preloader

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan

Yazı Boyutu:

Sahara Maison’un kurucusu Sahra Su Uğurlu ve Doğuş Çay Gıda Pazarlama Yönetim Kurulum Üyesi Emre Karakan’ın Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’da gerçekleşen düğününe konuk oluyoruz.

Nişan kutlamanız nasıldı?

Söz ve nişan kutlamasını aynı anda Büyük Kulüp’te gerçekleştirdik. Nişan günümüzün önceki akşamı İstanbul tamamen karla kaplanmıştı. Nişan temamız da karlı uyandığımız İstanbul’a eşlik eden; beyaz, romantik bir konsepte sahipti.

Ailemiz ve en yakın arkadaşlarımızdan oluşan 120 kişilik zarif bir davet düzenledik. Duygusal başlayan nişan günümüz, isteme ve sonrasındaki en yakın arkadaşlarımızın olduğu After Party ile akıllarda kalan anılarla sonlandı.

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan


Bekarlığa vedayı nerede yaptınız?

Nişan ve düğün tarihimiz arasındaki kısıtlı zaman yüzünden ayrı ayrı bekarlığa veda planı yapma imkânımız olmadı. Ama en yakın arkadaşlarımız bizlere BOAZ Live’da sürpriz bir bekarlığa veda organizasyonu düzenledi. İçeri girdiğimizde bizleri, gelin ve damat balonlarıyla karşıladılar. Ben ve Emre için bekarlığa veda etmeden önce unutulmaz bir akşam oldu.

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan


Düğününüzün konsepti neydi?

Nişanımızda olduğu gibi düğün konseptinde de zarif, romantik, modern, doğanın enerjisini yansıtan yeşil ve beyaz ağırlıklıydı. Aslında davetiyeden, mekân içi ve masa süslerine kadar Antik Dönem Harikası Babil’in Asma Bahçeleri duygusu katmaya çalıştık.

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan

Bunun için en ince detayına kadar her şeyi Brides Project’e teslim ettik. Mekândaki sütunlar komple çiçeklerle kaplıydı. Misafirlerimizi kokteyl alanında romantik serenatlarıyla kemancılar karşıladı. Masalarda ise vizon masa örtüsü ve orkideler en özel günümüze daha da romantik bir enerji kattı.

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan


Peki gelinliğiniz? Modeli nasıl seçtiniz?

Gelinlik serüvenim düğün hazırlıkları sırasında karşıma çıkan ve kendimi içinde en iyi hissettiğim modelle daha da güzelleşti diyebilirim. Aslında ben değil, gelinliğim beni seçti. Gelinlik olarak her zaman çizgisine aşık olduğum Zuhair Murad tercih ettim. Gelinliğim, belden kabarık prenses modele sahipti ve üzeri el işçiliğinin en güzel örneği çiçek taş motifleriyle süslüydü. Uzun duvağımın üzerindeki aynı çiçek ve taş motifleri gelinlikle zarif bir uyum sağladı.


Saç ve makyajınızın tarzı nasıldı, kime yaptırdınız?

Saç ve makyaj konusunda gelinliği ön planda tutacak şekilde sade ve zarif bir tarza karar verdik. Saç için Hamza Sara ile çalıştım. Gelinliğimin omuz kısımları açıkta kaldığı için o bölgeyi kapatmak istemedik ve saçı arkada kullanmaya karar verdik. Saçı yarım toplayarak, iri ve doğal dalgalar tercih ettik. Bu şekilde saç aksesuarını da daha görünür kıldık. Makyajda ise Alev Kaya, yüz için şeftali tonlarını ağırlıkta kullandı, yüzü daha sade bırakarak göz makyajını daha çok vurguladı.


Gelelim ilk dansa… Hangi şarkıda dans ettiniz?

İlk dansımız bizim için duygusal anlardan biriydi. Yeni hayatımıza “Evet” dedikten sonra evli çift olarak ilk kez misafirlerin karşısına çıkacaktık bu yüzden bu anın en güzeli olması adına özel, bir kadar da zor bir koreografi hazırladık. Dansımıza bizim için de büyük bir anlamı olan Coldplay’den Always In My Head eşlik etti.

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan


Düğün hediyelikleriniz nelerdi?

Düğün hediyesini seçerken düğün günümüzün enerjisini misafirlerimizin evine de yansımasını istedik. Bu yüzden bulunduğu ortamda evin enerjisini yenileyip, pozitifliği artırdığına inanılan sukulent tercih ettik.

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan


Gelin buketi ve pasta düğünün en önemli detayları… Siz bu ikiliyi kime yaptırdınız?

Gelin buketinin, her şeyin başladığı o ilk anda gelinliğin en büyük tamamlayıcı parçalarından biri olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden düğünün konsepti ve benim gelinliğimin tasarımıyla uyumlu olması benim için önemliydi. Düğün temamıza ve masalardaki detaya eşlik etmesini istediğimden dolayı, buketi düğünümüzün organizasyonunu yapan Brides Project’e emanet ettim ve çok zarif duruşa sahip orkidelerden yaptık. Gerçekten tüm konseptle ahenk içerisinde olan bir gelin çiçeği çıktı. Pastayı, düğünümüzün gerçekleştiği Mandarin Oriental Bosphorus’un pasta şefi yaptı. Açıkçası Mandarin Oriental Bosphorus yemek menüsünden tatlılara, lezzet konusunda o kadar başarılılar ki pasta seçimini büyük bir güvenle onlara emanet ettim.


Balayı için nereyi ve hangi otelleri tercih ettiniz?

Balayı rotamızı oluştururken; dinlenmeye, rahatlamaya, gezmeye ve eğlenmeye odaklandık. Koşuşturmanın ardından düğün yorgunluğunu atmak için ilk tercihimiz Ubud, Bali oldu. İlk amacımız dinlenmek olduğu için masaj ve Spa konusunda oldukça iddalı Ubud Four Seans Resort’u seçtik. 5 gün boyunca huzur veren bir ortamda enerjimizi yeniledikten sonra Jimbaran Four Seans Resort’a geçtik. Bizim konakladığımız süreçte şehirdeki birçok özel etkinlik otelimde gerçekleşti bu yüzden eğlenceli bir devam turu oldu. Yorgunluğumuzu atıp, eğlenceli etkinliklere katıldıktan sonra rotamızı gezme ve alışveriş odaklı Singapur’a çevirdik. Metropol hayatı balayını sonlandırmak için güzel bir bitiş oldu.

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan
Evden çıkış anı…

Düğününüz şimdi olsa farklı bir şey yapmak ister miydiniz?

Açıkçası düğünümüzü planlarken, gençlerden büyüklerimize kadar tüm misafirlerimizin ortak paydada çok eğleneceği bir gece organize etmeye çalıştık. Bu yüzden benim için düğün günüm zarif, eğlenceli ve aşırı samimi gerçekleşti ve yeniden olsa yine bu şekilde geçmesini hayal ederdim. Daha farklı bir şey istemezdim.

Düğün Hikayesi: Sahra Su Uğurlu ve Emre Karakan


Düğün sürecine girmiş çiftlere vereceğiniz öneriler neler?

Bir ömürlük hayatın ilk adımı olsa da düğün süreci ne kadar güzel olsa da stres illaki yaşanıyor. Düğün gününe kadar aksaklıklar, pürüzler olabiliyor fakat önemli olan bu özel güne kadar negatiflikten uzak durup, sadece mutluluğa odaklanmak. Süreçten keyif alıp, günün sonunda asıl önemli şeyin o gece biriktireceğin anılar olduğunu unutmamak.

KÜNYE

Davet Mekânı: Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul

Organizasyon: Brides Project

Fotoğraflar: Click34

Gelinlik: Zuhair Murad

Damatlık: Taji

Saç ve Makyaj: Makyaj Alev Kaya, Saç Hamza Sara

Saç Aksesuarları: Gaios Design

Gelin Buketi: Brides Project

Müzik: Tarık Sezer Orkestrası, Canlı Müzik: Berkay, After Party: Dark Technical

Pasta: Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları