preloader

En Güzel Gelin Buketleri: Ribbon Flowers

07.09.2018
En Güzel Gelin Buketleri: Ribbon Flowers

Yazı Boyutu:

Dolgun buketleriyle farklı aranjmanlar yaratan Ribbon Flowerstan gelin buketi önerilerini sizin için aldık.

Gelin buketlerinin vazgeçilmez çiçeği nedir?

Gelin buketlerinin vazgeçilmez çiçeği bize göre şakayıktır. Bu tercih, kişiye göre tabii ki değişebilir.

gelin buketi

Yazın gelin çiçeği tasarlarken en çok hangi çiçekleri ve renkleri kullanıyorsunuz?

Gelin çiçeği denildiğinde vazgeçilmez rengimiz elbette ki beyaz. Beyaz çiçeklerin içine ise pembe, mor, lila, sarı tonlarında çiçekler, pastel yeşil yapraklar ile kombinlemeyi tercih ediyoruz. En çok şakayık çiçeğini gelin buketlerinde kullanıyoruz, çok naif ve yumuşak dokulu bir çiçek olduğundan dolayı gelin ile uyum sağlayan bir çiçek türü.

gelin buketi

Kışın gelin çiçeği tasarlarken en çok hangi çiçekleri ve renkleri kullanıyorsunuz?

Kışın da taze ve canlı buket isteyen gelinler için lale, gül ve orkide türlerini kullanıyoruz. Bize kışı hatırlatan kar beyazı, gri-mavi tonları tercih ediyoruz. Gelin buketlerini, en özel günlerinden kalan bir hatıra olarak saklamak isteyen gelinler için ise kuru bitkilerden oluşan bir çalışma yaparak, kış havasını buketlere yansıtıyoruz.

Kış gelinleri gelin çiçeğini seçerken neye dikkat etmeli?

Kış gelinleri kapalı mekanda düğün yapacakları için düğünün gerçekleşeceği mekana uygun tercihler yapmalıdırlar.

gelin buketi

Yaz gelinleri gelin çiçeğini seçerken neye dikkat etmeli?

Yaz gelinleri gelin buketi tercihi yaparken düğün yapılacağı mekanı göz önünde bulundurmalı. Kır düğünü ise daha salaş dağınık buketler tercih edilmeli, salon düğüünü ise daha top şeklinde olan gelin buketleri tercih edilmeli.

Damat yaka çiçeği olarak tercih ettiğiniz çiçek türleri nelerdir?

Damat yaka çiçeklerinde en çok beyaz mini gülleri kullanıyoruz. Gülün yanında açık yeşil tonlarında lavanta tarzı yapraklar ve zarif yeşillikler ile kombinliyoruz. Gülden hoşlanmayan bohem gelinlerimiz için el buketinde hangi çiçekleri kullandıysak ona en yakın çiçeklerden yaka çiçeğini hazırlıyoruz (orkide, hiperikum, mavi diken, bolvardiya ve kuru çiçekler vs gibi)

En Güzel Gelin Buketleri: Ribbon Flowers

Son zamanlarda gelinler saklamak için yapay çiçek yaptırıyorlar. Bu popülerliğin sebebi sizce nedir, bununla ilgili nasıl bir çiçek önerirsiniz?

Benim için gelin buketi taze çiçeklerden hazırlanmalıdır. Taze çiçeklerin aralarına kuru farklı tüyler, çiçekler kullanılabilir fakat doğallık, ve zerafeti bozduğu için gelinlerin düğün geneli için yapay çiçeklerden uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

Ribbon Flowers’dan gelin çiçeği modelleri

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen
editörün tüm yazıları