preloader

Gelin Buketi Önerileri: Vesaire

12.06.2023
Gelin Buketi Önerileri: Vesaire

Yazı Boyutu:

Her zaman mevsimsel çiçekleriyle romantik buketler yaratan Vesaire, gelin çiçeği önerilerini OGGUSTO ile paylaştı.

Bu kış gelin çiçeklerinde öne çıkan trendler hangileri?

Gelin Buketi Önerileri: Vesaire

Her zaman söylüyoruz, söylemekten de hiç sıkılmıyoruz 🙂 Var olan trendlerden ziyade kendi doğaçlama keyfimize göre hareket ediyoruz. Ama şehir dışından sipariş veren veya buketini uzun süre saklamak isteyen gelinlerin yeni gözdesi olan şoklanmış çiçekler ve ithal kuru çiçekler çok moda.

Kışın gelin çiçeği tasarlarken en çok hangi çiçekleri ve renkleri kullanıyorsunuz?

Kışın gözdelerimiz erengüller, gelincikler, şebboylar, laleler, sümbüller… Tüm bunları birleştiren garnitürler ve doğal kurular… Heyecanla bekliyoruz hepsini 🙂 Aslında karşılıklı olarak bir renk skalası belirledikten sonra çiçeklerin bir araya gelişlerindeki uyumu en önemlisi.. her mevsimin taze çiçekleriyle karşılıklı belirlenen renk skalasına göre biraz da doğaçlama ortaya çıkıyor her şey..

Gelin Buketi Önerileri: Vesaire

Kış gelinleri gelin çiçeğini seçerken neye dikkat etmeli?

Gelin Buketi Önerileri: Vesaire
Gelin Buketi Önerileri: Vesaire

Mesela bazı gelinler, buketlerin, masa çiçeklerine veya düğün alanında kullanılan renklere uymalı gibi düşünüyor; bazıları ise gelinlik modelinden saç rengine kadar pek çok detayla uyum arıyor. Tabii ki hepsini bir düşünmek çok önemli ama asıl önemlisi o gün nasıl bir buketle mutlu ve rahat olacakları… Hayallerine en yakın buketi tasarlamak da bizim işimiz. Herkes her çiçeğin mevsimini bilemez, o nedenle aslında o detaylarda biz yönlendiriyoruz; maalesef kış ortasında şakayık buketi pek mümkün değil mesela… Böyle durumlarda gelinleri, muadili çiçeklerle tanıştırıyoruz. En sonunda hep mutlu gelinler ve bir nevi şahsına münhasır çiçekler çıkıyor dükkanımızdan.

Tasarlamaktan keyif aldığınız bir gelin çiçeğini bizimle paylaşır mısınız?

Gelin Buketi Önerileri: Vesaire
Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları