preloader

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş

27.10.2022
Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş

Yazı Boyutu:

Çokyaşar Holding 3. kuşak temsilcisi Elif Çokyaşar Bozdaş ve demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Kerem Bozdaş’ın düğünlerine konuk olduk.

Evlilik teklifi nasıl ve nerede gerçekleşti?

Bir akşam yemeği sırasında, Paris Girafe Restaurant’ın Eiffel Kulesi manzaralı terasında evlenme teklifi aldım. Kerem iş hayatımdaki bir başarıyı kutlamak için bana küçük bir hediye aldığını söyledi ve yemek sonuna kadar açmamam şartı ile elime bir torba tutuşturdu. Biz saatlerce yemek yedik, sohbet ettik ve sıra yanımda duran hediyeyi açmaya geldi. Paketi açtığımda ben şok oldum. Tüm diğer restoran misafirleri alkışlamaya başladı. Kerem heyecandan evlenme teklif etmeyi unuttu, direkt yüzüğü taktı. Bizim için gerçekten en unutulmaz anlardan biriydi.

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş


Nişan kutlamanız nasıldı?

Pandemiden dolayı evde, aile arasında ve en yakın birkaç arkadaşımızın katılımı ile isteme ve nişan kutlamamızı aynı anda 17 Şubat 2022’de gerçekleştirdik. Kerem’in babası beni dedemden, babamdan ve abimden ayrı ayrı üç kere istedi.

Kutlama duygu yüklü ve eğlenceli geçti. Temamız beyaz ve pastel tonlarda zarif bir konseptten oluşuyordu. Gecenin lezzet ve görsel mimarı, tüm özel davetlerimizde gözü kapalı güvendiğimiz Five O’Clock’tu. Adının benden sonra ‘’Elif Elbisesi’’ koyulduğunu duyduğum, çok sevdiğim elbisem, biricik Hande ve Ebru’nun markası Nakısh’ın tasarımıydı. Bu güzel günü de Click34 ölümsüzleştirdi.


Bekarlığa vedayı nerede yaptınız?

Bekarlığa veda yerine 20 Eylül 2022’de Divan Kuruçeşme’de 200 kıymetli misafirimiz ile kına partisi yapmayı tercih ettim. Düğünümüzü planladığımız ekiplerle muhteşem bir gece organize ettik. Parti diyorum, çünkü alışılagelmiş kırmızı konseptli, 4 course yemekli, akışı ezbere bildiğimiz bir kına gecesi istemiyordum. Designia İstanbul ekibi ve zevkine her alanda güvendiğim sevgili annemin ve de benim isteklerim doğrultusunda Annabel’s Mayfair konseptine karar verdik. Hayal ettiğimden daha güzel bir sonuç ortaya çıktı. IDF, Benan Hanım ile konsepte ve benim elbiselerime uygun tarzda giyinmiş dansçılar seçtik. Gecenin sonlarına doğru sahnede müthiş Darbuka Show’u ile Devrimcan Kapdan’a yer verdik. Dans etmeyen kimse yoktu diyebilirim. Açık büfe ve finger food konseptli yemeklerimizin lezzetinden ve kalitesinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Harika misafirperverliği ve ilgisi için Divan Kuruçeşme ekibine buradan da teşekkür ederim.

Elbiselerime gelecek olursam, davet süresince 2 elbise giydim. Elbiselerim alanında en iyi olduklarını düşündüğüm Nihan Peker ve Nedret Taciroğlu imzası taşıyordu. İlk elbisemi çok sevdiğim Nihan Hanım, hem beni yansıtacak, hem de salon konseptine uyacak şekilde tasarladı. Kına seramonisinde giydiğim NEDO elbisemi ise, üzerine yaptığımız 3 metrelik kırmızı duvak ile bambaşka bir yere taşıdık. Salona giriş yaptığımda, herkesteki duygu yüklü, güzel bakışları görebiliyordum. Gelenekselliği modernize ettiğimiz bu organizasyonu iyi ki yapmışım diyorum.


Düğününüzün konsepti neydi?

Düğünümüz Raffles Hotel İstanbul’da gerçekleşti. Açıkçası bir konseptimiz yoktu ama nişan törenimizdeki gibi abartıdan kaçındığımızı ve sadelikten yana olduğumuzu söyleyebiliriz. Organizasyon firmamız yine Designia İstanbul’du. Sahibi Fulya Hanım ve Kreatif Direktörü Özlem Hanım ile ilk görüştüğümüzde enerjimiz çok tuttu.

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş

Düğün hayalimizi anlatırken bizi iyi anladılar ve ortaya gerçekten şık bir salon çıktı. Eğlence odaklı gecemiz birden çok müzik tarzını barındırdı. Salona giriş müziği Stamatis Spanoudakis’in Dromoz Tis Anoixis idi. Misafirlerimizin alkışları eşliğinde, ben salona babam ile giriş yaparken, Kerem sahnede buluşmak üzere bizi bekliyordu.

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş

İlk dansımız La Vie En Rose ile oldu, pastayı İstanbul Dans Factory’nin muhteşem performansı eşliğinde Arap esintili Zaffe ile kestik. After party de ise BFA dan DJ Erdinç Erdoğdu misafirleri Türkçe ve yabancı pop şarkılar ile eğlendirdi.

Peki gelinliğiniz? Modeli nasıl seçtiniz?

Gelinliğimi hep hazır almayı düşünüyordum. Tarih yaklaştığında annem ile Vakko Wedding’e gittik. Her zaman sadelik ve zarifliğin ön plana çıktığı şık bir gelinlik hayal ediyordum. Bir rivayete göre gelinler genelde ilk gördüğü, beğendiği gelinliği alırmış. Benim de öyle oldu. Sevgili danışmanımız Gülay Hanım eşliğinde Pronovias markalı gelinliği denedikten sonra, ‘’Benim gelinliğim bu!’’ dedim.

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş

After party için tercih ettiğim ikinci elbisem ise Nihan Peker imzalı. Kendisi o kadar naif ve yetenekli ki, bu süreçteki iyikilerimin başında. Her provaya koşarak gittim diyebilirim. Sonuç ise herkesin bayıldığı, görülmemiş ve muhteşem bir after party elbisesi. İki elbisemi de yine, Eli Peacock özel tasarımı tacım ile tamamladık.


Saç ve makyajınızın tarzı nasıldı, kime yaptırdınız?

Bu konuda biraz garanticiyim diyebilirim. Bu yüzden makyajımı yıllardır tanıdığım, eline çok güvendiğim ve çok sevdiğim Fatma Kentel’e yaptırdım. Doğal tonlarda, abartısız bir makyaj olsun istedim. Tarif etmeme bile gerek kalmadan, Fatma olabilecek en güzel makyajı yaptı zaten. Saçımı ise nişan törenimizde arkadaşlarımın tavsiyesi ile tanımış olduğum Batuhan Gelişli’ye yaptırdım. Batuhan ile de çok güzel bir enerji yakaladık. Hem kına davetimde hem de düğünde ikinci elbiselerime geçerken 5 dakikada apayrı saçlar ile görünümü tamamen değiştirdi. İyi ki en özel günlerimde onlarlaydım.

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş


Gelelim ilk dansa… Hangi şarkıda dans ettiniz?

Düğün dansımız öncesi Kerem sahnede, gözlerimin içine bakarak Edith Piaf’tan La Vie En Rose’u söyledi. Şarkının ikinci kısmına Avangarde Orkestra’dan sevgili Hazal devam etti ve ilk dansımızı yaptık. Tüm misafirlerimize gecenin sürprizi oldu. Hem Kerem ile benim hem de eminim misafirlerimiz için düğünümüzün en unutulmaz anıydı diyebilirim.

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş


Gelin buketi ve pasta düğünün en önemli detayları… Siz bu ikiliyi kime yaptırdınız?

Evden çıkış buketimi çocukluğumu bilen ailemizin çiçekçisi Nolina Flowers-Yaşar Bey’e yaptırdım. Gelin buketimi ise düğün detaylarına uygun olmasını istediğim için organizasyon firmamız Designia İstanbul’a emanet ettim. Şahane pastamız da yine Five O’Clock tarafından hazırlanmıştı. Yemek servisi Raffles Hotel’e özgü servis show’u ile başladı. Düğünden sonra da misafirlerimiz yemeklerin kalitesinden ve lezzetinden övgüyle bahsetti. Süreç boyunca tüm ilgisiyle yanımızda olan Raffles Hotel Satış Direktörü sevgili Ayşenur’a teşekkürü bir borç biliriz.

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş

Balayı için nereyi tercih ettiniz?

Balayı için uzun zamandır merak ettiğimiz ve alışagelmiş balayı destinasyonu olmayan Marakeş’i tercih ettik. Mandarin Oriental’da konakladık. Fas bizi gerçekten çok şaşırttı. Dokusu, mimarisi kesinlikle görmeye değer. Yorgunluğumuzu atıp, aynı zamanda eğlendiğimiz balayımız süresince çok güzel anılar biriktirdik.

Düğününüz şimdi olsa farklı bir şey yapmak ister miydiniz?

Her şey istediğimiz gibi ve sorunsuz geçti. Hiçbir şeyin eksikliğini hissetmedim doğrusu. Geri bildirimlerin hepsi, ne kadar eğlenildiği, tam bizi yansıtan bir düğün olduğu şeklindeydi. Sadece belki, 6 saat hiç durmadan dans etmemize rağmen düğünü hafta sonuna yayarak daha fazla dans etmek ve eğlenmek isterdik.

Düğün Hikayesi: Elif Çokyaşar Bozdaş ve Kerem Bozdaş


Düğün sürecine girmiş çiftlere vereceğiniz öneriler neler?

Düğün süreci dışarıdan görüldüğünden daha stresli bir süreç. Sevgi, saygı ve sağduyu ile biz bu sürecin üstesinden kolayca gelebildik. Düğün sabahı evden otele giderken birbirimize bugünün bir daha yaşanmayacağını ve her anının tadını çıkarmamız gerektiğini hatırlattık. En önemlisi bu bence. Organizasyona gelecek olursam, farklı ekiplerin ve onlarca kişinin uyum içinde çalıştığı büyük bir organizasyon düğün. Bu yüzden enerjinizin uyduğu ve alanında en iyi olanlarla çalışmanız her şeyi daha da kolaylaştıracaktır.

Künye

Davet Mekânı: İstanbul Raffles Hotel

Organizasyon: Designia İstanbul & BFA

Fotoğraflar: Click 34

Gelinlik: Pronovias & Nihan Peker

Damatlık: Bagozza

Saç ve Makyaj: Batuhan Gelişli – Fatma Kentel

Saç Aksesuarları: Eli Peacock

Gelin Buketi: Designia İstanbul

Müzik: Avangarde Orkestra & BFA & Istanbul Dance Factory

Pasta: Five O’clock

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları