preloader

 En Güzel Gelin Ayakkabıları

03.02.2023
 En Güzel Gelin Ayakkabıları

Yazı Boyutu:

Farklı gelinlik modelleri ve düğün mekânlarına uygun, ışıltılı gecenize yakışacak en güzel gelin ayakkabılarını sizin için derledik!

Peri masallarına hazırlanır gibi hazırlanılan; her ne kadar heyecanlı olsa da bir o kadar da stresli geçen düğün hazırlıkları… Gelinlik seçimi her zaman en büyük kalem gibi gözükse de gelin ayakkabısından saç aksesuarına her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli. Bu noktada gelin ayakkabısı seçecek olanlara rehber olacak öneriler sunuyoruz. Gece boyu size eşlik edecek ayakkabıları seçerken dikkat edilmesi gereken üç nokta var; gelinlik modeliyle güzel bir kombin yaratması, düğün konseptiyle uyumlu olması ve tabii ki rahatlığı…

Kır Düğünü

Özellikle bahar ve yaz aylarında en çok tercih edilen kır düğünleri, baharın cıvıl cıvıl enerjisini yansıtmak için ideal! Hem romantik hem de daha salaş bir atmosfer yakalayabileceğiniz kır düğünlerinde dikkat etmeniz gereken ise, topuk tercihiniz. Eğer tercihiniz pisti çim ya da toprak olan bir kır düğünüyse, ince topuklardan kesinlikle uzak durmalısınız! Daha kalın topuklar ve platform ayakkabılar zemin açısından en doğru seçeneklerken; çiçek figürlü, dantel ya da inci detaylı ayakkabılarla bulunduğunuz atmosferin romantizmini gelin tarzınıza yansıtabilirsiniz. Kır düğünü için ihtiyacınız olan tüm detayları bu rehberde bulabilirsiniz.

Sahil Düğünü

Deniz, kum, güneş ve tupturuncu bir gün batımı… Kulağa masalsı gelse de ayakkabı tercihi açısından en zor olan sahil düğünleri diyebiliriz. İçten içe, kumlarda yalın ayak yürümek en doğru seçenekmiş gibi gözükse de, düz tabanlı babetler, sandaletler ve yeteri kadar cesursanız spor ayakkabılar bu büyülü gece için kurtarıcı olacaktır diyebiliriz! Eğer düğününüz platform bir zemin üzerinde olacaksa ve topuklulardan vazgeçemiyorsanız, daha kısa topuklar bu gece için ideal olacaktır. Sahil düğününe en uygun gelinlik modellerini incelemek için tıklayın.

Tekne Düğünü

Yine en çok tercih edilen ve en eğlenceli seçeneklerden biri olan tekne düğünleri, klasikten uzak durmak isteyenler için ideal. Denge açısından biraz zorlayıcı gibi gözükse de, doğru topuk tercihiyle gece boyu durmadan dans etmek mümkün! Daha kalın topuklar bu gece için de kurtarıcı olabilir. Bunun yanı sıra daha modern ve eğlenceli tasarımlar, ya da katacağınız romantik bir yorumla, bu geceyi özelleştirebilirsiniz.

{8461}

Havuz Başı Düğünleri

Ayakkabı tercihi açısından en rahat zeminlerden birine sahip olan havuz başı düğünlerinde, dilediğiniz tarzda ayakkabıyı özgürce seçebilirsiniz! Stilettolardan platform topuklara, kapalı klasik modellerden açık ayakkabılara kadar bolca seçeneğinizin olduğu bu gecede, biraz daha alışılmışın dışına çıkarak topuklu sandaletleri ve ipli ayakkabıları da tercih edebilirsiniz. Böylece, bu özel geceye kendi stilinizden bir parça katabilirsiniz.

Otel Düğünleri

Daha ihtişamlı bir düğün isteyenlerin vazgeçilmezi otel düğünleri, ayakkabı seçimi açısından en kolay olanlardan biri diyebiliriz. İster düğününüzün yapılacağı salonun ihtişamına ayak uydurun, ister daha zarif ve sade bir görünüme sahip olmak isteyin; ışıl ışıl parlayacak ayakkabılardan saten ayakkabılara, dantel detaylı romantik ayakkabılardan iddialı yüksek topuklara kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunuz bu gece için yapacağınız ayakkabı alışverişi, bu çılgın hazırlık sürecinin en eğlenceli kısmı olabilir!

Salon ve Restoran Düğünleri

Daha küçük ve samimi bir düğün isteyenler için ve genelde kış aylarında yapılacak düğünler için ilk akla gelen seçeneklerden olan restoranlar ve butik oteller, ayakkabı tercihi açısından da çok rahat! Hayalinizdeki ayakkabıyı dilediğiniz gibi seçebileceğiniz bu gecede seçim tamamen size ve zevkinize kalmış. Klasik ve minimalist bir tercihin yanı sıra, taşlı ve göz alıcı bir model de tercih edebilir; gelinliğinizin tarzına göre dilerseniz star parçanızı ayakkabınız bile yapabilirsiniz!

{22014}

Bonus

Kim demiş bu özel gecenizde kurallara uymak zorundasınız diye? Dilerseniz rengarenk ayakkabılarla kendi imzanızı ortaya koyabilirsiniz! Sonuçta bu sizin geceniz ve önemli olan tek şey, sizin nasıl mutlu olacağınız. Sınırları aşmaktan daha eğlenceli ne olabilir ki?

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları