mekanlarının içinde, mükemmel düğünlere imza atan Casa dell'Arte'nin ayrıcalıklı dünyasını keşfedin.

Bodrum’un en güzel koyları her zaman hem manzarası, hem denizin hafifleten atmosferi hem de doğal güzellikleri ile büyülü anlara ev sahipliği yapmıştır. Bir de bu koyların mükemmel bir düğün organizasyonu ile bütünleştiğini düşünün…

Bodrum’un en güzel koylarından, Torba’da, bir sanat koleksiyonerinin evinde olma deneyimini yaşatan, on iki odalı, adeta bir çağdaş sanat müzesini andıran Casa dell’Arte, mimarisi ile de eşsiz bir yapı olarak gözümüze çarpıyor. Eğer düğününüzde sadece size ait bir alanda, dış dünyadan bağımsız, sanatın büyüsünü, güneşin cömertliğini ve Ege’nin sonsuz güzelliğini yaşatacak bir ortam arıyorsanız tam yerindesiniz. Bırakın en güzel gününüzde dünya sizin etrafınızda dönsün…

Türkiye'nin En Güzel Düğün Mekanları: Casa dell'Arte

Casa dell'Arte' deki düğünlerin farkını otelin Düğün ve Etkinlik Koordinatörü Emre Çelik’e sorduk.

Nasıl bir düğünün hayalini kuranlar sizin otelinizi tercih etmeli?

“Bir sahil düğünü hayal eden fakat aynı zamanda standarttan uzakta olmak isteyen çiftler otelimizi tercih edebilir. Adeta bir müze gibi sanat ile iç içe olan otelimizde havuz başında kokteylinizi yudumlayabilir, özel iskelemizde seremoninizi gerçekleştirebilirsiniz. Bahçede enfes lezzetlerle misafirlerinize unutulmaz bir akşam yaşatabilirsiniz.”

En mutlu gecenizde ağzının tadının da mükemmel olmasını isteyenler gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Menü seçeneklerinin oluşturulması, içecek menülerinin seçilmesi gibi konular ise kalabalık düğünler için oldukça zahmetli süreçler. Sonuçta herkesin damak zevkine uygun seçenekler oluşturmanın ne kadar zor olduğunu, hepimiz biliyoruz. Öte yandan hem bir sahil düğününe yakışacak tatlar seçebilmek hem de bu tatların usta ellerden çıktığından emin olmak çok önemli.

Türkiye'nin En Güzel Düğün Mekanları: Casa dell'Arte

Bu noktada müjdeli bir haberimiz var! 2014 yılından beri Bodrum’da faaliyet gösteren ENT restoran 2019 sezonunda Casa dell’Arte’de faaliyet gösteriyor. Yaşadığı coğrafyanın ürününe sadık, geleneksel yöntemlere saygılı, yaratıcı ve yenilikçi mutfak anlayışının hakim olduğu Ent Restaurant, girdiği çeşitli derecelendirmelerde kısa sürede Türkiye’nin en önemli restoranları arasındaki yerini aldı. Bu özel gecenizin ana menüsünü “4 incili” bu özel restoran ve şefi Yoldaş Sönmez hazırlıyor. Size sadece derin bir oh çekip leziz seçenekler arasından tercihinizi yapıp, menülerinizi oluşturmak kalıyor!

Gelin ve damat adaylarına sunduğunuz özel hizmetler neler?

“Düğün gecesi otelimizde konaklayan çiftlerimize odalarında minik sürprizler hazırlıyoruz. Odaya çıktıklarında meyve tabağı ve şarap ikramımız onları bekliyor. Ertesi gün ise kahvaltılarını odaya servis ediyoruz.”

Muhteşem düğününüz sonrası Casa dell'Arte Residence veya Casa Hermanas’ta balayınızı kutlamaya, dinlenmeye size özel verilecek fiyatlarla devam edebilirsiniz. Ayrıca Casa dell’Arte’nin mutlu çiftlere çok tatlı bir hediyesi de var. Bodrum’da başlayan masal Lizbon’da devam ediyor. Casa dell’Arte Club House Lizbon’da 3 gece 4 gün balayı hediye ediyor! Çünkü aşkınız bunu hak ediyor…

Türkiye'nin En Güzel Düğün Mekanları: Casa dell'Arte

Ne kadar önceden düğün mekanının ayarlanması gerekiyor?

“Bahar ve yaz aylarında hafta sonu sınırlı olduğu için ne kadar erken ayarlanırsa o kadar iyi… Fakat bir düğünü sadece hafta sonu ile sınırlamamak gerekir. Düğününüzü hafta içi yapıp, tatilinizi uzatabilir ve en özel gününüzü geçirdiğiniz otelimizde unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.”

Türkiye'nin En Güzel Düğün Mekanları: Casa dell'Arte

After party aynı mekanda yapılabiliyor mu? Yoksa farklı bir alana mı geçiliyor?

Eğlenceye devam etmek için Bodrum gece hayatına karışmayı istemiyorsanız, düğün organizasyonunuzun gerçekleştiği mekanda da After Party’nizi sürdürebilirsiniz. Bu mekanlardan biri de Casa dell’Arte. After Party için Casa dell’Arte Bahçe’de düğünün hızını kesmeden devam edebileceğiniz gibi, isterseniz Casa Hermanas’ın eşsiz palmiyesinin altındaki barda da eğlenebilirsiniz. After Party’de düğün esnasında sunulan limitsiz içecekler ve ilerleyen saatte atıştırmalıklar ile en özel geceniz neşeyle devam ediyor.

Türkiye'nin En Güzel Düğün Mekanları: Casa dell'Arte

Bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz düğünler arasında en farklı en unutulmaz olan hangisiydi?

“Casa dell’Arte kurulduğu günden itibaren bir çok düğüne ev sahipliği yaptı. Çiftlerimizin en mutlu anlarına ortak olmak paha biçilemez… Bu zamanda tek bir düğün için unutulmaz demek çok zor. Her evlenen çiftimiz kendi geleneklerini ve adetlerini düğünlerinde yaşatıyor. İki ayrı geleneğin birleştiği düğünlerden, herhangi bir geleneği yaşatmadan özgürce, çıplak ayaklarla sahilde yapılan tüm düğünlerimize kadar hepsi bizim için unutulmaz.”

Türkiye'nin En Güzel Düğün Mekanları: Casa dell'Arte

İletişim: 0538 224 08 48; [email protected]

Fotoğraflar: Yeliz Atıcı, Nihal Ceylan; Organizasyon: Ruks Event

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları