preloader

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Yazı Boyutu:

İstanbul’un en iyi çiçekçileri arasında yerini alan Vesaire ve sıra dışı düğün organizasyonuyla öne çıkan Hippimippi’nin kurucularından Ayça Girgin, gelin ve damatlara düğün süreciyle ilgili özel tüyolar veriyor.

Son zamanların en çok tercih edilen düğün konseptleri neler?

Açıkçası bize ve çiftlerimize; çok görülmüş hazır konseptler ve dekor dekor duran teatral işler pek samimi gelmiyor. En çok tercih edilenin değil, kişiye özel, yenilikçi bir yaklaşımın peşindeyiz.

Lokasyon olarak sahil düğünleri çok tercih ediliyor, alternatif mekânlar peşinde yepyeni yaratım alanları keşfetmek revaçta, özellikle kış düğünlerinde… Renk seçimleri çok daha cesur. Alışılmışın dışında nikâh alanları bize oyun alanı sağlıyor ve bazen tüm konseptin belirleyicisi olabiliyor.

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Çiftlerin hayallerindeki konsepti yaratmalarına nasıl yardımcı oluyorsunuz? Verdiğiniz hizmetler arasında neler bulunuyor?

Kimi zaman uzun sohbetlerin mizacı kimi zaman da tek bir görsel, çiftlerle bu yolculuğa başlamamızda bize ışık tutuyor ve bu yolu onlar için aydınlatırken, detaylı çalışılmış farklı seçenekler sunarak çerçeveyi biraz daha netleştirmek ilk hedefimiz oluyor. En önemli rolümüz ise; birbiriyle konuşan öğeleri bir araya getirmek ve konseptin detaylara uyarlanışını onlara yaşatabilmek. ’Evet görmek istediğimiz bu!’ diyebildikleri noktaya onları getirdiğimizde, A’dan Z’ye her şeyi işlemeye başlıyoruz.

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Her düğünün olmazsa olmazları tabii ki var. Sonrasında ise daha kişisel seçimler; müzik / DJ, uygun bir catering servisi, bar menüsü gibi detaylar, mekâna göre çizilen oturma düzeni ile belirlenen masaların; masa örtüsü, peçete ve dekoratif tüm detayları ve tüm bunların ipucunu veren grafik ve basılı işler… Uzayıp giden bu listeyi çalışmaktan zevk aldığımız çeşitli çözüm ortaklarımızla beraber, çiftimizin hayalindeki düğünü, kutlamayı, onlar kadar sahiplenerek uzun soluklu bir yolculuk planlıyoruz. Bu en özel günlerini, onları yormadan ama birlikte planlıyoruz.

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Bu senenin düğün trendleri arasında neler bulunuyor?

Dünyada birçok disiplinde, tasarım trendlerine yön veren harika işler görüyoruz. Amorf mobilyalar, mid-century objeler, dijital sanat, yeni nesil kumaşlar… Bu içten gelen yönelimle her birimiz, sezgilerimizi takip eden özgür ifadeye çıkan kendi dünyasının sanatçıları olduk.

Artık düğün kelimesi ve ifade ettikleri de katman katman genişlemekte ve tasarım dünyasında büyük bir tuval olarak görülmekte.

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi
Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Tüm bu hayranlık uyandıran akımlardan ilhamla, Hippimippi olarak şunu söylemek bize düşüyor: Çiçek sanatçılarının nizami ve sıkışık aranjmanları yerine vizyoner çiçek yorumlamaları artık gözardı edilemeyecek kadar ana konsepte etki ediyor.

Gelin-damat adaylarına vereceğiniz en önemli ipucu nedir?

Düğününüz için hayalinizde 3 ayrı alternatif lokasyon ve konsept var diyelim. Biri İtalya’da daha sade ve kısmen daha az kişi, biri Bodrum’da, biri ise bu ikisinden önce İstanbul’da bir organizasyon olsun… Hatta acaba after party ya da öncesinde bir kutlama yemeği eklesem mi gibi bir soru da eklenebilir.

Bu bilinmezliği size en şeffaf şekilde açıklığa kavuşturacak, tecrübesiyle bütçesel ve operasyonel olarak size hepsinin donelerini sunabilecek, size kararınızda yol gösterecek, ilk defa deneyimlediğiniz bu süreçteki yüklerinizi hafifletecek, enerjinizin tuttuğu ve iletişim gücü yüksek bir ekip ile ilerliyor olmanız tüm sürece sirayet eder.

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Organizasyon oldukça büyük bir arka plan çalışmasını beraberinde getiriyor ve içerisinde pek çok farklı unsur ve ekip, sayılmayacak kadar çok detay barındırıyor. Doğru takvim planı ve yol haritası çok kıymetli. Çalışmayı seçeceğiniz ekibin size aylarca eşlik edecek olan bir yol arkadaşı olduğunu atlamayın!

{85428}

Destinasyon düğünü yapmak isteyenlere tavsiyeniz ne olur?

Senelerdir yurt dışı düğünleri yapmış olmanın keyfi ve tecrübesiyle, bu sene kendi düğün davetimiz için de yurt dışında harika bir lokasyon seçtik. Çifterimize önerebileceğimiz, birbirinden farklı geniş bir skalamız da var.

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Daha az davetlinin katılımı ile ve yurt dışına odaklanan düğünler, Türkiye’de artan maliyetler, benzer rakamlara bir yurt dışı lokasyonunda yapılacak iki günlük bir düğünü de olası kılabiliyor.

Düğün Organizasyon Firmaları: Hippimippi

Tüm yurt içi ve yurt dışı destinasyon düğünlerindeki en önemli noktalardan biri mekânın neler sağladığının çok iyi belirlenmesi. Çünkü çok değişkenlik gösterebiliyor ve ihtiyaç kalemleri buna göre netleşiyor. Paket bir hizmet yerine, kırılımı olan doğru hizmet yelpazemizi sunmanın karşı taraf için öneminin de farkındayız.

Tabii ki akla gelen pek çok soru oluyor ama benim tavsiyem; bu seçeneği değerlendirin!

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları