preloader

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Yazı Boyutu:

Oyuncu Melis Birkan ve Aras Aydın’ın Fenerbahçe Dalyan Club’da gerçekleşen düğünlerine konuk oluyoruz.

Nişan kutlamanız nasıldı?

Aslında bir nişan kutlamamız olmadı tam anlamıyla. İki ailenin bir araya geldiği çekirdek ailelerden oluşan bir kız isteme yemeğimiz oldu annemlerin evinin bahçesinde. Zaten ailelerimiz daha önceden tanışmışlardı, bolca güldüğümüz ve damadı nasıl bir kahve içeceği konusunda bolca gerdiğimiz bir gün oldu. (Herkesin beklentisi aynı yönde olduğu için kahveye tuz koymadık, yanında su olarak verdiğimiz sek votkaydı. Bu bizim sevgili görümcemle fikrimizdi!)

Bekarlığa vedayı nerede yaptınız?

Bekarlığa veda partimiz yoktu çünkü düğün gününde yapacağımız after party’nin fazlasıyla yeterli olacağını düşündük. Ve öyle de oldu…

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Düğününüzün konsepti neydi?

Düğünümüzün konsepti sade, sonradan kullanılabilecek parçalardan ve çiçeklerden oluşmasıydı. Konsept benim ve gelinliğimi de tasarlayan tasarımcı arkadaşım Gamze Saraçoğlu ile birlikte planlayıp yaptığımız bir planlamaydı. Gamze ve ekibiyle her şeye birlikte karar verdik ve düğün sabahı bizzat onlar süslediler. Amacımız düğünün sadeliğini ve zarafetini yansıtacak beyaz mumlar ve cipso çiçeklerinin yanında okaliptüs dalları ile doğal görünüm sunmak, düğün organizasyonunun insanların orda bulunma amacından rol çalmadan ve kalabalık etmeden şık görünmesini sağlamaktı. Düğün sonrasında Moda Sahnesi’nin ev sahipliğinde bir after partymiz oldu. Loungeevent‘in şahane konseriyle gerçek anlamda bütün gece kurtlarımızı döktük.

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın
Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Peki gelinliğiniz? Modeli nasıl seçtiniz?

Gelinliğim konusunda çok şanslıydım. Gelinliğimi, en yakın arkadaşlarımdan ve düğünümün de şahidi olan Gamze Saraçoğlu yapacaktı. Çok uzun senelerdir arkadaş olduğumuz ve birbirimizi çok iyi tanıdığımız için aslında benim çok da bir şey anlatmama gerek kalmadı, zaten onun aklında hep bir şeyler vardı. Bütün düğün organizasyonunda benim en az kafamı yoran ama güzel olacağından en emin olduğum şey gelinliğim oldu hep. Birkaç model çizmişti Gamze ve bana aslında en içine sineni gösterdi. O da benim en beğendiğim oldu. Düğün ve after party olmak üzere bütün gün üzerimde kalan ve her saniyesinde beni özel hissettiren çok konforlu bir tasarımdı. Arkadaşıma ne kadar teşekkür etsem az.

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Saç ve makyajınızın tarzı nasıldı, kime yaptırdınız?

Düğün bir gündüz kokteyliydi ama yavaş yavaş sıcakların kendini gösterdiği mayıs ortasına denk geldiği için saçım ve makyajım da hafif olmalıydı benim için. Makyajımı bütün özel günlerimde yaptığı gibi yine Ayşe Gülen yaptı. Ağır makyajın bende çok hoş durmadığını ve bana konfor vermediğini bildiği için minimum malzemeyle beni prenses gibi hissettirmeyi başardı. Saçlarımı Melihplus kuaförden Bekir Bey yaptı. Sade ama şık olsun istediğim bir at kuyruğu yapıldı.

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Gelelim ilk dansa… Hangi şarkıda dans ettiniz?

İlk dansımız tek bir şarkıyla olmadı. 4 ayrı tarzda şarkının mikslenmesi ile yapıldı. Başta klasik ve slow bir şarkı ile başladık, Aras ve benim için özel anlamı olan bir parça… Çünkü evlilik teklifinde de bu şarkı çalıyordu (Giannis Ploutarhos – Vasilias Tis Monaxias Mou). İkinci şarkımız Ricky Martin den La Bomba idi. Üçüncü parçamız Çerkes olan eşimin de bildiği Çerkes parçası olan Şeşen idi. Sonuncu ise ikimiz de Ankaralı olduğumuz için Ömer Faruk Bostan ‘dan Sen de mi Oldun Ankaralı parçasıydı. Bunların hepsinin birbirine geçişleri yapıldı ve toplamında bir şarkı uzunluğuna indirildi. Amacımız biraz alışagelmişin dışına çıkıp eğlenmek ve izleyenleri şaşırtıp bize katılmalarını sağlamaktı. Koreografide canım arkadaşım Beyza Şekerci’nin de emeği büyük.

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Düğün hediyelikleriniz nelerdi?

Düğün hediyelerimiz benim yaptığım seramik mumlukların içine, seramik kursundan arkadaşım Lale Sarıoğlu, lavanta esanslı mumlarıyla doldurdu. Bu mumları koyduğumuz keten keseleri de kayınvalidem Nilgün Aydın dikti. Sevgili görümcem Deniz Aydın ile birlikte ahşap kalıp baskıları yaptık keselerin üzerine. Yani anlayacağınız tam bir ekip çalışmasıydı. Devamlılığı sağlanabilen, malzemelerle bizi hatırlatan ve düğüne gelen kişilerin hayatında kalmaya devam edecek parçalardan oluştu hediyeliğimiz.

Gelin buketi ve pasta düğünün en önemli detayları… Siz bu ikiliyi kime yaptırdınız?

İlk isteğim gelin buketinin sadece cipso çiçeğinden oluşmasıydı çünkü çok zarif olduğunu düşündüm hep. Fakat süsleme çiçeklerimizi almaya gittiğimde bir demet pembeli sarılı gül buketi gönlümü çaldı ve cipsoların arasına bunları da ekledik.

Düğün pastamız, küçük kavanozların içinde şahane çilekli magnolialardı. Malum hala içerisinde olduğumuz pandemi sebebiyle sunum hijyeni olsun ve herkesin için rahat etsin istedik. Volcake markasının kurucusu, canım, kardeşim sayabileceğim Elif Yanardağ hepsini kendi elleriyle hazırladı. Ama ben bir tane bile yiyemedim o gün. Bana sözü var, tekrar yapacak…

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Balayı için nereyi tercih ettiniz?

Balayı için özel bir tercihimiz ve isteğimiz olmadı. Buna pek de kafa yormadık sanırım. Daha önce pandemi sebebiyle ertelenen uçak biletlerimiz vardı, gitme ihtimalimiz yüksek olsun diye onları haziran ayına denk getirmiştik. Görmek istediğimiz şehir Prag’dı. Bu tatil bizim için aynı zamanda balayı olmuş oldu.

Düğününüz şimdi olsa farklı bir şey yapmak ister miydiniz?

Düğün şimdi olsa inanın ki farklı yapmak isteyeceğim hiçbir şey gelmiyor aklıma. Çünkü bütün her şey zamanla, kendi akışının içinde yolunu buldu ve tam da istediğimiz gibi oldu.

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Düğün sürecine girmiş çiftlere vereceğiniz öneriler neler?

Düğün sürecine giren çiftlere tek önerim; gerçekten sizin istediğiniz şeyleri barındıran ve öncelikle sizin eğleneceğiniz detaylar olsun. Çünkü gün sizin gününüz ve bütün düğünün atmosferini mekan ya da organizasyon değil, sizler ve mutluluğunuz belirliyor. Siz eğleniyorsanız gelen herkes de sizinle eğleniyor. Bir de olacak olan olumsuzluklara takılmayın isterim. Su bir şekilde akıp yolunu buluyor. Sizin aksilik sandığınızı fark etmiyor bile gelenler.

Düğün Hikayesi: Melis Birkan ve Aras Aydın

Davet Mekanı: Fenerbahçe Dalyan Club, Tarihi Bahçe

Organizasyon: Gamze Saraçoğlu ve Melis Birkan

Fotoğraflar: Ferda Cenk Arslan Fotograf ve Lila Yapım

Gelinlik: Gamze Saraçoğlu Tasarım Ofisi

Damatlık: Kenan Kozgül

Saç ve Makyaj: Melihplus – Bekir ve Ayşe Gülen

Gelin Buketi: Kendimiz yaptık.

Müzik: Eyüp Çelik – Lounge Event

Pasta: Elif Yanardağ – Volcake

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları