preloader

Kış Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

13.11.2021
Kış Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Yazı Boyutu:

Her sezon düğün trendleri şekillenirken, gelinlik modelleri kadar makyaj anlamında bizleri nelerin beklediğini de merak ediyoruz. Bakalım dünya podyumları, kış gelinleri için bu sezon neler fısıldıyor.

ış insanı mısınız yoksa yaz insanı mı? Ya da şöyle soralım; kış gelini misiniz yoksa yaz gelini mi? Vereceğiniz cevap, gelinlikten ayakkabıya, saç-makyajdan aksesuar detaylarına kadar tüm seçimlerinizi etkileyecek önemde. Peki, düğün trendlerine baktığımızda bizi neler bekliyor? Tabii ki yine doğallığın ön planda olduğu ancak ışıltısı bol makyajlar, süper-modern uygulamalar ve mümkün olduğunca yenilikçi yaklaşımlar. Biraz yeniliğe, tazelenmeye ve cesarete hepimizin ihtiyacı var. Moda sahnesine baktığımızda podyumlarda da pek çok ters köşe ama gelin makyajına rahatlıkla adapte edilebilecek uygulamalara rastlıyoruz. Siz de sezonun en trend, belki de “en konuşulan” gelini olmak istiyorsanız işte ilham alabileceğiniz görünümler…

Beyaz Hat

Kış Gelinleri İçin Makyaj Önerileri
Christian Dior

Christian Dior’un yeni sezon defilesinde tüm makyajları domine eden uygulama: Göz altına beyaz kalem çekmek. Biz bu uygulamaya zaten aşınayız; gözlerimizi daha büyük göstermenin en önemli taktiğinin alt kirpik dibine beyaz kalem çekmek olduğunu biliyoruz. İşte bu uygulama birazcık daha geliştirilmiş versiyonu. Söz konusu farklı olmaksa, kesinlikle ama kesinlikle denemeye değer. Masumiyetin sembolü ve gelinlerin vazgeçilmezi olan beyaz rengi, düğün makyajınızın da başrol oyuncusu yapabilirsiniz.


Parlak ve Dolgun

Kış Gelinleri İçin Makyaj Önerileri
Chanel

Chanel’in Paris’te gerçekleşen Couture defilesini izlerken gözlerimizi makyajlardan alamadık desek, abartmış olmayız. Chanel, güzellik alanındaki gücünün de markaya verdiği yetkiye dayanarak her sezon makyaj trendlerinin belirlenmesinde önemli rol oynuyor. Biz de Chanel gelinine baktığımızda, dramatik göz makyajlarına eşlik eden mümkün olduğunca parlak ve dolgun dudaklar görüyoruz. Evet, gelin makyajlarında gloss rujlar çok tercih edilmiyor ancak neden olmasın? Önerimiz, kesinlikle dolgunlaştırıcı etkili bir gloss…


Elmacıklara Vurgu

Kış Gelinleri İçin Makyaj Önerileri
Fendi

Sizi bu sezonun da oldukça ışıltılı geçeceği konusunda uyarmıştık; tek fark, bu sezon uygulamalar tüm yüz yerine çok daha spesifik noktalara yapılıyor. Gelin makyajlarında ise hedefimiz elmacık kemiklerimizi vurgulamak. Bu yüzü hem çok daha şekilli hem de çok daha canlı gösteren, adeta yüz hatlarını yukarı çeken bir uygulama. Cilt alt tonunuza göre şampanya, gold ya da pembe yansımalı bir aydınlatıcının yelpaze uçlu fırçayla sadece elmacık kemiklerinizin en tepe noktalarına uygulanması yeterli; etkiyi hemen anlayacaksınız.


Yarı Mat Cilt

Kış Gelinleri İçin Makyaj Önerileri
Giambattista Valli

Aslında kusursuz bir gelin makyajının her şeyden önce en önemli adımı ten makyajıdır. Mükemmel görünmenin yanında, ten makyajının sizi bütün gece idare etmesi ve adeta “eğlenceproof” olması gerekiyor ki sık sık tazelemek zorunda kalmayın ve gecenin tadını çıkarın. Birkaç sezondur tamamen saydam, kusurların çok fazla gizlenmediği, doğal ışıltılı makyajlar ön plandaydı. Şimdilerde ise podyumlarda en sık rastladığımız görünümler ne çok mat, ne çok parlak tamamen dengede ciltler. Bunun için orta kapatıcılığa sahip, saten bitişli fondötenlerden daha iyisi düşünülemez.


Pastel Tonlar

Kış Gelinleri İçin Makyaj Önerileri
Altuzarra

Eğer düğün gecesinde tamamen prensesler gibi görünmek isteyen bir gelinseniz, makyaj uygulamalarında olabildiğince pastel tonlara yönelebilirsiniz. Bu sezon renk paletinin en pastel tonlarına da sıklıkla rastlayacağız. Özellikle yakın tonların hem göz, hem yanak hem de dudaklarda birlikte kullanıldığı uygulamalar trendler arasına girmeyi başarıyor. Daha emin adımlar atılmış, risksiz ama sezonu yakalayan bir görünüm için soft renklerden daha iyisi düşünülemez.


Gül Öpücüğü

Kış Gelinleri İçin Makyaj Önerileri
Balmain

Nude rujları çok seviyorsunuz, değil mi? Biz de öyle. Ancak bu sezon bir değişikliğe gitmenin tam zamanı; kahve alt tonlu nude rujlar yerini gül kurusu tonlarına bırakıyor. Dudaklarda adeta yeni açmış bir gül havası yaratmak için pembenin bu en güzel tonunu tercih edebilirsiniz. Gül rengi rujlar, hemen hemen tüm göz makyajları için de iyi bir tamamlayıcı olacaktır.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları