preloader

Asya’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Gideon Hermosa

Asya’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Gideon Hermosa

Yazı Boyutu:

Düğün organizasyonuyla ilgili merak edilenleri Asya’nın en ünlü düğün tasarımcısı Gideon Hermosa’ya sorduk.

Tasarladığı etkileyici düğün ve organizasyonlar arasında Billy Crawford-Coleen Garcia, Moira Dela Torre-Jason Marvin gibi ünlü çiftler bulunan Gideon Hermosa, İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi kapsamında İstanbul’a geldi. Düğün organizasyonuyla ilgili merak edilenleri Asya’nın en ünlü düğün tasarımcısına sorduk…

Asya’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Gideon Hermosa
Gideon Hermosa

İlk olarak, İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi‘nde İstanbul’u masanıza nasıl yansıttığınızı anlatır mısınız?

İstanbul canlılığıyla biliniyor ancak, bu sefer radarıma takılan Pamukkale’nin renkleriyle oynuyorum. İstanbul’u yalnızca zengin kültürü ve mimarisiyle değil, keşfedilmesi gereken birçok harika doğal manzaraya sahip olduğu için de sergilemek istedim. Bu şehri çevreyen mavinin ipuçlarını ve nazar boncuğunu soframa yansıtıyorum.

Asya’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Gideon Hermosa
İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi

Kendi stilinizi ve imzanızı nasıl tanımlarsınız?

Her zaman sınırları zorlayan bir tarzım var. Tarzım küratörlüğünü yaptığım her etkinliğe zarafet katıyor. Mekanları dönüştürmeyi, bu dönüşümü müşterilerimin özel günlerinde dünyalarına getirmeyi seviyorum. Beni her zaman sınırları zorlarken bulacaksınız! Ve şunu söylemeliyim ki; en çok fikirlerimi gerçeğe dönüştürebildiğimde başarılı oluyorum.

Başarılarınız arasında en çok gurur duyduğunuz hangisi?

Yeteneklerimden ve diğer ülkelerdeki etkinliklerde görev almaktan gurur duyuyorum. Bugüne kadar ülkelerine davet aldığım kişilerin birçoğu beni internet aracılığıyla buldu! Sanırım bir Filipinli olarak, başka ülkelerde iz bırakmak, ekibimi getirip harika etkinlikler düzenlemek, yurt dışında bir tasarım ekibine liderlik etmek gerçekten gurur duyduğum şeyler arasında.

Asya’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Gideon Hermosa

Düğün planladığınız en büyülü mekânlar hangileriydi?

Filipinler sahillerine olan düşkünlüğüm hiç bitmeyecek… Filipinler’de düğün yapılan spesifik adalardan biri Palawan’dır. Kesinlikle bu adada insana kendini iyi hissettiren şeyler var.

Gelinler davet tasarımcısı seçerken nelere dikkat etmeli?

Onların vizyonunu anlayacak biriyle çalışmaları çok önemli. Bence iyi bir tasarımcı, konuklara davette yaşanacaklara dair ipucu verirken bir yandan da beklentilerini yükseltmeli.

Asya’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Gideon Hermosa

Mekanları dönüştürmeyi, bu dönüşümü müşterilerimin özel günlerinde dünyalarına getirmeyi seviyorum ve en çok fikirlerimi gerçeğe dönüştürebildiğimde başarılı oluyorum.

Siz, çiftlerin hayallerindeki düğünü yaratmalarına nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Düğünler son derece kişiseldir, dolayısıyla ilk etapta çiftleri tanımamı sağlayacak doğru soruları sormaya çalışıyorum. Bu bana sadece düğünlerini tasarlamak için değil, aynı zamanda onlar için çok şey ifade edecek bir düğün yaratmam için de alan sağlıyor.

Asya’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Gideon Hermosa

Bir düğünü eşsiz kılan en önemli detaylar nelerdir?

Her çift benzersizdir. Kağıt üzerinde her düğün aynı tasarım öğelerine sahip ancak ben her zaman onların benzersizliğini kreasyonlarıma ekliyorum. Tasarladığım davetin, bu özel günleri için kişiselleştirilmiş olduğunu hissetmelerini sağlıyorum.

Düğünlerini planlayan genç çiftlere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Sürecin tadını çıkarsınlar! Bu keyfi yaşamak için öncelikle aramaları gereken şey, gerçekten güvenilir kişilerden oluşan bir ekiptir. Yol boyunca karşılaşabilecekleri bazı zorluklara rağmen birlikte çalışmaktan keyif alacakları bir ekip.

Asya’nın En Ünlü Düğün Tasarımcısı: Gideon Hermosa

Gideon Hermosa Kimdir?

Filipin asıllı tasarımcı, genç yaşına rağmen dünyanın en yetenekli davet tasarımcıları arasında yer almaktadır. Bölgesinde gerçekleştirdiği onlarca tanınmış kişinin düğün tasarımcılığını üstlenerek dünya çapında üne kavuşmuştur. Sıra dışı ve zengin dekora sahip düğün tasarımlarıyla sosyal medya fenomeni olarak da kabul edilen Hermosa, dünyanın birçok ülkesinde ünlü çiftlerin ve saygın ailelerin düğün davetlerini hayata geçirmiştir.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları