preloader

Kış Damatları İçin Kombin Önerileri

02.12.2021
Kış Damatları İçin Kombin Önerileri

Yazı Boyutu:

Kış damatlarına özel kombin önerilerinden ilham alın!

Düğün sezonu her ne kadar takvimlerin sıcak aylarını hakimiyeti altına almış gibi gözükse de kış düğünlerini de göz ardı etmemek gerekiyor. En az dış mekanlar kadar iç mekanların da birbirinden farklı hikayelere dönüştüğü kış düğünlerinin aslında bir diğer avantajı da damatlık seçimi konusunda sizi fazla zorlamaması olacaktır. Koyu tonların güvenli alanlarında rahatlıkla gezebildiğiniz için karar vermek her zaman daha kolaydır.

Kış Damatları İçin Kombin Önerileri
Ceket, Hugo Boss; Pantolon, Hugo Boss; Gömlek, Brunello Cucinelli; Papyon, Lanvin; Ayakkabı, Kingsman.

Kadifeden destek alın

Yine de klasik seçimler yerine biraz daha farklı dokunuşlar yapmak isterseniz zamansız asaletin kumaşı kadifeden yardım alabilirsiniz.

Kış Damatları İçin Kombin Önerileri
Ceket, Brioni; Pantolon, Hugo Boss; Gömlek, Tom Ford; Papyon, Saint Laurent; Ayakkabı, Kingsman; Bileklik, Alexander McQueen.

Bilinen damatlıkların aksine kadifenin her zaman biraz daha gösterişli olduğunu düşünürsek özellikle lüks atmosfere sahip düğünler için doğru bir hamle olacaktır. Desenli kadifeler ise sade tamamlayıcılarla birlikte rahatlıkla kullanılabilir ancak bu seçim sizi risk alanına biraz daha yaklaştıracaktır bu yüzden iyi düşünmelisiniz.

Kış Damatları İçin Kombin Önerileri
Ceket, Richard James; Pantolon, Kingsman; Gömlek, Lanvin; Papyon, Dunhill; Ayakkabı, Hugo Boss; Kol Düğmeleri, Deakin and Francis.

{100918}

Aksesuar ve ayakkabı tercihlerinde oynamalar yapın

Eğer kadife seçenekleriniz arasında yer almıyorsa ve bilinen kodlara fazla bağlılığınız yoksa aksesuar ve ayakkabı tercihlerinde oynamalar yapabilirsiniz. Farklı tasarımlara sahip kol düğmeleri, papyonlar size bu konuda yardımcı olabileceği gibi papyon detayını direk eleyerek hoş bir yaka iğnesi takmanız da mümkün. Aynı şekilde Oxford ayakkabılar yerine sneaker da kullanabilirsiniz ki beyaz sneakerların bu konuda oldukça popüler bir sicili var.

Kış Damatları İçin Kombin Önerileri
Ceket, P. Johnson; Pantolon, Richard James; Gömlek, Brioni; Papyon, Turnbull & Asser; Ayakkabı, Valentino; Kol Düğmeleri, Tateossian.

Elbette bunun için seçtiğiniz mekanın da biraz daha rahat bir atmosferi olmalı. Çünkü her ne kadar kuralları esnek düşünsek de doğru yer ve doğru tercih kuralını şık bir stil yakalamak adına unutmamak gerekir. Aksesuarlar ise detaylarda gizli olduğu için tüm mekanlara giriş izni olan mükemmel tamamlayıcılardır. Bu yüzden ayakkabı konusunda rahat davranamazsanız ufak ancak etkili seçimlerle cool bir damat olmanız mümkün.

Kış Damatları İçin Kombin Önerileri
Palto, Ermenegildo Zegna; Takım Elbise, Giorgio Armani; Gömlek, Canali; Kol Düğmesi, Trianon; Papyon, Favourbrook; Ayakkabı, John Lobb.

Paltoları unutmayın!

Genelde çok üzerinde durulmayan ama özellikle soğuk havalarda şıklığı tamamlayan paltoları da unutmamak gerekir. Özellikle düğününüz iki aşamadan oluşuyorsa ve sonrasında farklı bir mekanda after party daveti veriyorsanız dışarı çıktığınızda yanınıza aldığınız paltonuz da günün önemine ayak uydurmalı. Uzun paltolar ve biraz gösterişli yakalar bu tarz önemli günler için zahmetsiz bir şıklık yaratacaktır. Hatta damatlığınızın kullanım süresinin kısıtlı olduğunu düşünürseniz, paltonuza bir yatırım gözüyle bakıp kalite standartlarını yüksek tutarak size sadece tek bir akşam değil katılacağınız her davette eşlik edecek bir tercih yapmış olursunuz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları