preloader

Malta’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Sarah Young

Malta’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Sarah Young

Yazı Boyutu:

Düğün davetiyle ilgili merak edilenleri Malta’nın en ünlü düğün tasarımcısı Sarah Young’dan öğrenin.

Tasarımcı Sarah Young, İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi kapsamında İstanbul’a geldi… Biz de düğün organizasyonuyla ilgili merak edilenleri Malta’nın en ünlü düğün tasarımcısına sorduk!

Malta’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Sarah Young
Sarah Young

İlk olarak, İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi’nde İstanbul’u masanıza nasıl yansıttığınız anlatır mısınız?

Benim için İstanbul renk ve zenginliktir; maddi açıdan değil, kültür zenginliğidir. O yüzden tasarımım için seçtiğim renk paleti rengarenk ve altın dokunuşlu… Nazar sembolü dekora zarif bir şekilde ekleniyor. Masa tasarımımda ifade etmek istediğim his; renkli ama klasik.

Malta’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Sarah Young
İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi

Kendi stilinizi ve imzanızı nasıl tanımlarsınız?

Ayrıntılara her zaman çok dikkat ederim. Belki tasarımlarım her zaman çok büyük ve gösterişli olmayabilir ama benim için uygun bir masa düzeni; kurulumun tasarımına ve tarzına göre hazırlanmış menüler ve renk paletine uygun peçeteler gibi küçük detayları içermeli. İmzamın; sandalyeden çatal bıçak takımına ve peçeteye kadar her şeyin birbiriyle eşleştiği, eksiksiz bir görünüm olduğuna inanıyorum. Benim için her şeyin uyum içinde olması gerekiyor…

Başarılarınız arasında en çok gurur duyduğunuz hangisi?

2022 Eylül’ünde Malta’da iki günlük büyük bir VIP düğünü tasarladık ve bu düğün benim en gurur duyduğum başarılarımdan biri oldu. İlk gün düğün mekânını Studio 54 partisine dönüştürdük. Hem o gün hem de düğün gününde dünyanın dört bir yanından VIP’leri ve kraliyet ailesini ağırladık. Herkes çok etkilendi ve güzel vakit geçirdi. 21 yıldır sektörün içindeyim, her yıl ekibimle beraber daha çok gelişmeyi, büyük, iyi ve anlamlı düğünler ve etkinlikler yaratmayı umuyorum. Bunun yanı sıra düğünlerin ardından yalnızca aylarca birlikte çalıştığım çiftlerden değil konuklardan da işimi öven e-postalar almak ve şaşırtıcı referanslara sahip olmak benim için paha biçilemez.

Malta’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Sarah Young

Düğün planladığınız en büyülü mekânlar hangileriydi?

Malta, İtalya ve Amerika.

Gelinler davet tasarımcısı seçerken nelere dikkat etmeli?

Düğün tasarımcısının stili ve kalitesinin çiftelerle uyumlu olmasına ve ortaya koyulan tasarımın bütçelerine uygun olmasına dikkat edilmeli.

Malta’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Sarah Young

Siz çiftlerin hayallerindeki düğünü yaratmalarına nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Onların hayallerini dinliyorum ve verecekleri bütçe dahilinde bunu gerçekleştirmek için elimden geleni yapıyorum. İmkansız gibi görünen hayallerin her zaman alternatifleri vardır. İmkansızı mümkün kılmak her zaman benim sloganım olmuştur.

Bir düğünü eşsiz kılan en önemli detaylar nelerdir?

Bir düğün puzzle gibi birbiriyle uyum içerisinde olan tüm detaylara sahip olmalı. Şunu unutmayın ki; göz her şeyin neden mükemmel olduğunu algılamıyor fakat eksik olan şeyleri hemen görüyor… Bu nedenle düğünün A’dan Z’ye bir tema şeklinde akması gerekiyor. Mekândan menüye, dekordan aydınlatmaya, gelinlik ve damatlıktan çiçeğe her şeyin belirlenen temada olması önem taşıyor.

Malta’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Sarah Young

İmkansız gibi görünen hayallerin her zaman alternatifleri vardır. İmkansızı mümkün kılmak her zaman benim sloganım olmuştur.

Düğünlerini planlayan genç çiftlere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Her zaman bir düğün organizatörüyle çalışmanızı tavsiye ederim. Bu tavsiye asla benim işim ve ekmek teknem olduğu için değil… Bazıları bunun lüks bir hizmet olduğuna inanıyor ancak müşterilerimiz özel günleri için en iyi değeri elde ettiklerini düşünüyor. Bir düğün organizatörü, gereksinimlerine göre doğru fırsatlar ve seçenekleri sunmak ve çiftlerin aile ve arkadaşlarıyla günü dolu dolu geçirebilmeleri için her şeyin yolunda gitmesini sağlamak için oradadır. Hayatınız en önemli gününü neden becerikli ellere bırakmıyorsunuz ve endişe duymadan günün tadını çıkarmıyorsunuz?

Malta’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Sarah Young

Sarah Young Kimdir?

Malta’nın en ünlü ve yetenekli düğün ve etkinlik tasarımcısı olarak gösterilen Sarah Young, küçük bir ada olmasına rağmen sadece ülkesinde değil global düğün endüstrisinde de tanınan bir isimdir. Sarah Young aynı zamanda kendi ülkesinde bir televizyon yıldızı ve programcısıdır. Sarah Young uluslararası pek çok etkinlik ve düğün konferansının jürisinde yer almakta ve konferans konuşmacılığı yapmaktadır.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları