preloader

Düğün Sürecindeki Çiftler İçin Stil Danışmanlığı

Düğün Sürecindeki Çiftler İçin Stil Danışmanlığı

Yazı Boyutu:

Düğün sürecinde olan çiftlerin imajını oluşturan stil danışmanlığı markası GBG – Gallery of Bride & Groom‘un kurucusu Mehtap Mel Stefou ile sohbet ettik.

Düğün Sürecindeki Çiftler İçin Stil Danışmanlığı
Mehtap Mel Stefou

GBG’nın ortaya çıkış hikâyesini ve verdiği hizmetleri anlatır mısınız?

Yıllar içinde styling hizmeti verdiğim yerli starlardan dünya starlarına kadar birçok ünlüyle çalıştım. “Kaliteli ve özel hizmetin” sadece “celebrity”lerin değil, hayatlarının en özel sahnesi olan düğün günü için hazırlanan gelinlerin ve damatların da hakkı olduğuna karar verdim. Bu süreçte tüm yükü üstlerinden alacak, düğün günlerinde birer yıldız gibi parlamalarını sağlayacak, Türkiye’nin “ilk ve tek”, çiftlere özel, stil danışmanlığı hizmeti veren markası: “GBG – Gallery of Bride & Groom”u kurdum.

GBG; gelinlik seçiminden saç, makyaj, aksesuar, duvak, ayakkabı ve buketin belirlenmesine kadar tam kapsamlı styling hizmeti veriyor. Bridal Styling, Bridal Shopping ve Düğün Günü Supervizörlüğü olmak üzeri 3 ayrı kategoride danışmanlık sağlıyor.

Sizin kişisel moda ve stil felsefeniz GBG’de sunduğunuz hizmetlere nasıl yansıyor?

Moda, her şeyden önce “değişmek” demek. Bense değişimi herkesin yaptığı şekilde “satın almak ve kullanmak” yerine modayı “bedenimize ve ruhumuza” uygun hale getirmeyi doğru buluyorum. Bu yüzden danışanlarımı yükseltecek, onları parlatacak tarzı ve kıyafetleri seçerken mutlaka “vücut proporsiyonlarına ve karakteristik özelliklerine” uygun tercihlerde bulunuyorum. Yani trendleri yakalarken kişisel olanı da her zaman göz önünde bulunduruyorum. GBG de bunu yapıyor. Gelinlerin her anlamda memnuniyetini sağlıyor.

Düğün Sürecindeki Çiftler İçin Stil Danışmanlığı

Gelin adaylarıyla olan ilişkilerinizde hangi prensipleri benimsiyorsunuz?

Düğün Sürecindeki Çiftler İçin Stil Danışmanlığı

Hizmetlerimizin merkezinde “Güven, ortaklaşma ve uyum” var. Her şey, en ince ayrıntısına kadar gözden geçirilmeden, tüm kararlarımız tam manasıyla “içimize” sinmeden süreci asla bitirmiyoruz. Sonsuz bir güven içinde, ortak doğruda buluşmak için uzun bir serüvene çıkıyoruz. Ve günün sonunda %100 içimize sinen, gönül rahatlığı içinde “mükemmel” diyeceğimiz bir sonuca yürüyoruz. Bu bir yolculuk ve ben, gelinlerimin gözlerindeki o tereddütsüz mutluluğu görmeden durmak istemiyorum.

GBG ile çalışan gelin adaylarının, bu süreç içindeki dönüşümleri ve deneyimleri hakkında neler söylersiniz?

Uzun arayışlardan sonra, doğru gelinliği bulamadığı için umudunu yitirmiş, çok fazla seçenek arasında kafası karışmış ve artık ne istediğini bilemez hale gelmiş ya da yoğun iş temposundan dolayı gelinlik arayışı yüke dönüşmüş gelinler tarafından daha çok tercih ediliyoruz. İlk telefon görüşmemizde seslerinde hep aynı stres ve kaygı oluyor. Aslında değişim de tam o an başlıyor. Tüm süreci birlikte planlarken kaygı alanları birer sorun olmaktan çıkıyor. Sürecin sonunda, mutlu ve gururlu GBG gelinleri olarak, hafızalarında eşsiz anılarla hayatlarına devam ediyorlar.

Türkiye ve global pazarda “Bridal Styling” sektörünün mevcut durumu ve geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz? Ve bu iki pazarda kendinize nasıl bir yer edinmeyi hedefliyorsunuz?

Öncelikle Türkiye’nın İLK ve TEK, gelinlere özel danışmanlık markası olduğumuzun gururunu yaşadığımı tekrarlamak istiyorum. Düğün sektöründe bu anlamda yeni bir konsept oluşturduğuma inanıyorum. GBG, tamamen geline özel bireysel bir çalışma hazırlıyor. Her şeyin kusursuz olması vazgeçilmezimiz.

Avustralya’da yetişmemin ve uluslararası deneyimlerimin kattığı dünya vizyonu ile GBG’nin Türkiye sınırlarını aşacağını şimdiden görebiliyorum. Çünkü rengi, dili ne olursa olsun dünyadaki her kadının düğün gününün “yıldızı” olmaya ve hayatı boyunca mutluluk içinde hatırlayacağı bir deneyim yaşamaya hakkı olduğunu düşünüyorum. İşte GBG, bunu sağlayacak.

Gelin adayları için temel stil ve alışveriş tavsiyeleriniz ne olur?

Düğün Sürecindeki Çiftler İçin Stil Danışmanlığı

Gelinlik seçimlerinde kendi tarzlarının dışındaki riskli modellere yönelmesinler. Örneğin, normal hayatta minimalist ve sadeliği seven bir gelin adayı, gelinliğinde yoğun taşlamalı ve işlemeli bir modelden kaçınmalı. Çünkü düğün gününün telafisi yok. Yanlış tercihler yapıldığında dönüşü olmayan pişmanlıklar yaşanabileceği unutulmamalı. Alışveriş öncesinde geniş bir pazar araştırması yapmak çok önemli. Bir gelinlik modeli konusunda kararsızlık yaşanıyorsa, muhtemelen o gelinlik doğru seçim değildir. Zira doğru seçim ‘’işte budur‘’ dedirten seçimdir. Onu buluna kadar alışverişe devam etmek gerekir.

Tüm zamanların en ikonik gelinlerinden biriyle çalışma şansınız olsa, o kim olurdu?

Rolling Stones gurubundan Mick Jagger’la 70’lerde evlenen ünlü aktivist Bianca Jagger’la çalışmayı çok isterdim. Bianca, YSL’in özel dikim blazer ceketi ve ayak bileğine kadar inen etek kombinin üstüne, tepesinde beyaz gül detayları olan, yüzünü tülle kapatan bir şapka tercih etmişti. Gördüğüm en minimalist ve cool gelinlerden biriydi! Onu düğüne ben hazırlamak isterdim.

Mehtap Mel Stefou Kimdir?

Mehtap Mel Stefou, Türk kökenli bir Avustralya vatandaşı olarak 2010 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır. Moda endüstrisindeki ilk adımlarını, henüz çok gençken, yerel Avustralya firmalarının vitrin düzenlemelerini yaparak attı. Profesyonel yaşamında; Snoop Dogg, Pitbull, Ty Dollar Sign, Busta Ryhmes, 50 Cent gibi pek çok Hollywood rap starına ve Türkiye’nin önde gelen sanatçılarına danışmanlık hizmeti verdi. Stil danışmanlığının yanında, uzun yıllar boyunca celebrity imaj danışmanlığı ve alışveriş koçluğu yaptı. Ve artık, yılların birikimi ve moda tutkusuyla gelinler ve damatlar için yepyeni bir çağ, en özel günlerinde kendilerini star gibi hissetmelerini sağlayacak, ”stil danışmanlığı hizmeti” vermeye başladı. Bu yüzden evlilik hayali kuran tüm kadınlara sesleniyor: “Sevgili gelinim, hayatının en özel turuna hazır ol! Çünkü mükemmel gelin olmanı sağlayacağım!

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları