preloader

Gelin Buketi Önerileri: Misk İstanbul

07.11.2023
Gelin Buketi Önerileri: Misk İstanbul

Yazı Boyutu:

Her zaman cool görünen çiçekleriyle fark yaratan Misk İstanbul, gelin çiçeği önerilerini OGGUSTO ile paylaştı.

Gelin çiçeklerinde öne çıkan trendler hangileri?

Gelin Buketi Önerileri: Misk İstanbul

Genel bir trendten bahsetmek ne kadar doğru olur bilemiyoruz sonuçta her gelinin taşımak isteyeceği, zevkini ve tarzını yansıtan buket farklıdır. Ancak kış gelinlerinin özellikle salaş, dağınık ve kontrast renklerdeki çiçeklerden oluşan buketleri tercih edeceğini düşünüyoruz. Somon, açık pembe, beyaz, gül kurusu renkleri ile koyu bordolar renklerinin beraber kullanılması özellikle kış buketlerinde oldukça beğeniliyor. Bu nedenle klasik beyaz ve krem tonlarındaki buketlerin yanı sıra kontrast tonlardaki gelin buketlerini bu kış sıkça göreceğiz.

Gelin çiçeği tasarlarken en çok hangi çiçekleri ve renkleri kullanıyorsunuz?

Gelin Buketi Önerileri: Misk İstanbul

Misk olarak biz soft ve pastel tonlarda çiçekler kullanmayı seviyoruz. Beyaz, açık pembe, somon tonları birçok gelinin buketinde görmek istediği renkler oluyor. Çiçeklerden de en çok vuvuzela ve kahala gül, delphinium, serruria, anastasya ve lale tercih ediliyor.

Gelin çiçeği seçerken neye dikkat etmeli?

Kışın evlenecek olan gelinlere verebileceğimiz tavsiyelerin ilki gelinlik modellerine göre bir buket modeli tercih etmeleri olacaktır. Çok kabarık bir gelinlik giyeceklerse daha toplu modelleri tercih etmeli, düz sade gelinlik seçimleri var ise daha dağınık ve salaş formlara gitmeliler. Ayrıca bahsettiğimiz gibi buketlerde kontrast renklerde çiçekler kullanmak da diğer verebileceğimiz bir tavsiye olacaktır. Koyu bordo tonlarında yapılan bir buketi somon tonlarındaki çiçeklerle tamamlamak kış gelin buketlerine ayrı bir hava katacaktır.

Gelin Buketi Önerileri: Misk İstanbul

Tasarlamaktan keyif aldığınız bir gelin çiçeğini bizimle paylaşır mısınız?

Gelin Buketi Önerileri: Misk İstanbul
Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları